Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с контрол на звука.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #1

    Проблем с контрол на звука.

    някой има ли идея защо при повечето филми и мп3йки с по-високо качество, силата на звука се регулира не от WAVE във Volume Control, ами от Master Volume-то. Много е дразнещо, защото в BSplayer намалянето на звука не работи и дори при дадено Mute пак си дърдори и то сравнително силно. При мп3йките е същата работа... слушам си на нормално ниво музика и БАМ мп3йка 192 и докато намаля от Master Volume съседа вече тропа по тръбите... С последните драйвери съм на C-media-та и съм 5.1! Много дразнещо. Мисля, че решението е просто.. да си взема читава саунд карта 5.1, но да пробвам първо с питане за решение без харчалък...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #2

    Re: Проблем с контрол на звука.

    Да не би ТОВА да ти върши работа?
    Аз си сложих ТОВА и върши работа. Стартира се автоматично с ВинАмп-а.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: Проблем с контрол на звука.

    ам не работят и двете... смисъл намалява звука, но все още нямам контрол на звука от winampa и bsplayera. Забелязах, че това се случва при звук от 48Hz... няма значение колко kbps е, където си мислех, че е проблема
    44Hz контрол на звука от самите плейъри, а при 48Hz от Master Volume Нали не трябва да е така попринцип... ?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Проблем с контрол на звука.

    Провери с кой кодек се декодират тези песни които са с 48КHz - да не би да е с AC3 или нещо подобно и следователно за компа те няма да са ".wav" и ".mp3" a ще са PCM.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #5

    Re: Проблем с контрол на звука.

    ами декодира си ги мп3йките с MPEG Layer-3 Decoder. Разцъках драйверите и за сега да чукна на дърво всичко е наред... На сайта на производителя най-новите са от 02 намерих обаче от 04 и с тях се получи идеално. Дано да не е до някой рестарт... избяга ми само микрофона и Line-in от Volume Control - дава ги неактивни, но се чува като говоря през микрофона и няма да ги ръчкам... замяната е печеливша. 10х все пак!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    14
    #6

    Re: Проблем с контрол на звука.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Провери с кой кодек* се декодират тези песни които са с 48КHz - да не би да е с AC3 или нещо подобно и следователно за компа* те няма да са ".wav" и ".mp3" a ще са PCM.
    Май ти се бъркат понятията. Едно е MP3, *друго PCM , *трето AC3 .
    Относно звуковата карта - тези с хардуерен нормалайз са скъпички, а софтуерно няма универсално решение, което да работи.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Проблем с контрол на звука.

    Цитат Първоначално публикувано от oxygen1
    Май ти се бъркат понятията. Едно е MP3, *друго PCM , *трето AC3 .
    Относно звуковата карта - тези с хардуерен нормалайз са скъпички, а софтуерно няма универсално решение, което да работи.
    Много добре ми е известно какво едното и другото и третото. Ако на теб не ти е ясно, заповядай да ти демонстрирам как 48кHz -ова мп3-ка се декодира през Ac3 филтъра и се подава през цифровия изход към ресийвър, които от своя страна я разпознава като PCM сигнал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 23-05-12, 16:10
  2. Проблем с звука
    От d8i3a7n във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 21-04-09, 21:09
  3. проблем със звука
    От Diskman във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-04, 16:34
  4. Проблем със звука!!!
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 10-02-04, 13:45
  5. Проблем със звука
    От blue във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 10-10-02, 13:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе