Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Wireless съвет, моля ви!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #1

    Wireless съвет, моля ви!

    Здравейте. СПешно се нуждая от съвет за Wireless. Трябват ми устройства, които могат да ми гарантират 10 MBit-a на макс. 5 км разстояние. Смятам да ползвам 24 dB антени и Cisco Aironet 350 / 1200 АП-та. Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #2

    Wireless съвет, моля ви!

    hi,...

    Ами аз ползвам DLINK 900AP+, мисля че ще ти свърши работа,

    а сега излезе и G серия /54-108Мб/ .

    При мен имам 10-11 Мб.

    А относно CISCO нямам нищо против, но предполагам че цената ще е най-малко двойна от тази на DLINK, а производителността същата.


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #3

    Wireless съвет, моля ви!

    Тези АП-та имат ли навика да увисват? Също трябва да бъдат монтирани на покриви (метални кутии, кутията заземена, а АП-то с няколко гръмозащити ) За кутиите да знаеш от къде могат да се намерят качествени, със заключване?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #4

    Wireless съвет, моля ви!

    Ako iskash garantirani 10Mbit,triabva da polzwash W-Lan ili Proxima !

    Te davat garantirano istinski 10Mbit/Full duplex

    No za syjalenie struvat nad 1000USD/broikata

    Vsichki ostanali koito obiknoveno struvat mejdu 100-500 USD,dori i spored proizvoditelia davat maksimum 5Mbit,zashtoto ostanalite 5Mbit otivat za slujebni paketi



    Hubavi kutii ima vav VEOS na sravnitelno dobri ceni



    Kolkoto do 54G ustroistvata,az lichno testvah edni takiva na Linksys.

    Okazaha se pylen bokluk.Edvam dignaha 2Mbit s 24dB Anteni na 1km.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #5

    Wireless съвет, моля ви!

    Със 900AP+ на DLINK ти гарантирам 10 Мб/с.

    Колкото до увисването - 2-3 пъти ми се е случвало да забие АП-то,

    но после го захраних от UPS и не съм имал проблеми.

    Доволен съм, а като се има предвид и цената от 90 $/+ддс/,

    няма какво повече да се иска.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Wireless съвет, моля ви!

    chaikowsky от къде казваш могат да се купят тезьи кутии и читави ли са ? 10х

    Става въпрос за сф нали ? Аз не че сам от там но питам.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #7

    Wireless съвет, моля ви!

    @BAD_BOBIK



    Tezi kutii gi davat vyv VEOS,metalni sa ,orebreni(toest s po-dobro ohlajdane) i hidroizolirani-24USD

    Firmata se namira na edna priaka na "Vasil Levski",mislia che se kazvashe ul."Rositca"

    P.S. Ne rabotia za tazi firma(ako ima niakakvi samnenia),prosto sam ostanal dovolen!



    @relsys



    Izviniavai,ne iskam da sporia s teb ,vse pak vseki ima niakakyv opit ,no jivo me interesuva pri kakvi uslovia(anteni,razstoianie,tip i dyljina na kabela ot antenata ) uspia da postignesh tezi 10Mbit s D-Link,zashtoto i az go testvah i biah silno razocharovan!

    Predvaritelno blagodaria

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #8

    Wireless съвет, моля ви!

    Явно ще ползваме Cisco AiroNet 1200 / Aironet 350 в зависимост от цените им. Ако вземем 1200 мога да ползвам двата канала (2,4 и 5 GHz), които пише, че могат да работят успоредно. Ако става въпрос за АП-та над 500$... Ми тогава ще събера още 600 лв и направо ще пусна оптика

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #9

    Wireless съвет, моля ви!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте. СПешно се нуждая от съвет за Wireless. Трябват ми устройства, които могат да ми гарантират 10 MBit-a на макс. 5 км разстояние. Смятам да ползвам 24 dB антени и Cisco Aironet 350 / 1200 АП-та. Мерси предварително!



    <div align="right">оргинално мнение на universe</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    В София ли?



    Забрави. невъзможно е.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #10

    Wireless съвет, моля ви!

    Мойто мнение е че за 10Мбит е по добре да пуснеш оптика няма евтино устройство което може да ти ги гарантира още повече говорим за софия където ефира е силно зашумен. С Цунами на 5.8Г

    можеш да си пуснеш такъв лик но комплекта с антените излиза над 2к $.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    25
    #11

    Wireless съвет, моля ви!

    Дотук добре, сега ми изникнаха 2 въпроса:

    1) Колко е максималната скорост, която мислите, че може да се постигне с тези Cisco АП-та и

    2) Няма ли някакъв начин да се махне скапаната месечна такса от 300 лв или поне да се намали Дано има възможност.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #12

    Wireless съвет, моля ви!

    1) 1-2 МБ. много зависи. С вазелин и 5 [:D]

    2) Няма. И не е 300 а 360 със ДДС-то. И мвждудругото ще я дигат по някое време (май)

    @ alexandro. Има и малко по-ефтини варианти освен цунамитата. Проблема е да не реши някой да се заяжда с тебе. И***те от КРС пуснаха нова наредба за честотния план, и стана едно мазало.... 5.7 е свободна честота 5.8 не е. А да и честито на 2.4 вече свободно може да се излъчва до 1 ват (е те тфа само тука го има...)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    42
    #13

    Wireless съвет, моля ви!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте. СПешно се нуждая от съвет за Wireless. Трябват ми устройства, които могат да ми гарантират 10 MBit-a на макс. 5 км разстояние. Смятам да ползвам 24 dB антени и Cisco Aironet 350 / 1200 АП-та. Мерси предварително!



    <div align="right">оргинално мнение на universe</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Значи единствено от изброените у-ва само CISCO си заслуажава парите,но да ти кажа, Linksys,D-link,SMC всичко опитах и по готино и сигурно от кабела си няма,бавноа трудно и мачително но става,отколкото постоянно да разпада,да копуваш все по повече Дицибели и ватове,се изчерпвати, а после какво???? После на 5Ghz, но най -доброто от евфтините е SMC 11MB WAP става връзва се дори с LinkSYS,а LinkSYS само 11 МБ си визмаш ако искаш да имаш връзка въобще! ) Сега ги купиха CISCO а да ти кажа че намирам достапромени дори в сигнала,но не се набутваийте с WET54G освен ако не сте си намерили усилвател за да метнете на 500 метра,!!!!ДА!!!правилно сам написал!



    П.С>За метални кутии има колко искаш!




  17. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #14

    Wireless съвет, моля ви!

    Къде казваш има кутии BBBmAN ???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    42
    #15

    Wireless съвет, моля ви!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Къде казваш има кутии BBBmAN ???



    <div align="right">оргинално мнение на BAD_BOBIK</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    AMi moga da pratq snimki na tezi koito pozlwam, prefekni sa poneje minaha na test -20 C i +40 C i wqtyr i dydj w Blakana kadeto za posledno gi widqh esenta i na prolet stoto nema kacwane do tam,ste wi lsoja pic-s iste se opitam da te orientiram za proizwoditel,ima BG i Italy razbirase poskypi sa! dwoino,a nqkoi da mi kaje kak da naprawq GSM da restartira uw-o naprimer AP,cuwal sam ce DigSYS i Netera go prawili s MObifoni ama kak stawa?? )


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет!
    От Ds във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 16:58
  2. Препоръчаите ми моля ви Wireless Router
    От ferrarif1 във форум Мрежи
    Отговори: 35
    Последно: 14-03-11, 20:44
  3. Моля за съвет
    От Whiskey във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 04-11-03, 17:22
  4. Моля за съвет
    От Stealth във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 13-07-03, 12:36
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе