Резултати от 1 до 9 от общо 9

Моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Моля за съвет

    Имам старо дъно DFI със чипсет на K133. Поддържа шина за процесори до 100 мегахерца. 133 липсва. Има обаче възможност от Биоса да се зададе 133 като вариянт Overclock, запазвайки честотата на PCI шината. Дали мога при такова условие да пробвам да сложа CPU със 133Мхз шина.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #2

    Моля за съвет

    Еми сложи го де, кво толкова.Само номера е процесора е да издържи

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #3

    Моля за съвет

    Нямам процесор на 133 шина. С Duron 1300 съм и искам да знам дали на такова дъно може да се подкарват процесори със 133 шина за да си купя Truoghbred.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #4

    Моля за съвет

    Не може,при условие,че BIOS-а ти поддържа 133 MHz шина само като овърклок.Ако предварително зададеш 133 MHz шина(в BIOS-а) и после сложиш новия процесор то при boot-ване BIOS-а ще го опознае като такъв със 133 MHz шина,а в default-настройките (които използва BIOS-а при опознаване на ново устройство) няма такава стойност и ще забие.Правил съм такива номера,но не минават...[]

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #5

    Моля за съвет

    pland, нещо не ми звучат правдоподобно думите ти. Наистина, съвместимост може да няма, но причината в никакъв случай не ми се струва, че е от Биос. Особено с тази част, че стартира default когато има ново устройство... Компютъра ще тръгне при всички положения. Дори със 100 шина, ще стартира. Друг е въпроса, че ще работи на по-малко мегахерци от оптималните.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Моля за съвет

    как се разбира 4е се подържа 133 само като клок ? на моето дано пи6е 66/100/133 това озна4ава ли 4е и то подаржа 133 само на клок !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Моля за съвет

    проблема май няма да дойде от това дали ще работи на 133 щото лесно ще му се отключи множителя, ами много се съмнявам че ще тръгне с Truoghbred !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #8

    Моля за съвет

    Whiskey

    Забравил си да споменеш модела на дъното.

    Допълнено:

    А и BIOS също е не зле да кажеш какъв е : AMI или AWARD, защото за AWARD-овските БИОСИ има един много сладок патчер на www.rom.by, който добавя поддръжката на нови процесори.

    Иначе можеш да се надяваш да тръгне с Palomino, обаче с по-нови процесори - много се съмнявам. Все пак най-добрият вариант е да замъкнеш машинката в фирмата, откъдето пазаруваш и да пробваш на място.




  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #9

    Моля за съвет

    За най-сигурно, реших да си купя ново дъно, което със сигурност ще поддържа новите процесори дори и с 333 шина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От Инж. Маг. Тодор Грудев във форум Телевизори
    Отговори: 36
    Последно: 01-10-13, 10:03
  2. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 22:17
  3. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 20:19
  4. Моля за съвет
    От Lubo7745 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 01-10-11, 08:37
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе