Резултати от 1 до 12 от общо 12

Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #1

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Въпроса ми е за следните провайдери: България Онлайн, БГ Кабел и НетБГ Кабел?

    Ако някой има възможност да сподели мнението си за тези фирми, най-вече като качество на връзката, не толкова като скорост и цени (тях ги знам). В моя район те имат покритие и понеже не съм особено доволен от сегашния ми провайдер съм се насочил към някой от гореспоменатите.

    10x




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Нека уточним за какво става дума - за Интернет достъп по мрежата за кабелна телевизия (КТВ) или за достъп през местна LAN мрежа?

    Ако е по мрежата за КТВ - на коя фирма?

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #3

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Значи въпроса е доста ясно написан. Поне аз не съм чувал кабелен интернет през LAN. Той просто си се нарича LAN.

    Става дума за Евртотур Сат. Но това едва ли е от значение. Те осигуряват само трасето. То е еднакво за всички.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Въпроса за мен е кристално ясен, но не ми беше ясно ти какво влагаш в това понятие "кабелен" Интернет. Защото на няколко пъти съм отговарял на подобни въпроси и след няколко постинга чак става ясно, че човека казва кабелен а разбира LAN.

    Та на въпроса: В мрежата на Евротур и нейните партньори са повече от изброените провайдери. За да се ориентираш влез на този адрес: http://www.forel-bg.com/.

    Там съм дал линкове към всички провайдери. Разгледай кой какви условия предлага. Но имай в предвид още нещо: Скоростта и разпадането на модемите не зависи само от провайдера, а и от състоянието на кабелната мрежа - дали е правилно оразмерена и настроена, дали не е зашумен твоя участък, а и дали някой твой съсед не се е закачил да краде сигнал и да вкарва допълнителни смущения. Накарай провайдера да ти даде следните данни:

    Ниво на прав канал, Ниво на обратен канал, Съотношение сигнал/шум за да ти кажа дали са в нормите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    От гореизброените доставчици май само Онлайн ми вдъхват доверие. Поради лични причини де. И поради факта че са се задържали на пазара вече толкова години (от 96-та май бяха)

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #6

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Ами виж аз условията ги знам. От една год. съм към NetIsSat. Обаче почна да ме дропи напоследък доста. А казаха че нивата на шум били доста добри, но не съм ги питал колко са точно. Та ми беше интересно, ако някой има идея за другите, които предлагат подобни на НетИс условия да сподели дали е доволен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Kъм който и да си провайдер, когато има зашумяване пак ще ти се дропва модема. Това не е проблем на Интернет провайдера, а на кабелния оператор. CMTSa има определена устойчивост на шума в обратните канали. Когато шума нарасне над определена стойност, модемите не могат да се връзват устойчиво и се дропват, като се опитват да реализират нова сесия.

  10. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #8

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    На този кабел има и Евроинтегра, според мен те са най-добрите.

    БГОнлине не са зле

    Най-зле е при Нетиссат



    Личен опит...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Скоростта и разпадането на модемите не зависи само от провайдера, а и от състоянието на кабелната мрежа - дали е правилно оразмерена и настроена, дали не е зашумен твоя участък, а и дали някой твой съсед не се е закачил да краде сигнал и да вкарва допълнителни смущения.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*08/01/2004*:* 17:13:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Това е така, но донякъде. Напоследък повечето проблеми които съм виждал при абонати на CaTV са идвали именно от ISP-то. Вземи за пример нашата мрежа, където сме два доставчика. Като има проблеми по мрежата всички се оплакват. Но в повечето случаи се оплакват клиентите само на единия доставчик.

    P.S. Наблюденията ми са базирани върху един локален форум в мрежата, просто следя IP адресите.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    Коя мрежа имаш в предвид - LANa или кабелната?

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #11

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    To явно Евроинтегра са най-добри, обаче нямат този пакет дето мен ме интересува. И за това не питам за тях.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Въпрос за няколко доставчика на кабелен нет?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">To явно Евроинтегра са най-добри, обаче нямат този пакет дето мен ме интересува. И за това не питам за тях.



    <div align="right">Originally posted by janko*-*11/01/2004*:* 13:23:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е, то хем туй в онуй, хем душата в рая...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интерет от 2 доставчика с RV082
    От badboy във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-10, 11:20
  2. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22
  3. Доставчика ми премина към PPPoе ...
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 18-03-08, 22:49
  4. ВХОДЯЩ трафик при два доставчика
    От MitkoS във форум Мрежи
    Отговори: 25
    Последно: 25-01-07, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе