Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Начин за скриване броя на сесиите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Начин за скриване броя на сесиите

    Искам да попитам пак, има ли универсален или поне за частни случаи начин да се скрива броя на сесиите пред интернет доставчиците? Начин да не могат да те проследят колко сесии правиш?

    Темата <font color="red">НЕ Е ЗАЯЖДАНЕ</font id="red">, макар че по този начин си изпълнявам и ангажимента за ново публикуване на темата. Може тук и интернет доставчиците да научат нещо полезно.

    Питам, щото май имам конкретен проблем. Не съм споделял интернет, откакто съм им клиент съм го направил 2 пъти за по 5 минути за спешен случай на приятел, като през това време аз не съм бил вътре в интернет. Сега обаче моите доставчици май са чули нещо по телевизията, те по принцип не мисля, че разбират нещо, ама май броят на сесиите е ограничен до 2 или най - много 3 - флашгета блокирва още като почна да дърпам линк, който иначе се отваря нормално, а като отворя няколко сайта последователно и компютърът ми забива. По друг повод не забива. По тоя начин тия КоПеLенца ми прецакаха записвачката и един диск. Тука некъде имах една сопа, мисля следващият път като отида за вноската, да им се разплатя по мярка. Дори и не го обявиха предварително, те нямат и къде, некадърниците. Кажете, ко има как да ги мина, моля.

    И много ви моля, ISP-та, не пишете в тая тема кое е морално и кое - не, щото верно съм много ядосан. ДА @@@ и експериментите @@@@@@!!!!!!!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    60
    #2

    Начин за скриване броя на сесиите

    Ето какво ще ти предложа. 1. Кажи кой ти е доставчика.

    2. Като не те кефи мини към друг.

    3. Като се правят на отворени бъди и ти отворен. Мини през квартала и им накълцай през 2 метра кабелите. И да го духат.

    4. Как може в Пловдив като питам в Евроком може ли да вържа един приятел към мен и да делим нета да ми кажат "Връзвай ако искаш 100 PC-та, нас не не интересува, връзката ти ще е по-бавна ако и вскички едновременно теглите." , а в София всички да ми се прават на отворени и да ми казват какво да правя с това което съм си купил. Еми ще си правя каквото искам, а пък те да вземат да ми врътна по една св***ка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Начин за скриване броя на сесиите

    @CodeWarrior

    Аре моля без такива акъли да реже кабели!!![!] Кабелите не са на ISP-тата (макар и те да искат да е така), а са си наши - на LAN-а.



    @D3BEPP

    Бе на мен не ми е ясно колко сесии пускат, но че от снощи има някакво ограничение - има. До около 20 ч. дърпах нормално (7 порции []). След това почна да се конектва (DA) към 6 порции и да забива на седмата. Намалям ги на 5 - 4 връзки и забивка. На 3 - 2 връзки и забивка. Рестартирам - се тая. Накрая дърпах без DA с 20k от сървер, където постигам обикновено 400. И защо ме режат? С два компютъра съм и имам два отделни акаунта. Ама утре ке ги лимбим сите верицата им поганска...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Начин за скриване броя на сесиите

    Там е работата, много яко съм залепен, и мрежата ми минава през тях, иначе отдавна да съм ги сменил.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Начин за скриване броя на сесиите

    Дзвер като дойдеш не срещата ме подсети да ти го обясня това.

  7. SAGE
    Guest
    #6

    Начин за скриване броя на сесиите

    D3BEPP, след като DK ти обясни може да кажеш и на нас(стига да си спомняш на сутринта какво ти е казал).[][][][]

  8.  
     
  9. Gadget
    Guest
    #7

    Начин за скриване броя на сесиите

    Ако си мислиш, че някой ще ти го обясни...

    Аз ненам, но си мисля, че е невъзможно



    А в София Евроком на IP ограничават сесиите на 15 и не ги интересува колко PC-та си вързал.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Начин за скриване броя на сесиите

    Стефан, не са хакер са ти проблема, те не че не разбират ами са *****и и т.н. Само ще ти кажа че няколко хора са си пуснали реални IP- та за тази цел, но ... това те значт че са онополисти и не им пука. Довечера ще ви разкажа случка да ми кажете дали не трябва се трепят хора?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Начин за скриване броя на сесиите

    ОУУУУУ, от днеска май имаме повечко сесии. Еми благодаря!!!!!!!

    Да ги @@@м отзад! На боцмана в гъ@ъ!!!!!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    22
    #10

    Начин за скриване броя на сесиите

    Това дето си го мислиш-не е възможно-поне аз не знам как може да стане,а то4но в тази област работя. Някои доставчици намаляват TTL да е =1 и като приемеш заявка и решиш да я рутираш към другата карта ,където е свързан този към които ще рутираш сигнала - заявката умира - TTL става = 0 и не може да си споделяш интернета.(поне за пове4ето ,които не знаят как да го направят).преди седмица това го нямаше при нас,но ве4е го има.при4ината е 4е едни наши клиенти си пуснали Е-муле и му дали да сваля много неща,и то им изяло 20-те сесии ,и като дошъл шефа им ,видиал 4е няма И.Н. и вдигнал луд скандал.Казва ме му 4е има нет и 4е ж момента сваля,а той казва 4е компютрите не са вклю4ени (били им загасени мониторите ),и 4е бил сам в офиса.накарахме го да драпне Lan-кабелите 1 по 1 ,и като сприя трафика му казахме да седне на които и да е от останалите PC-ta в офиса и да види 4е ве4е има нет.

    Ето едно такова малко недоразумение води до такива последици,и заради него страдат и другите потребители.

    ве4е на останалите клиенти ,които имат 2 и повече PC-ta,им даваме IP-ta според броя на PC в техниа дом или офис,като броя ня сесиите е пак 20 за всичките IP адреси.

    с историята до тук.

    Проблема може да се реши като се постави хардуерен рутер,или като се конфигурира 1 LINUX машина ,която да повдига приетите заявки с 1 на входната и изходната карта.

    Ако Ви интересува как става това - може да про4етете поста в www.free.techno-link.com на потребителя HEMA BREME . http://free.techno-link.com:8080/php...hor=HEMA+BPEME

  13. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #11

    Начин за скриване броя на сесиите

    D3BEPP, май много изпростяваш вече.

    Какво според теб означава "не е заяждане", след като половината от думите ти са псувни? А дори ти не си сигурен къде е проблемът. Ами ако проблемът не е в твоя доставчик? Да ходи да обяснява, че няма сестра?

    И много ми е интересно какво мога да науча като доставчиик от тая тема.

    Че има хора, които дори и да не знаят за какво става въпрос, псуват наляво и надясно? Това всеки доставчик го знае. Не претендирам, че аз знам какъв е твоя случай, но поне не псувам напосоки.

    Виж, ако ме открехнеш как с ограничаване на сесиите се скапва записвачка - ще съм ти благодарен. Това си признавам, че не го знам как става.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #12

    Начин за скриване броя на сесиите

    Такъв начин няма . Ако реши винаги може да ти каже как седят нещата стига да си разбира от работата а в последно време се забелязва че хората си разбират от работата . Най лесният вариант е да си сложиш един суич във вас ( със негово позволение ) даже може от него да си го купиш и да ти даде още едно ИП се ще има толкова едно вътрешно ИП все пак са безплатни за тях пари не се искат и да ти цепи един канал на тиа 2 ИП и няма грижи всичко зависи от това колко човек е тоя човек ако ми схващаш мисълта . Ако пък неще е тогаз незнам всеки решава сам за себе си по различен начин .

  16. gi
    gi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #13

    Начин за скриване броя на сесиите

    Тъпото пичове е че няма начин да се заобиколи това със сесииите, и понеже лесно се прави за това окаяните ISP-та го правят. Всъщност ако можеш да си отвориш тунелче към някой оттатък ИСП-то ти(за предпоцхитане оттатък океана) става да.

    Ако са ти ограничени конекциите btw лесно се познава, защото и страниците с повечко картинки не се отварят както трябва (всяка една картинка отваря нова конекция и като свършат почват да не се показват).

    Пичовете от мойто ИСП ми казаха като се вързвах, че по добре да дърпам защото те и без това плащат канала и няма смисъл да седи неизползван


  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #14

    Начин за скриване броя на сесиите

    <font color="orange">Gadget Edit: Не е по темата!!!

    Ползвай offtopic с 2-3 реда коментар.</font id="orange">

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Начин за скриване броя на сесиите

    //----OFFTOPIC



    Въпреки твърдото ми решение да не се занимавам повече с глупости

    (http://www.setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8817 ) продължавам да следя частично форумите на Сетком. Нещо като тъп филм, който гледам с идеята "не може да е толко тъп! - сега ще се оправят нещата...". Да, ама - не....

    Тая Д3ВЕРР-ска простотия не се търпи! Не стига, че Д3ВЕРР-о...

    ......

    Питам: Къде са сега модероторите?

    <font color="orange">Gadget Edit: Туk са

    </font id="orange">

    .....

    Та въпросът ми е какво толко лошо казах тук:http://www.setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8817

    та имах модерация от "Admin', а тази тема си стои, сякаш няма нищо нередно в нея.

    Отвратен съм....



    ---OFFTOPIC //

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 17-08-06, 09:35
  2. скриване на комп...
    От The_Bad_Tom-cat във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 17-05-04, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе