Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Проблем при гледане на филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #1

    Проблем при гледане на филми

    Здравейте,

    При мен се появи малък проблем и искам да помоля за съвет къде да търся причината. По принцип гледам филми от компа вързан с ХДМИ за телевизора. Още в нчалото забелязах, че ако филмът е 1080п започва да ми накъсва (процесорът се натоварва 100%). Явно ПЦ-то е слабичко за такива филми. Лошото е, че напоследък този ефект започна да се забелязва и при по-малки филми, с по-ниско качество. Като пусна таск мениджъра, обаче, не забелязвам проблеми с натоварването на процесора или РАМ-а. Може ли видеокартата да е започнала да работи по-зле или има друга причина?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем при гледане на филми

    Проблема с филмите които не са 1080p може да е от кодеци, плеър и т.н. Дай повече инфо. За 1080p се иска процесор за съжаление. Можеш да пробваш с различни кодеци и плеъри, при някои комбинации има шанс.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #3

    Re:Проблем при гледане на филми

    По принцип гледам със стария windows media player. За кодеците не съм се интересувал честно казано. Нямам представа как определяш кой кодек да се ползва. Сега като се замисля този проблем ми се появи като опитах да гледам един matriska file. Свалях някакви кодеци за него и може да съм направил някоя каша...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Проблем при гледане на филми

    Дръпни си kmplayer, в опциите има мнооого за ровене и освен това не иска кодеци.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #5

    Re:Проблем при гледане на филми

    Мерси! Ще пробвам.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #6

    Re:Проблем при гледане на филми

    Свалих kmplayer. Наистина е много готини удобен и с яки опции, но проблемът продължава. Даже снощи гледах един филм и много накъсваше, но само на моменти. Компютърът ми не е върха на сладоледа, но не е и прекалено слаб - Атлон 4800+ с 2 GB RAM. Картата не се сещам каква точно беше, но в същия клас. Та къде да търся проблема. Вчера деинсталирах k-lite даже, но нищо не се промени. И аз мисля, че е нещо в кодеците, но не знам къде и какво да търся.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7

    Re:Проблем при гледане на филми

    Компютърът ти не може да се справя с някои 1080р филми. Просто процесорът толкова може. Спасението ти е ако видеокартата поддържа DXVA (прочети, има много теми в мрежата) и да използваш плеар, който подкарва съответно DXVA - MPC-HC (Медиа плеар класик - хоум синема). Иначе би трябвало да няма проблеми с повечето 720р. Пробвай все пак с МРС-НC.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #8

    Re:Проблем при гледане на филми

    Както съм написал по-горе, забелязах, че се мъчи със 1080p. В случая става дума, че започна да прави проблеми и с 720p.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #9

    Re:Проблем при гледане на филми

    Това с процесора е нелепо. За да гледаш ХДТВ ти трябва не толкова процесор колкото видеокарта. Като казвам видеокарта нямам в предвид някакво чудовище за ХХХ лв., а карта в зоната 70-80 лв. Лично ти препоръчвам АТИ, преди бях с НВИДИА и имах проблеми (7-серия) с филмите.
    За справка ще ти дам моята машина която пуска всичко, пък ти си прави изводите: 2140/2GB RAM/ATI 2600 PRO. Програмно обезпечение: кодеци - ffdshow; плеъри - MPC (media player classic) с него гледам всичко което е рипвано, VLC ако "класика" забие на някой повреден файл това е програмата, а и е чудна за IPTV, PowerDVD 7 - за DVD и Blu-rаy.
    На този хардуер натоварването на процесора при HD сорс е най-много 50%.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Проблем при гледане на филми

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    ... За да гледаш ХДТВ ти трябва не толкова процесор колкото видеокарта....
    абсолютно погрешно

    грешката, която хората допускат, е че понеже филмът е образ, значи зависи по някакъв начин с компонента, отговарящ за образите, т.е. видеокартата. истината е, че филмът е информация като всяка друга, кодирана посредством алгоритъм. разкодирането зависи от този компонент, който извършва изчисленията в компютъра, а именно процесора

    това, че съвременните видеокарти започват да се използват за разкодиране/гледане на филми, е не поради нещо друго, а заради нарастналата им изчислителна мощ, която може да се впрегне не само в обработка на 3D в игри, а и в изчисления на данни, каквото е и разкодирането (гледането) на филми

    според мен проблемът е в омазан windows, кодеци в конфликт или липсващ кодек
    точно на 4800+ не съм пробвал да пускам 1080р и не мога да бъда категоричен дали и доколко би се справил, но сравнението му с 2140 е нелепото нещо
    2140 е двуядрен и на него ще се гледа 1080р ако ще и с вградено на дъното видео

  13. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #11

    Re:Проблем при гледане на филми

    Аз мисля, че говори за 4800+ x2, което ще рече, че е в класа на 2140. Тогава остава омазания Windows + някоя и друга гадинка, фрагментация и разджуркани регистри!!! При този тест специално -"Mainconcept H.264 Encoder 24 sec HDTV 1920x1080", Е2140 изпреварва малко 4800+ x2!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Проблем при гледане на филми

    да, прав си, недоглеждането е мое. след като не видях "Х2", по презумпция заключих, че става въпрос за single core, а те останаха толкова далеч в миналото, че съвсем изключих, че там най-високият модел беше 4000+, 4800+ няма

    но това фактически не променя написаното от мен - и двата процесора са напълно в състояние да пускат 1080р. последният ми AMD процесор беше 4400+ Х2, когото клокнах към онзи момент на 9-то място в световната класация.... 3340 реални ако не се лъжа, като 1080р го натоварваше около 20-30%. безпроблемно съм пускал 3 стрийма едновременно и работата си беше 6. имал съм и 2180, който също се клокваше зверски, и по този начин отвяваше шампионската ми бройка на AMD, а си беше entry-level евтинджос

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #13

    Re:Проблем при гледане на филми


    Все пак аз не разбрах как да процедирам. Какво значи "омазан уиндоус" при положение, че нямам друго проблеми с компа. По-скоро става дума за проблем с драйверите. Дайте съвет как мога да го отстраня.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #14

    Re:Проблем при гледане на филми

    Намерих къде стоят кодеците и ги изтрих. След това пробвах само с kmplayer или само с K-lite кодеците и положението се влоши. Сега вече 720p го дава като на забавен кадър
    Помагайте с решение! Не ми се вярва преинсталиране на Windows-а да е единственият вариант.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Проблем при гледане на филми

    гледай как правя фокуси

    теглиш това:
    http://www.divx-digest.com/software/..._splitter.html
    инсталираш
    гледаш с произволен плейър

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с гледане на филми
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-01-10, 17:20
  2. проблем със размера на картината при гледане на филми.
    От orlincho във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-07, 03:57
  3. Проблем при гледане на филми
    От hecoat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-06, 13:16
  4. Проблем с гледане на филми
    От Poinovito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-06, 21:48
  5. Проблем с Гледане на филми на DVD..
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-05, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе