Резултати от 1 до 7 от общо 7

P2P - идва ли тяхното време???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. sven
    Guest
    #1

    P2P - идва ли тяхното време???

    P2P програмите навлизат все по-уверено в NET-а и това не може да се пренебрегва.Искаме или не искаме бавно и полека работите отиват на там.Главната ми цел е да провокирам отделна главна тема

    за това(например в Общ софтуер или Мрежи)Не знам как точно да стане но така е по добре ако предизвикам по-широко удобрние

    и дискуия.Знам ,че от време на време излиза по нещо на тази тема но това не е достатъчно.Дискусиите по форумите по целия NET стават все по широки и това не може да ни подмине.Аз лично знам за 1-2 локални сървъра с окастрен Software съвсем отскоро и дочувам ,че се готви някакъв нов закон .Дори и да не е вярно повечето знаят ,че безплатно само сиренето в капана за мишки и то само за мишката не и за този ,който я хваща!

    Няма да филосовствам по темата тя е достатъчно актуална по принцип.Всеки който мисли като мен нека ме подкрепи и да се открие нова главна тема от "отговорните лица"[:D]


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    P2P - идва ли тяхното време???

    Темата е бая дискутирана в други форуми. Просто ме мързи да почвам да пиша по въпроса че ще стане страшно.

    Отговорът е да, ще дойде тяхното време.

    Само дето народа трябва да се научи да прави две неща - да ползва софтуера и да споделя файлове.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    P2P - идва ли тяхното време???

    Иии това последното ако те чуят хората от мойта мрежа ще кажат тоз не разбира от компютри както ми и казаха на мене и аз като ги попитах добре де защо не share-ваш "Имало опасност някой да ми влезе в компютъра"Тоз някой ако иска може да влезе както си иска те са пълни с троянци и какво ли не ама не той няма да даде share.Та толкова по въпроса за share.Личното ми мнение е , че който разбира share-ва който не разбира си пази компютъра от "хакерски набези"



    P.S. Говоря принципно за share

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    P2P - идва ли тяхното време???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">P.S. Говоря принципно за share



    <div align="right">Originally posted by MAKAPOB*-*02/03/2004*:* 21:40:14</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    От времето на соц.реализма се шири една фраза:

    "Моето си е мое, чуждото - общо."

    Не храня особенни надежди, че българина скоро ще се отвори за Р2Р технологията. Все едно да накараш нашенец да си остави къщата отключена и ключовете за колата на бордното табло когато отива на пазар. Не ни се връзва нещо с народопсихологията.[:D]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #5

    P2P - идва ли тяхното време???

    В нашата мрежа ползваме едно такова животно. И между другото е вярно, че ако искат да те хакнат, все ще могат, но е вярно и това, че има бат бая хакове освен тея за които говорим и за шерове - нормални и дефолт, за паролите им, и че всеки читав мрежов вирус първо шеровете търси. Обаче според мен тоя тип мрежи се характеризират с доста по - голяма степен на сигурност и много по - добро управление от обикновеното шерване. И не че е народопсихология, ами просто е нововъведение, още непознато и даже често сложно за обикновения потребител; обаче поне според мен те вече навлизат и е просто въпрос на време да заменят обикновеното споделяне на файлове. Сигурно и в Америка не е станал преходът изведнъж. Пък и тея мрежи искат сървър, поддръжка, а другите са си до личен мениджмънт на собственика на компютъра....

    Ще стане обаче, така мисля аз.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #6

    P2P - идва ли тяхното време???

    Отскоро съм на неограничен трафик. И си отворих руските сайтове, да си наточа класически филми, че ми омръзна от хамерикански бози. Соларис, Огледало, Иди и виж...



    Да, ама не - линковете са изсъхнали до един. И търсачките не дават нови - НЯМА! Авантата като в нашите Фрита е свършила. Явно, и нещало ни се, на Пир-то-Пир отиваме...



    Когато мечката е заиграла в комшията ....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    P2P - идва ли тяхното време???

    Ами като затворят free-тата и юзруда(USER-а) започне да се чуди от каде да си дръпне новия филм за Хари Потър и компания, ще прочете някаде че има такова животно като Р2Р и ще го инсталира да види какво аджеба представлява то.След това ще се зариби и ще научи приателите и така на татък.Та с това лирическо отклонение исках да кажа, че според мене те може би са бъдещето на споделените файлове.

    Аз лично ползвам DC++ и според статистиката имам " Upload: 30.90GB, Download: 4.72GB ".Тази система ми се вижида много практична и лесна за ползване и затова, въпреки че почти всичко което може да се намери там може да се намери и по Free-тата, аз я ползвам и селд време предполагам че само това ще ми остане + лицензирания софт.

    Тук идва въпроса със скороста която е силно зависима от това колко е бърз нет-а на отсрещния компютър, а и от това колко други хора дърпат от него.Според мен тука важи "По-добре бавно от колкото въобще да няма".Така че - търпеливост и постоянство.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Идва ли нов ледников период?
    От Mega във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 20-02-12, 23:16
  2. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 17:22
  3. Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От spacedigital във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 481
    Последно: 08-11-09, 12:19
  4. Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От soon във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 23
    Последно: 03-08-09, 23:17
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 21:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе