Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1

    Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Достоен продължител на успешните (по принцип, спрямо много други скъпи и не толкова хубави) плеъри Елит!
    Разбира се всяко нещо с компромисите си. За да стане наистина добър модел ще му трябва вашата помощ! Помоща на тези които направиха чудо с повечето предишни модели отстранявайки оригинално допуснатите бъгове в шрифт, кодеци, икони, дължини на редове и т.н. При новия модел се забелязва видимо по-добрата сглобка като цяло. С леки корекции на шрифт, менюта и добълване на кодеци новия PV - 4000 USB ще радва дълго време.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #2

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Пробвах ъпдейта за Елит 4000 USB и се установи, че на файл менъджера е корегиран шрифта и изрязването на надписите до някъде.
    Иначе шрифта за субтитрите си е стария оригинално заложен, нещо като AVANTI BG с разтеглено междубуквие
    (за по-читима визуализация трябва да бъде сменен с къде по-добър - например HEBAR Condens или шрифта от ъпдетите на RDK).
    И сега основния проблем - ЛИПСВАТ XVID - кодеците!!! Не е за вярване ама да! Моля, който е преработвал оригиналните фърмуери за другите Елите на база чип MTK нека да помогне. Вече е качен (Благодарение на mariadg1) оригиналния фърмуер и един опит за ъпдейт без решаването на споменатите проблеми за модела 4000 USB при другите в abv.bg - elitedvd@abv.bg с парола: 123456. Моля помогнете да се корегира шрифта и добави липсващите кодеци за XviD.
    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #3

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Какво имаш предвид като казваш ЛИПСВАТ XVID - кодеците и ЛИПСВАТ XVID - кодеците гледах и бойна звезда галактика 2 серия 4 сезон да не си пускал ави с висока резолюция над 720х576

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    14
    #4

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Здравейте съфорумци! Моля Ви за помощ.
    Днес купих модела 4000USB от Метро и преди да го подаря реших да го пробвам. Всичко ОК, чете и DTS. И когато пробвах малко снимки в JPEG не ми хареса че не ги разпъва на екрана, отидох на HD и му дадох да чете резолюция 1080i и КРАЙ! Появи се малко провоъгълниче на телевизора и не мога да видя SETUP-a за да изляза от този режим. Иначе работи като пускам аудио диск или чисто DVD, но нищо не си вижда. Как да възстановя първоначалните настройки без екран? На дистанционното има бутон Reset но нищо не става. Дали да не потърся някое TFT от новите с голяма резолюция - там може би ще мога да видя екрана на SETUP-a и да изляза от този режим?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    24
    #5

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Reset от дистанционното би трябвало да е лекарството - при мен работи, но защо при теб не иска...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    renseve, ами така става като не си четете упътванията за работа с УРЕДА. HD сигнал само през component изхода мой човек, ти и го оставил на скарта или на чинчовете и толкова!!! смени изхода на ДВД плеъра и също така в ТВ входа и като вържеш компонент изход към компонент входа на ТВ ще имаш картина. Панятна. Аде лек ден, ако имаш още проблеми пиши.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    26
    #7

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    голям проблем помагайте..!смъкнах от абвето ъпдейта за 4000 и не натиснах ресет щото не знаех и сега..нищо не действа все едно не влиза ток в него..ни дистанционо ни дисплея светват...съвет не вярвам след моита намеса от метро да ми го сменят ,ако може да помага някой

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    2
    #8

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Някой пробвал ли е този фърмуер Elite PV-4000USB_27042008 ,как му е xvid кодек-а, как е като цяло общо взето.Взех го от elitedvd@abv.bg

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    9
    #9

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Аз , работи нямам проблеми само разликата между размера на субтитрит е малка

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #10

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от vaskesbg
    Аз , работи нямам проблеми само разликата между размера на субтитрит е малка
    Понеже писах в другата тема, всеки, които се интерисува може да погледни тук /Отговор #435 и Отговор #439/ какви проблеми имах.
    А относно фърмуер Elite PV-4000USB_27042008 от сервиза на елит ми казаха, че са го пробвали и има много голяма вероятност да се повреди плеера!

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    4
    #11

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Момчета имам проблеми със субтитрите. Тръгват ,но след 10 мин или 20 мин изчезват и до там. Това се случва на някой филми не на всички. Пример : prison.break.401.hdtv-lol, Death.Race.DVDSCR.XviD-ALLiANCE

    Ако може някой да подаде ръка за помощ. Благодаря.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #12

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Имам следният въпрос:

    Записвам си филм в HD формат(4.7GB) -720p x264 му беше разширението.На компа ми тръгва и е ОК.Когато го пусна на ДВД-то не тръгва и само черен екран!Къде е проблема????????????На кутията на ДВД-то пише HDCD,явно не означава това което си мисля,но какво тогава??????

  16. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #13

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от ministur
    Имам следният въпрос:

    Записвам си филм в HD формат(4.7GB) -720p x264 му беше разширението.На компа ми тръгва и е ОК.Когато го пусна на ДВД-то не тръгва и само черен екран!Къде е проблема????????????На кутията на ДВД-то пише HDCD,явно не означава това което си мисля,но какво тогава??????
    Оставаше и да тръгне!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    29
    #14

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    Цитат Първоначално публикувано от rdk
    Оставаше и да тръгне!!!
    Нещо не ме разбирате май...................нека задам въпроса така:
    Какво по дяволите е HDCD???????

  18. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #15

    Re: Elite PV- 4000 USB !!! - Мнения, проблеми и тяхното решение

    http://en.wikipedia.org/wiki/High_De...atible_Digital

    Що се отнася до x264 и резолюция 720p плеъра не ги поддържа и са мнооого над възможностите му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ELITE PV-4000 USB с фърмуеър на AKAI
    От Toshist във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 01-04-12, 20:35
  2. Elite PV-400USB - Мнения, проблеми и тяхното решение
    От spacedigital във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 481
    Последно: 08-11-09, 11:19
  3. каква е разликата между Elite 4000 usb и Elite 5000 usb
    От galev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 09-10-09, 09:51
  4. dvd elite pv 4000 usb
    От batcak във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-09, 16:13
  5. elite Pv 4000 usb zoran или МТЕ
    От ktkiro във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 23-01-08, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе