Резултати от 1 до 8 от общо 8

как да гледам филм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #1

    как да гледам филм

    проблема е, че свалих един филм в mpg формат и отделно субтитри в srt формат. powerdvd ми отваря филма, но не мога да вкарам субтитрите, а bsplaer-а не отваря филма.

    та въпроса ми е как да комбинирам нещата за да мога да гледам филма със субтитрите?

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    как да гледам филм

    1-ви вариант: конвертираш субтитрите със SubConvertor 1.2 или подобна програма.

    2-ри вариант: гледаш направо с Media Player Classic



    И двете програми ги има на http://subs.unacs.bg/soft.php



    да не става въпрос за Alien vs Predator 2004 [8D]

    той излезе първо в mpg. В такъв случай BS Player-a не го чете, защото е в SVCD формат.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    как да гледам филм

    за гледане на svcd ти трябва elecard codec. има го и отделно, има го и в, да речем, ace megacodec pack

  5. silverfox
    Guest
    #4

    как да гледам филм

    Не е само кодека. BS Player-a пак не иска да го чете. А SVCD се гледа с всеки плейър, който поддържа DVD ( включително Media Player Classic и полвания от Hicko Power DVD ).

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    как да гледам филм

    Ето един по-рядко срещан вариант:[]

    PowerDVD Subtitle Player

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #6

    как да гледам филм

    Проблема се реши с Медиа плеър класик, за което много мерси на Silverfox. пробвах и с PowerDVD Subtitle Player, но там ми даде някаква грешка, защото субтитрите трябвало да са в някакъв друг формат, а не srt. А иначе SVCD се гледа с всеки плейър, който поддържа DVD, като Power DVD, но той не ти дава да вкараш субтитри.

    Още веднъж 10х на всички.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #7

    как да гледам филм

    Моля да ме извините предварително за тъпия въпрос, но успях да намеря отговор в форума.

    Имам следния проблем. Преди време гледах филми от файлове с WinDVD6 всичко беше наред. След това ми препоръчаха Media Player Classic и K-lite codecs pack, сложих ги и те си вървяха нормално. Но след време забелязах че нещо се беше променило с WinDVD, субтитрите не винаги тръгваха, и мисля че се зареждаше някаква програма от K-lite (може и да не е от там, не съм сигурен, но стила е същия) с име DirectVobSub, очевидно за субтитри. Вчера си инсталирах PowerDVD6 Retail + всички екстри и кодеци. Ами, PowerDVD6 изобщо не се добра до субтитрите, независимо от филма, и DirectVobSub винаги се зареждаше автоматично, но субтитри така и не се показаха през PowerDVD6. Прегледах хелпа на PowerDVD6, и там си пише че субтитри се поддържат. Така че си помислих че проблемът е в DirectVobSub. Махнах K-lite-a а с него изчезна и DirectVobSub, но положението със субтитрите не се промени. Изобщо останах с впечетлението че K-lite-a е разбъркал нещата, но не ми стана ясно какво се е случило.

    Някой има ли идея какво може да се направи в случая?

    P.S. Довечера ще пробвам PowerDVD Subtitle Player, но имам някакви съмнения че проблемът е друг.


  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2
    #8

    как да гледам филм

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Моля да ме извините предварително за тъпия въпрос, но успях да намеря отговор в форума.

    Имам следния проблем. Преди време гледах филми от файлове с WinDVD6 всичко беше наред. След това ми препоръчаха Media Player Classic и K-lite codecs pack, сложих ги и те си вървяха нормално. Но след време забелязах че нещо се беше променило с WinDVD, субтитрите не винаги тръгваха, и мисля че се зареждаше някаква програма от K-lite (може и да не е от там, не съм сигурен, но стила е същия) с име DirectVobSub, очевидно за субтитри. Вчера си инсталирах PowerDVD6 Retail + всички екстри и кодеци. Ами, PowerDVD6 изобщо не се добра до субтитрите, независимо от филма, и DirectVobSub винаги се зареждаше автоматично, но субтитри така и не се показаха през PowerDVD6. Прегледах хелпа на PowerDVD6, и там си пише че субтитри се поддържат. Така че си помислих че проблемът е в DirectVobSub. Махнах K-lite-a а с него изчезна и DirectVobSub, но положението със субтитрите не се промени. Изобщо останах с впечетлението че K-lite-a е разбъркал нещата, но не ми стана ясно какво се е случило.

    Някой има ли идея какво може да се направи в случая?

    P.S. Довечера ще пробвам PowerDVD Subtitle Player, но имам някакви съмнения че проблемът е друг.





    <div align="right">Originally posted by Sad Reader - 12/11/2004 : 09:32:48</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> Пробвай да влезеш в настройките на DirectVobSub и да изключиш субтитрите. Вероятно се "бият" със субтитриращия код на съотвтния плеър и от това изобщо да не ти излизат субтитрите или (на мен ми се е случвало) да имаш по 2 пъти субтитри едновременно. Аз как си решвам проблема: Понеже един филм на Divx ми е все тая дали ще го гледам на m2vplayer-a ili na windows media playera, то предпочитам да го гледам на второто. Защо ли, ами много хора ще кажат много добри думи за много добри (наистина) плеъри, но аз предпочитам да си гледам филмите на windows media player и то CLASSIC , за да нямам подобни проблеми. Проблемът ти се появява от това, че като си инсталирал K-Lite кодек пак-а, той ти "слага" една камара кодеци, субтитрираща програмка, мисля, че беше въпросната DirectVobSub и други далаверки. Е, обаче ти имаш поддръжка на въпросните субтитри и "далаверки" на плеъра си, повечето от които по default са включени и когато заредиш филма - гледай ти - проблем. За да няма такъв - Пускаш Windows Media player - classic, зареждаш си филмчето, десен бутон в/у екрана, properties, advanced и там са въпросните настройки на "далаверките", разгледай ги и си включи/изключи каквото си искаш. Пиша ти така подробно, извинявай, ако това те обижда, но все пак най-важното е да решим проблема нали! Не забравяй, че ти трябва само 1 програмка, която да ти поддържа субтитрите, няма нужда от повече. Аз за да гледам филми си слагам някой кодек пак, за да ми се "отваря" видеото и аудиото, слагам ac3_filter, за да чета 5.1 звук, макар и още да съм на стерео, и една (ако няма в кодек пак-а) програмка за субтитри. Може същата DirectVobSub, DivxG400 или друга. Не ползвам никакви други плеъри, освен за DVD, където ползвам Power DVD. Надявам се да съм ти полезен. Nice day!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да гледам 3D ?
    От kkrater във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 18-02-12, 12:02
  2. Отговори: 27
    Последно: 18-08-11, 16:10
  3. С какво да гледам този филм ?
    От LudZaVrazvane във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 04-04-05, 16:18
  4. Как да гледам филми?
    От JOJO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-04-04, 13:17
  5. как да гледам "страшен филм 3"
    От maloone във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 27-01-04, 05:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе