Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #1

    Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Телевизора е LG 32LF2510. Когато пусна да гледам филм през USB-то на телевизора не излиза звук на домашното кино, а само на колонките на ТВ-то.
    Има ли някаква настройка или кабели с които ще мога да подкарам звук на домашното кино, което е LG HT303SU D0?

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Как си го свързал ? С какви кабели ? И какви настройки си задал на киното и от менюто на телевизора ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #3

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Свързал съм ги със СКАРТ букси. Тв-то има две, пробвах и на двете. Пробвах и със стерео букса. Настройките на домашното кино ги пробвах всички. А менюто на в плеара на телевизора не видях настройки за звука.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #4

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Телевизора е LG 32LF2510. Когато пусна да гледам филм през USB-то на телевизора не излиза звук на домашното кино, а само на колонките на ТВ-то.
    Има ли някаква настройка или кабели с които ще мога да подкарам звук на домашното кино, което е LG HT303SU D0? Благодаря предварително.
    За съжаление при ТВ LG нещата опират до липса на сигнал от SCART и RCA изходите при работа на вградения плеър... Единствено правилно е да се ползва оптичния аудио изход (TOSLINK), за който нямате подходящ вход на киното.
    Компромис е използване на изхода за слушалки (3.5мм Jack). В този случай трябва да се включва/изключва от буксата при различните режими на работа или да се ползва редовно сервизното меню, за да се спира сигнала към 'слушалките' (в случая следващо стъпало), с цел звучене от вградените в ТВ говорители.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #5

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Цитат Първоначално публикувано от Gadnyara
    За съжаление при ТВ LG нещата опират до липса на сигнал от SCART и RCA изходите при работа на вградения плеър... Единствено правилно е да се ползва оптичния аудио изход (TOSLINK), за който нямате подходящ вход на киното.
    Компромис е използване на изхода за слушалки (3.5мм Jack). В този случай трябва да се включва/изключва от буксата при различните режими на работа или да се ползва редовно сервизното меню, за да се спира сигнала към 'слушалките' (в случая следващо стъпало), с цел звучене от вградените в ТВ говорители.
    Ясно, мерси за инфото колега.
    А има ли някакъв вариант на кабел който е от едната страна към цифровия изход на ТВ-то, а от другата да е СКАРТ примерно към киното? Имам и един компютър който е с такъв изход и съм се чудил как ще му изкарам 6 каналния звук.
    и второ
    HDMI изкарва ли звук, ако вържа примерно лаптопа и гледам блурей на ТВ-то от лаптопа, ще отиде ли звук към домашното кино, защото други аудио изходи освен тоя за слушалките нямам?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #6

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Цитат Първоначално публикувано от apeiron
    Ясно, мерси за инфото колега.
    А има ли някакъв вариант на кабел който е от едната страна към цифровия изход на ТВ-то, а от другата да е СКАРТ примерно към киното? Имам и един компютър който е с такъв изход и съм се чудил как ще му изкарам 6 каналния звук.
    и второ
    HDMI изкарва ли звук, ако вържа примерно лаптопа и гледам блурей на ТВ-то от лаптопа, ще отиде ли звук към домашното кино, защото други аудио изходи освен тоя за слушалките нямам?
    При всички положения трябва да правите разлика между аналогови и цифрови сигнали!
    Преминаването от единия в другия си е преобразуване! Подобни устройства се наричат DAC (digital-to-analog-converter) и ADC (analog-to-digital-converter). На български са ЦАП и АЦП. Т.е. кабел с едно солидно активно устройство по средата.
    Конкретно: само и единствено декодер "Digital-to-5.1" ще свърши работа. Аз имам подобен-> http://usilvateli.com/ad/view/Pioneer-XV-S100DV-870, купих го полуработещ (като този в линка) с единствената цел да си навържа наличната вкъщи техника пълнокръвно.
    По втората част, разбирам въпроса така: Ако вкарам сигнал през HDMI, ще получа ли звук в SCART?
    Не мога да отговоря, не си спомням - откакто имам оптичния вариант всички сигнали минават през него и SCART кабелите са на склад в гаража...
    Но Вие може да пробвате, не много сложна постановка, щом имате HDMI източник.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #7

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    По първия ясно.
    По втория питам, защото не съм си купил HDMI кабел още, ползвам си RGB изхода и съответно такъв кабел с който ми искарва що годе добра картина, та ако няма да има ефект с HDMI, да не купувам.

    Мерси за инфото.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    По hdmi върви и звук и картина , но киното има ли такъв вход , повечето модели имат само такъв изход , за връзка с ТВ ? А и не е само това ! Трябва и самия hdmi вход да разпределя сигнала - видеото към монитора / телевизора , аудиото- към тонколоните , а това е така при ресивърите !

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #9

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Няма как плеъра да пуска звук към някой HDMI вход/изход ,защото трябва да е стандарт HDMI 1.4- Audio Return , а този модел е от 2009г. и до колкото си спомням няма такъв .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #10

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Домашното кино няма HDMI, нито вход нито изход. Въпроса ми беше от лаптопа като пусна филм през HDMI кабел към ТВ-то, дали ТВ-то ще прати сигнал през СКАРТ-а към домашното кино?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Не ! Трябва да ползваш чинчове / бял и червен са , по принцип / - аудио-изход от ТВ-то към аудио- входа на дом.кино !

    А също е възможно усб плеъра да не вади звук на аудио изхода на ТВ-то , но трябва да се провери ! При мен си работи това нормално , но аз ползвам оптичния изход на ТВ -то към ресивър !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #12

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Остава варианта от изхода за слушалки на лаптопа в домашното кино.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    И така става , но сигнала е кофти , по-слаб е , поне аз като съм тествал на моя лаптоп !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #14

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Това стана ясно, но май не сте ми разбрали последния въпрос ..... Мерси все пак

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #15

    Re:Не изкарва звук на домашното кино когато гледам филм през вградения плеар на LG

    Напротив ! Има и отговор на твоето питане !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Звука на LCD през колонките на домашното кино
    От zaxcool във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 18:00
  2. упътване за домашното кино SAMSUNG HT-P10
    От tanito1886 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-10, 22:41
  3. Шум домашното кино при свързване на лаптоп.
    От Conqueror във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 11-01-10, 10:54
  4. Отговори: 1
    Последно: 05-06-09, 23:38
  5. Отговори: 7
    Последно: 28-09-08, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе