Резултати от 1 до 10 от общо 10

"CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    <center><font color="red">CONSTANTINE</font id="red"> <font color="blue">[2005]</font id="blue"></center>



    <center></center>



    Огромната, неспирна машинка за пари, наречена <font color="purple">"Холивуд"</font id="purple">, не престава да бълва "супер-фантастични екшъни" по комиксови герои и то толкова често, че вече започвам да се притеснявам като им се изчерпат комиксовите герои, какъв ще го "дървят"? След поредицата извращения с рисувани мускулести и свръхинтелигентни спасители на малката ни, злощастна планета, сега е ред да погледнем в "тъмната половина" на малките, изрисувани книжки от поредицата <font color="red">"HellBlazer"</font id="red">, където във вечното дерби <font color="red">"God vs Satan"</font id="red">, съдия ще бъде Екзорсистът, наречен простичко... <font color="purple">Константин</font id="purple">. [] И тъй като ние, българите, не си падаме особено по американските комиксови поредици, нека ви светна набързо какво можете да очаквате докато гледате филма [с условието], ако сте въобще от зрителите, които биха го изгледали.



    Добре познатият ни от трилогията <font color="red">"Матрицата"</font id="red"> [а и доста преди това] <font color="blue">Кеану</font id="blue">, тук ще се изживява леко като <font color="purple">Ван Хелсинг</font id="purple">, под аранжимента на неземни визуални ефекти. Та като казах <font color="purple">Ван Хелсинг</font id="purple"> [на български: <font color="red">"Иван от Хелзинки"</font id="red"> []], нищо не пречеше <font color="red">"Constantine"</font id="red"> да е продъжение на летният хит от миналата година на прославеният с любовта си към пустинните пясъци режисьор <font color="blue">Стивън Сомърс</font id="blue">, ама нали, завалията, реши да изцеди до последно и без това изсмуканата от пластовете на времето Мумия в продължението <font color="red">"Revenge of the Mummy: The Ride"</font id="red"> [<font color="red">"The Last Ride"</font id="red"> вече беше заето... []], та май не му е останало време да си премести празното канче под крана с течаща вода.



    Както и да е, пак се отплеснах... напоследък доста се отплесвам, ама това е семейна черта [дъ ни мъ убвинявъти!] []



    Честно казано, историята [като цяло] никога не ме е влечала [така, както влече някои от вас, предполагам]. За първи път чух за <font color="green">"Копието на Съдбата"</font id="green"> от играта на <font color="red">id Software</font id="red">: <font color="blue">"Wolfenstein 3-D: Spear Of Destiny"</font id="blue"> [1992], а 7 години по-късно и в играта на <font color="red">Core Design</font id="red">: <font color="blue">"Tomb Raider: Chronicles"</font id="blue"> [1999]. С това се изчерпват познанията ми за този предмет, който фанатизирания <font color="purple">Хитлер</font id="purple"> е издирвал, барабар с всички останали обожествявани предмети, които биха могли да те направят безпрецедентен господар на света. [След <font color="green">"Кивота"</font id="green"> и <font color="green">"Граала"</font id="green">, време е на <font color="purple">чичко Инди</font id="purple"> да се поразтърси и за <font color="green">"Копието"</font id="green">, не мислите ли? Ааааа ма ха! []]. Друг е въпросът, че гореспоменатото копие, въобще не прилича на копие, а на най-обикновен къс меч с дължина на острието около 30 сантиметра и ръкохватка, която би могла да послужи и за вибратор [стига да има батерии (и жени) наблизо]. [:P]



    И така, сега по същество. В далечно [от нас] Мексико, двама селски младежи [особено единия - <font color="purple">Мануел</font id="purple">] намират въпросното копие сред едни развалини [естествено, стъпвайки там където никой друг не е стъпвал, нищо че пътя е на десетина метра от тях]. Как се е озовало това копие в Мексико, не ме питайте. Тук за първи път се усетих, че не трябва да си археолог, за да откриваш такива ценни придобивки, затова [обзет от археологичен дух и авантюристичен блясък в очите] набързо прекосих двора на две на три, ама няма да ви казвам на какво попаднах - после ще си измия обувките... [][:P]



    Та въпросният <font color="purple">Мануел</font id="purple">, още с докосването на <font color="green">Копието</font id="green">, придобива неземни сили, зомбира се и тръгва незнайно къде, сеейки смърт и семената на злото по пътя си... [тънкият момент тук е, че който владее <font color="green">Копието</font id="green">, държи съдбата на Земята в своите ръце - естествено това трябва да е Злото, защото ако е Доброто - то добронамерено ще поиска да сподели планетата с всички останали - нещо, което принципно си е така []]. В същият момент, в максикански квартал в предградията на Лос Анжелис, <font color="blue">Кеану</font id="blue"> [<font color="purple">Джон Константин</font id="purple">] доказва колко е добър в прогонването на зли духове, обладали човешки същества и... мисля, че друго няма какво да ви разказвам - работата е ясна - скоро двата свята [добронамереният "материален" и злонамереният "отвъден"] ще се сблъскат и очаквайте експлозивна палитра от див екшън и неспирни визуални ефекти. Тук е моментът, в който искам да отбележа, че "Адът" е графично реализиран по един страхотен [да не кажа "уникален"] и страховит начин - едно голямо <font color="red">"Евалла!"</font id="red"> на екипа графични дизайнери и всякакви му там "пейнт"-маниаци, "морфинг"-любители и аниматори, направили този истински дигитален шедьовър - доста изтръпвах, докато гледах сцените, разиграващи се там - огънят, вятърът, пустошта, адските създания... мммммм... нямам спомен да съм гледал нещо толкова "истинско" от доста време насам.





    <center> </center>



    От актьорите единствено <font color="blue">Кеану</font id="blue"> и <font color="blue">Рейчъл Уайз</font id="blue"> са на познатото ни, поносимо ниво, особено <font color="blue">Рейчъл</font id="blue"> - малката зеленоока англичанка - която на моменти говори толкова сладко, че ако си сам, се усещаш, че неволно се оглеждаш за салфетки... [] За моя радост, във филма не играят дузина, известни с нетърпимите си характери "звезди", за които най-големият проблем на планетата е как да си пръснат по-голямата част от парите и по този начин се съсредоточаваме изцяло върху гореспоменатите двама сладури, стискайки палци да оцелеят след всяко по-здраво меле. Дори появяващият се накрая филмов титан <font color="blue">Питър Стормейър</font id="blue">, в ролята на <font color="purple">Луцифер</font id="purple">, е... как да кажа... абе смешник. В старанието си да бъде "Лукавия", предизвиква единствено дълбоки въздишки и шумно изпускане на въздуха през носа.



    В <font color="red">"Constantine"</font id="red"> има доста препратки към други филми. Например, <font color="blue">Киану</font id="blue"> и <font color="blue">Рейчъл</font id="blue"> доста често ще си подмятат репликата <font color="purple">"Винаги има уловка!"</font id="purple">, която е подмятана и от <font color="blue">Брендън Фрейзър</font id="blue"> в <font color="red">"The Mummy Returns"</font id="red"> [в чийто филм <font color="blue">Рейчъл</font id="blue"> също играе, като героинята <font color="purple">Иви</font id="purple">]. Друг момент е когато в последното, тежко меле, <font color="blue">Кеану</font id="blue"> е полу-нокаутиран и малко преди да се изправи, си отваря очите заел същата поза както и след съня, при който умира <font color="purple">Тринити</font id="purple">, в началото на <font color="red">"Matrix: Reloaded"</font id="red">.



    Та, струва ли си филма? О, ще го гледате и без да ви го препоръчвам! Защото формулата <font color="purple">"Кеану + Фантастичен екшън"</font id="purple"> отдавна знаете на какво е равна, а това че ефектите придават адска плътност на цялата сюжетна линия, е просто черешката на тортата. Наистина жалко само, че тортата не е достатъчно висока, просто защото самата идея на филма е облечена в отдавна износени дрешки.



    Затова пък хвърлете вилицата и яжте с пълни шепи. []



    <font color="red">Оценка:</font id="red"> <font color="blue">7/10</font id="blue">





    <center></center>





    <font color="purple">P.S.</font id="purple"> И ако все пак накрая на филма решите, че сте изгледали достатъчно простотии, можете веднага да си пуснете и <font color="red">"Elektra"</font id="red"> [2005] - като е гарга, да е рошава - макар, че там поне ще имате възможността да проверите честотата на ерекцията си, гледайки сочните устни на <font color="blue">Дженифър Гарнър</font id="blue">. [][:P]




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    IvO™, филма е добър, който го гледа непредубеден, ще му се хареса. На мен ми хареса, имаше и недоклатени места на моменти, но както и да е. Ефектите мдам къртят мивки, и наистина адът е направен от някой болен мозък.

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    Филма си е пушка и според мен. определено се накефих. В крайна сметка филмите са за забавление и подобни ревюта са за мен меко казано - глуповати без да се обиждаш разбира се

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    ivo, тук мненията ни коренно се различават. филмът е изключително добре направен, с доста оригинални моменти, добри ефекти и като цяло се очертава като blockbuster. избягано е от почти всички клишета, свързани с ада и рая, има свежи обрати и не само една линия на действие. разбира се не е комплексен като The Abyss (моят критерий за филм в жанра, в който се преплитат няколко сюжетни линии и забравяш как са минали 2-3 часа), но филът за мен е 9.5/10 в жанра си, независимо отрицателните активи, които натрупа киану рийвс с матриците 2 и 3. ако човек се отърси от тях и приеме играта му непредубедено ще стигне до моя извод. разбира се, само ако си пада по филми на тази тематика... та само си спомнете трактовката на archangel gabriel и ще разберете точно за каква оригиналност говоря. и особено края. краят беше образцов по всички закони за развръзка. никакво "and they lived happily ever after".... оригинално и неочаквано - истинската рецепта за добър филм

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    <font color="purple">FearMe</font id="purple">, не ме разбирай погрешно - на мен филма също ми хареса, затова и съм го закърфичил с оценка <font color="blue">7/10</font id="blue">, но просто на места има своите недосмислици. Кое не му е праволинейното на сюжета? Краят си беше очеваден, приятелю! Не ми казвай, че си очаквал нещо друго. А нима не беше "happy end"? <font color="blue">Кеану</font id="blue"> накрая жив и здрав, с готина мадама - хората са щастливи! Ако и на мен могат да ми излекуват така рака, нямам нищо против да се срещна със Сатаната. Дразнещо е, че при всичките адови създания, демони и тем подобна сволоч, накрая самият Сатана се оказва в човешки образ с перфектен английски... еми, извинявай, можеше поне да ги бръщолеви някакви и да ги превеждат, ама някак си не върви Сатаната да е завършил английска филология... Мен лично това ме дразни. По-точно дразни ме това, че в другите филми може, а в този - не може. Да не изключваме моментите, когато на <font color="blue">Кеану</font id="blue"> 100 пъти можеха да му видят сметката по най-елементарният начин... ама не би, нали?



    Очаквах чудовищни ефекти между двете неземни сили накрая... примерно в небето над града - титанична битка с временен изход, но...



    Краят ме изненада единствено с това, че <font color="blue">Кеану</font id="blue"> остана жив, а не трябваше. И какво се получи? Ето това: "and they lived happily ever after"... И <font color="blue">"Орбит"</font id="blue"> без захар. []



    <font color="purple">P.S.</font id="purple"> Това, разбира се е моето мнение и не искам да го натрапвам на никого. Че имаше свежи моменти - имаше. Оригиналност - също. Но просто в такъв тип филми "безсмъртността" на главните герои понякога е доста смущаваща... []



    Водещото парче от саундтрака е убийствено - последните дни го въртя нон-стоп... []



    <font color="red">Великденско яйце:</font id="red"> Изгледайте финалните надписи докрай и вижте след тях какво има... []




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    Ivo започнах да гледам Constantine но подрастващото поколение ми показа червен картон и от около средата на филма спрях.Тази вечер ще го догледам. А Eleкtra ми допаднакато филмче.



    PS Снощи успях да го догледам.Откровено казано не ми хареса. Може би вкусът ми е такъв.Съжалявам ,ако някой се е засегнал.



    Още 1 PS Някой може ли да ми даде линк към "Синята лагуна " / този филм съм го гледал през 1987или88г.след филмов маратон от 10 часа и успя да ме разбуди сутинта в 5 часа /и "Завръщане в синята лагуна" ?

    На тези които не са ги гледали тези филми горещо им препоръчвам особенно първият.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    //offtopic



    IvO™ смили се над нас нещастниците които използваме dark-скин на форума... стига с т'ва <font color="purple">purple</font id="purple">

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    Ок, ще го имам предвид, DK. []




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #9

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    Боже, Луцифер и сие...

    по-голяма простотия скоро не бях гледал... [xx(]

    2/10 [!]



    добре че бе Ман. Юнайтед ми оправи настроението след това... []

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    "CONSTANTINE" - Neo... wake up... ;-)

    вчера разцъках играта Constantine. очевидно е, че са я правили заедно с филма, защото я имам поне от около месец, но снощи реших да й обърна малко внимание. за около 2 часа успях да отметна доста от сценария, защото действието е 1:1 с филма. разбира се повечко "кютек", тук-там нещо от рода на загадка (пример - много "тайно" скрито помещение, до което имаш достъп само ако си прилепиш гърба към стената и се промушиш зад гардероба []). има разни гадюхи, които най-добре разбират от бой с приклад (повечето от оръжията се оказва, че по-добре се използват именно по този начин, а не стреляйки с тях). разните boss-ове задължително имат нещо по-"така" (примерно умират лесно от магия, а с оръжие мнооого трудно. един пък се опита за ме запрахосмуче [])



    както и да е, игрицата е изпълнена доста силно в стил max payne, като са взаимствали доста от стила му на изказване. от време на време малки лирични отклонения "разведряват" обстановката.

    засега успя да ме задържи пред монитора, ще видим на следващото сядане как ще е...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Wake on Lan и има ли почва у нас/у вас?!?!
    От stenly във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 13-10-07, 11:47
  2. "WAKE OF DEATH" - Поредното безумие...
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-05, 06:41
  3. Изключване на Power, Sleep и Wake Up
    От varbancho във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-04, 00:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе