Резултати от 1 до 6 от общо 6

проблем със размера на картината при гледане на филми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    проблем със размера на картината при гледане на филми.

    Имам следния проблем (гледнане на филми от лаптоп-а през ВГА изхода към телевизор 32" ЛСД поддържащ ХД): над 90% от филмите които гледам са 16:9 или още по-правоъгълни. Когато ги пусна от 4-те страни остават черни лени които заемат около 30% от размера на екрана (ЛЦД/ТВ 13хх по 768 или нещо подобно ХД). Плъзгача, къде съм по филма излиза с размера на картината а пойнтера на мишката свободно се мотае из черните зони които филма не иска да заеме.
    Как мога да разпъна картината хоризонтално така че да заеме екрана изцяло (поне хоризонтално), айде вертикално как да е там все ще остават черни ленти?
    В момента картината на 32" ТВ излиза с размер към 23". Забележка: субтитрите излизат в черното поле отдолу като на ширина не излизат от ширината на самата картина. Програмите които ползвам са: декодер паект СССР и плеъри Media Player Classic & Crystal Player. Филмите които се разпъват що годе добре са кодираните с пропорция 4:3 и при тях черните странични ленти са по-малки а от горе и долу ленти няма. Опитвах да си играя с настройките на FFDShow но полза никакава.

    Благодаря.
    Орлин

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: проблем със размера на картината при гледане на филми.

    може и да не съм прав но гледам друг още не е писал
    та, на каква резолюция си пуснал телевизора в PC режим
    имам чувството че оттам бъркаш нещо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #3

    Re: проблем със размера на картината при гледане на филми.

    Проблема е най-вероятно от субтитрите - зададена е опция "lettrerbox to 4:3". Ако ползваш ffdshow за субтитрите - от там го коригирай. Ако са през VobSub или друг филтър - от неговите настройки е.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #4

    Re: проблем със размера на картината при гледане на филми.

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    може и да не съм прав но гледам друг още не е писал
    та, на каква резолюция си пуснал телевизора в PC режим
    имам чувството че оттам бъркаш нещо.
    рзаделителната е нейтив-а на телевизора 13хх по 768 . ВГА входа си познава резолюцията и от ХР се настройва коректно точната резолюция.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5

    Re: проблем със размера на картината при гледане на филми.

    Цитат Първоначално публикувано от D.H.V.
    Проблема е най-вероятно от субтитрите - зададена е опция "lettrerbox to 4:3". Ако ползваш ffdshow за субтитрите - от там го коригирай. Ако са през VobSub или друг филтър - от неговите настройки е.
    когато включа тази опция горната и долната черна лента изчезват но страничните остават, което е и моя проблем. Искам филма да се опъне настрани до край, пък отгоре и отдолу ако трябва да остават черни ленти да остават.А баш най ако може картината да се опъне макс настрани и да се премести нагоре така че отдолу да остане черно поле за субтитрите.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: проблем със размера на картината при гледане на филми.

    Пробвай с други кодеци и плеъри, не искам да излиза като реклама, но мисля, че BS Player е много по-добър като плеър от Медиа Плеър и Кристал Плеър. Единственият проблем е, че като инсталнеш БС Плеъра се инсталва и някакъв Adware, но си има начини да го игнорираш. Също така пробвай и с други кодеци.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с гледане на филми
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-01-10, 17:20
  2. Проблем при гледане на филми
    От swan_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 47
    Последно: 10-12-09, 16:41
  3. Проблем при гледане на филми
    От hecoat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-06, 13:16
  4. Проблем с гледане на филми
    От Poinovito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-06, 21:48
  5. Проблем с Гледане на филми на DVD..
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-05, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе