Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314
Резултати от 196 до 205 от общо 205

1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #196

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    тук съм дал пример за безжична мрежа с истар - плейъра. + снимки
    за съжаление, за сега работи горе долу успешно само с адаптер tp-link 821N
    с другите или не работи , или има проблеми.
    дори в нета много малко информация намерих, но все пак като пионер пробвах този вариант.
    http://www.ruse-online.net/index.php...sg1702#msg1702

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #197

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    Цитат Първоначално публикувано от miro20
    тук съм дал пример за безжична мрежа с истар - плейъра. + снимки
    за съжаление, за сега работи горе долу успешно само с адаптер tp-link 821N
    Дай малко повече отзиви че аз също имам ISTAR и живо се интересувам кой wireless adapter работи добре с него!
    Къде се продава този tp-link 821N?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #198

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    Единствените адаптери, които работят с NMT плеърите са тези с Atheros чипсет. За момента на пазара има общо 2 такива модела - този TP-Link и адаптера на Popcorn Hour WN-100.
    Друг, по-добър вариант е със Wirelss Bridge. Един рутер + access point и пак с кабел в плеъра. Постига се доста сериозна скорост на трансфер. Дори доста по-висока от тази по кабел. Имам познати, които така копират с над 6-7 MB/sec.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #199

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Единствените адаптери, които работят с NMT плеърите са тези с Atheros чипсет. За момента на пазара има общо 2 такива модела - този TP-Link и адаптера на Popcorn Hour WN-100.
    Друг, по-добър вариант е със Wirelss Bridge. Един рутер + access point и пак с кабел в плеъра. Постига се доста сериозна скорост на трансфер. Дори доста по-висока от тази по кабел. Имам познати, които така копират с над 6-7 MB/sec.
    да. този вариант също го препоръчват и във форумите за тези плейъри, но ми се струва неоправдано да се прави индивидуален "мост" между две безжични точки само заради плейъра.
    представяш ли си още две кутии до плейъра, още две захранвания... и т.н... за мен се обезсмисля практическата функционалност и компактност на цялата работа.
    така че такъв вариант бих избрал като крайна форма, само ако няма друг начин как да сработи, или ако плейъра е през няколко апартамента, или нещо такова...

    все пак е хубаво да се замислите дали са ви необходими толкова високи скорости, които да ползвате за хай-дефинишън стрийминг от компа към плейъра.
    както съм споменал в другия форум , по е добре да добавите към истар-а допълнителен хард, който да пълните и ползвате безжично като допълнително място за гигабайти, и тези хай-дефинишън филми да ги гледате от него.
    а не през мрежата.
    тогава необходимостта от висок трансфер отпада.

    има и други фактори, например се оказа като тествах прехвърляния през вай фвй , че драйверчето на антивирусната прави мизерии, и спъва малко трансфера , с около 20%
    като я махнах, хайдефинишъна с матроска файлове почти не прекъсва. (стрийм от компа към плейъра)

    и другото което споменах, надявам се ако не поддръжка на повече модели, нека поне оправят с ъпдейт стабилността и скоростта на тп-линк- адаптера.

    пп
    а да... за адаптера - него го поръчах от БГ фирма по интернет. пусни търсачка и си избери оферта. идва директно по куриер.

    има една особенност, която споделят във форумите - че имало различни ревизии / версии на този адаптер.
    и въпреки че е един и същ модел по име , примерно вер. 2 не работи с НМТ плейъра, а вер. 1 работи.
    не знам моя коя версия е , отзад има сериен номер и т.н. , но важното е че проработи.
    пожелавам и на другите късмет, ако си поръчвате.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #200

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    С новия софтуер на Popcorn видях, че са написали, че вече работи и с Tp-Link v.2 адаптер, но мои познати има сериозни проблеми със стабилността и скоростите.
    Естествено, че в твоя случай няма смисъл от Bridge връзка, но има хора, които нямат опция за кабел през целия си апартамент и WiFi е единственото им решение. Тогава 600KB/sec срещу 6-7MB/sec си е сериозна разлика.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #201

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    Ясно благодаря ви. И двата варианта не ми харесват - първия заради скоростта, втория заради допълнителните устройства. Ще се пуска кабел, то се е видяло!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #202

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    след малко повечко тестове, се оказа че дявола не етолкова чер
    пробвах истински хай-дефинишън поток от блу-рей диск, със следните параметри :

    BDAV: 3,39 Гигабайт, 40мин11,2 Мбит/сек, 1920*1080 (16/9), в 29,970 кадр/сек, VC-1 (AP@L3)192 Кбит/сек, 48,0 КГц, 2 канала(ов), AC-3

    което видео 95% не накъсваше никъде. и се гледаше перфектно.

    не знам дали греша нещо в сметките, но 11.2 Мбита го превеждам като 1.4 Мбайта в сек.
    което както казах по преди, е по малко дори от достигнатата скорост 1.5 - 1.6 (след изключване на антивирусната)

    ще повъртя малко и матроска файлове след което ще сложа впечатления.
    (за обикновенни рипове и ДВД-та няма да коментирам, то е ясно че няма никакви проблеми )

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #203

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    Само не знам защо в тази тема се коментира Истара

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #204

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    еми тъй като и попкорна се споменава... а няма отделна тема за хай-дефинишън плейъри, затова и давам тук общи впечатления.
    като умишлено давам линк :
    http://www.ruse-online.net/index.php?topic=374.0
    за да не се омесват темите,
    където по подробно съм описал практиката си с истар-а.
    но след като тук питат повечко .. затова и споделям и тук.

    разбира се , за мен е удоволствие да чуя отзиви и за плейъра за който е темата.

    ps
    между другото, излязъл е нов фирмуеър за попкорна : http://www.mpcclub.com/modules.php?n...wtopic&t=20175
    с нетърпение очаквам ъпдейт и за истара.
    особенно внимание заслужава раздела "нетуорк" и фиксовете които са направили и подобрили.
    поддържат се вече юсб ТП-Линк адаптери вер.2 , за която споменах преди.
    Ясно благодаря ви. И двата варианта не ми харесват - първия заради скоростта, втория заради допълнителните устройства. Ще се пуска кабел, то се е видяло!
    между другото , ако и поправките и подобренията не ти харесат откъм скорости, защо не пробваш и друг вариант
    като "мохамед и планината"
    т.е.
    сложи си хубав високоскоростен рутър, който би трябвало да има и ЛАН портове за кабел , и го сложи до плейъра.
    а на компа си сложи платка или юсб донгъл, през който да ползваш вай-фай връзката на макс.
    тогава плейъра ще ползва ЛАН кабел (висока скорост) от рутера и ще има достъп до компа ти по вай-фай (също с висока скорост, до колкото позволява )
    в този случай ще си 100% сигурен че ще работи, тъй като с комп-а би трябвало да работят всички видове модели адаптери.

    но иначе пак казвам , дори в момента това което тествах, единствено блу-рей видео поток леко насичаше.
    но това е най- тежкия трансферен случай.
    всички други филми, х.264, хвид, които също са с хай-дефинишън качество , въобще НЕ насичат.
    ако ми кажете по - тежък случай като качество/битрейт, ще тествам и него.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #205

    Re: 1 СУПЕР решение - DVICO TViX - HD M - 5100 !!!

    "сложи си хубав високоскоростен рутър, който би трябвало да има и ЛАН портове за кабел , и го сложи до плейъра."
    Мислех го този вариант ама удоволствието излиза скъпичко, а и се натрупаха вече сума ти устройства покрай телевизора и това почва да дразни леко. Пуснах едно кабелче и реших проблема генерално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 14 ПърваПърва ... 4121314

Подобни теми

  1. Продавам расийвър Onkyo TX-SR607,DVICO TVIX HD M-6600N,DECT ТЕЛЕФОН PANASONIC
    От enator във форум Приключили продажби
    Отговори: 12
    Последно: 15-02-12, 20:51
  2. DViCo TVIX Xroid A1-БЪДЕЩЕТО НА МЕДИЙНИТЕ ПЛЕЪРИ!!!
    От gallardo83 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 29-08-11, 00:27
  3. Продавам нов DViCO TViX M-6600N
    От enator във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-10, 23:49
  4. Продавам нов DViCO TViX M-6600N
    От enator във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-09, 15:13
  5. мултимедиен плеър DVICO TViX HDMI M-6500A
    От enator във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-09, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе