Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 100

Media Player - HiMedia (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #1

    Media Player - HiMedia (всички модели)

    HiMedia HD900B - 3D FULL HD МЕДИЯ ПЛЕЪР



    Подробна спецификация

    Дата на производство Ноември 2011
    Произход Китай
    Максимална резолюция 1080p [Full-HD]
    Чипсет Realtek
    Chipset Family Realtek 1xx6 (2011)
    Модел на чипсета Realtek 1186
    Чипсет Mhz 750
    Памет 512MB DDR 4Gbit Flash
    Операционна система Realtek Linux / Android
    Internal HDD 3.5" SATA
    Брой HDD 1
    USB (Host) 2
    USB (Slave) 1
    USB Version 2.0 / 3.0
    SD 1
    Other Storage External SATA
    File Systems FAT, EXT3, NTFS
    UPnP Yes
    DLNA Yes
    Мрежови протоколи Samba, NFS
    Wired Network Gigabit Ethernet
    Wireless Network Wi-Fi(n) опция
    HDMI 1
    Component Video 1
    Composite Video 1
    HDMI Version 1.4a
    Stereo L/R Audio 1
    S/PDIF TOSLink 1
    S/PDIF Coaxial 1
    Видео формати (Codecs) RM/RMVB, H.264, VC1, WMV, MPEG 1/2/4, DIVX, XVID
    Video Extensions (Containers) BD-ISO, MKV, TS, M2TS, MTS, FLV, AVI, DVD-ISO, VOB, MPG, DAT, ASF, TP, TR
    Аудио формати (Codecs) LPCM, APE, FLAC, MP3, OGG, WMA, WAV
    Снимкови формати JPG, TIFF, PNG, BMP, GIF
    Субтитри PGS, SRT, SUB, IDX+SUB, SSA, SMI
    3D SBS Yes
    3D Top Bottom Yes
    3D Frame Packing Yes
    3D Frame Sequential No
    Blu-Ray 3D Yes
    DVD ISO Yes (original menus)
    Blu-Ray ISO Yes.
    Blu-Ray Menu Yes (BD Profile 1 + BD-Lite)
    Dolby Digital Downmix Yes
    Dolby Digital Passthrough Yes
    Dolby Digital Plus Downmix Yes
    Dolby Digital Plus Passthrough Yes
    Dolby TrueHD Downmix Yes
    Dolby TrueHD Passthrough Yes
    DTS Downmix Yes
    DTS Passthrough Yes
    DTS-HD HR Downmix Yes
    DTS-HD HR Passthrough Yes
    DTS-HD MA Downmix Yes
    DTS-HD MA Passthrough Yes
    Интернет радио Shoutcast
    Web Services Loads
    Bittorrent Yes
    Web Browser Yes
    Browser Detail HTML 5, Flash
    Flash Yes
    Вентилатор Yes
    Фронтален дисплей Yes
    Захранване 12V 3A
    W (mm) 226
    D (mm) 180
    H (mm) 50
    Тегло (kg) 1.50

    ***********************************

    All Official Firmware Downloads

    ***********************************

    Firmwares:

    Original

    firmware 1.0.4.7

    firmware 1.0.3.8

    Custom

    OllyP 1.0.4.10 - 2012.07.17

    OllyP 1.0.4.7 - 2012.05.20

    MIPSELFW v1.1 (1.0.3.8)

    OllyP 1.0.1.12 Beta



    ****************************************************************************************************************

    Първи впечатления

    3дравейте,
    Реших да отворя темата за плейъра не защото ще ви представя ревю или тестове, а само за да отговоря на многото въпроси, които дойдоха във връзка с обявата ми за продажба на стария.
    Нямам време и все още нямам 3D телевизор и blu-ray устройство за да мога да направя каквито и да е тестове.
    Плейъра е базиран на новия чипсет на Риалтек RT1186DD, който е на 750Mhz, поддържа HDMI 1.4, USB 3.0, Андроид и т.н.
    Хардуера му като възможности и дизайн е силно впечатляващ (дизайн аналогичен на HD600B). Много елегантно и практично решение за поставяне на твърдия диск с повдигане на един капак и придвижване на пакет с конектори. Също така много практично е и наличието на външен sata конектор. Не особено практично за мен е наличието на wifi адпатер (Тъй като жичния гигабитов порт за мен е напълно достатъчен). Много приятен преден панел с тъч скрин бутони и красив дисплей. Метален корпус и вентилатор се грижат твърдия диск да не прегрява. Поддържа се и функцията spin down, така че диска "заспива" след време когато не се използва.
    Както може да се очаква, плеъра поддържа всички формати които тествах и онлайн съдържания като youtubе, и др. ( с изключение на записаните транспортни mpeg2 файлове от IPBox-а ми).
    Може още много да се говори за предимствата и потенциала на може би най-добрия хардуер на пазара към момента.
    До тук с хубавите неща. Софтуера му е за сега пълна боза. Макар, че се появява нова версия през 2-3 дена, положението е повече от ужасно. Много от нещата не са оправени - много бъгове има. Не ми се изброяват дори. Например почти след всяко рестартиране си губи интернет гейтуея, не работи торент клиента, не работят мишките които пробвах (така браузъра и андроид системата са обезмислени), при превъртане напред бързо не дава реални скорости, и др..
    Пробвах да кача фърмуера от Iconbit 1003D (друг 1186 плейър), но за съжаление не става (необходим му е друг bootloader, но дори тогава не работи дистанционното. IconBit предлага преведени на руски вместо китайски, като на HiMedia, онлайн филми иначе си носи същите бъгове.
    Плейъра е много обещаващ, дано да изчистят скоро многобройните бъгове.
    Понеже много въпроси има и за това, купих го от futeko.com за 159 лири с доставката до България и дойде за 3-4 дни. Дойде с Европейски щепсел, HDMI кабел и антена която се навива на wifi антенния вход.
    Относно DVB-T, по принцип чипсета го поддрържа, има куплунг вътре, но няма място на задния панел, така че от HiMedia не възнамеряват да го предлагат като опция. Вероятно и софтуерно няма да го разрешат дори да си го сложа някак си, когато се появи. Жалко.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-11-14 в 10:33.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #2

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    А някакви наистина много груби бъгове има ли? В смисъл тези, които си написал се преживяват.

    И няколко въпроса имам:
    1. Какви скорости на трансфер успяваш да постигнеш през гигабит порта
    2. Ако може да пробваш и 3D-то, в смисъл тук ме интересува плейва ли от iso файл и дали имаш избор за изходящия формат на сигнала примерно: Side By Side, Frame Packing, Checkboard ...
    3. Можеш ли да монтираш устройсва през мрежата (винбоз шеринг) и дали ги помни. И ако може да кажеш какви скорости постигаш на трасфер през такова монтирано устройство.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #3

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Не ми е ясно как мерите скоростта по мрежата? Иначе то там нещо показва, при прочитането, но не съм сигурен дали може да му се вярва. В мрежата вижда samba share, но не успявам да намеря nfs share от ipbox приемника. Бъгав е начина по който му задавам адреса на NFS и се отказах да се мъча, а на search не го открива. Не съм свалял ISO 3D все още.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #4

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления


  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #5

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Благодаря, но това не ми е необходимо. Аз имам работещ NFS сървър на сателитния приемник IPBox HD910 и не ми е необходим такъв на компютъра. Проблема е че плеъра нещо има бъг и не мога да му задам адреса на сървъра. А вероятно скоростта на потока я мери самия NFS сървър за WINDOWS, но не мен не ми се занимава с това само заради самото мерене, нямам време.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от orlie
    Не ми е ясно как мерите скоростта по мрежата? Иначе то там нещо показва, при прочитането, но не съм сигурен дали може да му се вярва. В мрежата вижда samba share, но не успявам да намеря nfs share от ipbox приемника. Бъгав е начина по който му задавам адреса на NFS и се отказах да се мъча, а на search не го открива. Не съм свалял ISO 3D все още.
    Пусни да се копира примерно един 40GB BD и засечи колко време отнема.

  8.  
     
  9. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #7

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Продава ли се в България този плеар , и каде ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    16
    #8

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Знае ли някой, дали това чудо чете 3d bd iso.

  11. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #9

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от hkr68
    Знае ли някой, дали това чудо чете 3d bd iso.
    Така като чета в този саит: http://www.homecinema-bg.com/product...ia-hd900b.html
    явно чете,но наи добре някои собственик на такова плеарче да каже.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #10

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Продава ли се в България този плеар , и каде ?
    http://www.homecinema-bg.com/ На Hifi Expo-то ги имаше изложени,казаха че за бг.пазара са им сменяли захранването и слагали по голям кеш Питах ги за 3D iso,но изобщо не знаеха за какво става въпрос,не бяха и чували какво е това,важно е търговийката да върви,те хората са търговци кво ги интересува какво възпроизвежда плейъра,той е за продаване не за лична употреба.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #11

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Така като чета в този саит: http://www.homecinema-bg.com/product...ia-hd900b.html
    явно чете,но наи добре някои собственик на такова плеарче да каже.
    Не съм свалял 3D ISO за да пробвам, не мога да ви кажа, дали и как плейва. За Бога, не се прецаквайте с тоя боклук, както аз направих. Той дори не може да чете снимки от фотоапарат Панасоник! Софтуера му е голямо дърво и не си заслужава да изреждам бъговете дори. Същото се отнася и за другите плеъри с Риалтек 1186 чипсет!
    Не знам какво му сменя БГ вносителя, външния адаптер ли? Аз си го поръчах от UK с европейски щепсел...
    Какъв кеш му сменя не ми е ясно, паметта ли? Не знам дали има смисъл.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #12

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от orlie
    Не съм свалял 3D ISO за да пробвам, не мога да ви кажа, дали и как плейва. За Бога, не се прецаквайте с тоя боклук, както аз направих. Той дори не може да чете снимки от фотоапарат Панасоник! Софтуера му е голямо дърво и не си заслужава да изреждам бъговете дори. Същото се отнася и за другите плеъри с Риалтек 1186 чипсет!
    Не знам какво му сменя БГ вносителя, външния адаптер ли? Аз си го поръчах от UK с европейски щепсел...
    Какъв кеш му сменя не ми е ясно, паметта ли? Не знам дали има смисъл.
    Похвално колега, че даваш обективно мнението за плеърчето ти, много в БГ биха си замълчали по принципа "защо да съм прецакан само аз" така че благодарности Явно Android базираните системи още не са "дорасли" и изчистени от бъгове за да служат за стабилен HD плеър и при тази "перманентна криза в БГ" може би трябва да изчакаме да си оправят бъговете за да не си купуваме "паметник-сапунерка". Жалко чипчето RTL1186 изглеждаше доста обещаващо с неговите възможности и 750Mz. Но може би Androidkite ще се развият бързо - да си спомним как беше Android в първите смартфони а сега си е вече доста уважавана стабилна OS - е за сега само при телефоните но утре..... при това F1 темпо angel

    P.S Ето Hell отдолу прави уместна забележка например аз не знаех че това плеърче има Dual Boot т.е възможност за избор на 2 операционни системи - като за Андроида ясно ще се "барва" тепърва но как се държи с нативната Real-тешкa Linyx ОС плеърче базирано на 1186 ще е интересно да споделиш тук вече Realtek би трябвало да имат сериозен опит ???
    А иначе ако си решил да го хвърляш имаше един колега преди време който така се беше отчаял че искаше да си хвърля плеъра от прозореца Кажи да чакаме отдолу

  16. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #13

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    @orlie -> с кой от двата буута правиш проби - с Линукс или Андроида ? Основните тестове ги направи с нативната операционна система - базирания на Линукс софтуер на РиълТек. Сложи си и последния фърмуер (предполагам, че го правиш - те излизат доста начесто) и опитай всички проби отново и чак тогава напиши отзиви, иначе можеш да заблудиш аудиторията с прибързани заключения. Да не забравяме, че докато поуправят бъговете си, при другите модели плеъри минава най-малко година (според мен това май важи за всички марки)

    P.S. Не плеърът (или марка и модел), а чипсета RTD1186DD-3D е разработен така и позволява използване на двете операционни системи - стандартната Линукс и Андроид. Всички плеъри използващи този процесор са с "Dual boot" - това идва със самия фърм от RealTek. Целта е да се съчетаят предимствата и на двата лагера, но тепърва ще оценяваме това преимущество.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #14

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Аз като гледам тук http://www.futeko.com/forum/index.ph...=thread&id=204 всичко се оправя много бързо. Тия от HiMedia изглеждат много сериозни всяка седмица се прави упдейт, оправят се бъгове. Даже се замислям дали да не си взема и аз един за пробата.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #15

    Re:HiMedia HD900B - 3D full HD Multimedia Player Първи впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от antovasilev
    Така като чета в този саит: http://www.homecinema-bg.com/product...ia-hd900b.html
    явно чете,но наи добре някои собственик на такова плеарче да каже.
    Аз съм с HD900A и нямам проблем с 3D iso

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  2. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  3. Media Player - DIVA (всички модели)
    От kod във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2807
    Последно: 07-12-20, 20:35
  4. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  5. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе