Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 101 от общо 101

Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #91

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Ако бяхте погледнали номера на версията в плеъра и тази от сайта, щяхте да разберете че са еднакви ...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #92

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    За виждане я видяхме, ама 'се се надявах да има нещо в повече, все пак от дата 31.03.2011!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #93

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    Въпрос към myDiva:
    1.Какво подобрява и/или добавя новия упдейт за HD Box?
    Благодаря.
    П.П. Така, оказа се, че новият упдейт си е старата версия на SW. Качих го преди малко и нищо абсолютно не се промени!Всички версии в инфо за системата си останаха същите.
    Привет, Hell е прав, т.е. няма нов фирм ..... за сега. При наличие на такъв ще пиша веднага. Поздрави

    п.п. Задава се нещо ново от клана Realtek .....

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #94

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Видяхме го! Кога? Като това ли е - PlayOn! HD DVR или по-ново?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #95

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултим

    Здравейте!

    Днес си сложих новия фирм от сайта на Дейзи на моята Diva - FullHD Light player. И проблем. Не ми отваря mkv файлове. Като пусна филма и плейъра забива. На екрана стои само знака за плей (триъгълничето), но нищо не плейва. Не работят и никои от бутоните на дистанционното. Трябва да го изключа и включа пак за да тръгне. Сигурен съм, че филма е ОК защото преди това съм го пускал и си вървеше със стария фирм. Пробвах с avi и mov файлове - те си тръгват. Снимките също се отварят. С музика не съм пробвал. Форматирах флашката на ново, но ефект няма. Та ако някой има идея как да се оправя с тоя проблем нека каже!!!

    *********************************************

    Оправиха се нещата. Оказа се, че не фирма е виновен, а все пак файла е бил прецакан. Всичко е ОК.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    15
    #96

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Здравейте,
    Отскоро съм собственик на Diva-HD Box (без 500GB диск)и ми се струва, че в тази тема ще е най-добре да споделя впечатленията си до момента, а и как стигнах до този избор. Това, че чипсета на Дивата е нов с максимален брой поддържани формати на повече от прилична цена и наличието на свободен хард 2,5' от повредено външно USB устройство със SATA интерфейс повлияха основно за решението ми. Принципно кутията е предназначена за 3,5' диск, но вече е проверено - интерфейса напълно съвпада с този на 2,5" и само допълнително закрепване трябва да се подсигури с минимум доработка.

    В този ценови клас добър избор е и Asus O!Play Mini. Чипсета е същия Realtek 1055, софтуерно е със сходни възможности, но за мен важната разлика беше липсата на повече от един USB порт, т.е. няма как да го свържа с външен хард и безжичен рутър с USB и вграден Bittorrent клиент едновременно, какъвто всъщност е замисъла ми.
    Алтернатива (а може би и най-добър избор) също беше и A.C.Ryan Playon! HD Mini2 http://www.playonhd.com/en/?upn=prod...age=playonhdm2, със същото поколение чип, вече и с мрежови възможности, но пък без възможност за вграден хард. Подобен избор е и WD TV Live със Сигма, но по-стар чипсет което ме разколеба.

    Първите ми впечатления от Дивата са за зле пакетиран продукт, с формално написани указания в книжка с лошо печатно качество, без каквито и да е снимки и детайли за ефекта от промяна на настройките. Липсата на HDMI кабел също ме изненада. От дистанционното също има какво да се желае още.
    Плеъра ми направи добро впечатление като външен вид, масивен алуминиев корпус, предполагам за да отвежда топлината, съответно без вентилатор за тиха работа. Поставянето на харддиска става лесно само с развинтването на два винта и издърпване на платката при което се забелязва добро качество (според мен) на монтаж и използваните елементи, паметта например.
    Имайте в предвид, че харда трябва да се форматира от самото устройство, първоначално не го направих и имаше леки смущения в работата с менюто като самоволна смяна на разделителни способности, рестартиране от време навреме. Пак казвам след форматирането на диска това изчезна напълно като проблем.
    Малко странна ми се стори работата като външен USB диск, понякога трябва да се рестартира от захранването за да го разпознае Уиндоуса при включване. Друго нещо е вече споменатия проблем с копчето за включване. От дистанционното работи без забележки, но механично натискане не води до изключване и светване в червено, което за мен принципно не е проблем, но е странно и бих искал да знам дали всички са така.

    Всъщност съм доволен от покупката и не върнах плеъра още през първата седмица в Метро защото най-важното за което съм го взел е да ми възпроизвежда всички възможни формати видео и аудио. По работата единствената забележка е, че блурей менюта не тръгват за разлика от тези на ДВД. DTS звук изпраща като RAW през оптическия изход към 5+1 система и през HDMI. Надявам се обновяването на фърмуера да реши дребните проблеми.

    Поздрави на всички от форума с благодарност за многобройните коментари!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    7
    #97

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от lasho
    Здравейте!

    Днес си сложих новия фирм от сайта на Дейзи на моята Diva - FullHD Light player. И проблем. Не ми отваря mkv файлове. Като пусна филма и плейъра забива. На екрана стои само знака за плей (триъгълничето), но нищо не плейва. Не работят и никои от бутоните на дистанционното. Трябва да го изключа и включа пак за да тръгне. Сигурен съм, че филма е ОК защото преди това съм го пускал и си вървеше със стария фирм. Пробвах с avi и mov файлове - те си тръгват. Снимките също се отварят. С музика не съм пробвал. Форматирах флашката на ново, но ефект няма. Та ако някой има идея как да се оправя с тоя проблем нека каже!!!

    *********************************************

    Оправиха се нещата. Оказа се, че не фирма е виновен, а все пак файла е бил прецакан. Всичко е ОК.
    пич как го ъпдеитна ако можеш да го опишеш в няколко стъпки, че и аз искам да го ъпдеитна ,но не знам как ще съм ти много благодарен .
    а как е новия фирм имали нещо ново как се държи по добре ли е

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    15
    #98

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    При мен се оказа, че фабричния фърмуер е последната (и единствена) версия свободна за теглене от сайта на производителя. За съжаление и моята Дива се включва произволно от дистанционното за кабелната телевизия, а това няма как да е добре за вградения хард диск. Надявах се, че този проблем е решен няколко месеца по-късно след като е обявен за първи път като бъг, включително и в този форум.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #99

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Вече минаха почти 6 м.откакто го имам ( Diva HD Box ) и няма нов FW. Вече си мисля, че няма и да има.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #100

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от matj17
    пич как го ъпдеитна ако можеш да го опишеш в няколко стъпки, че и аз искам да го ъпдеитна ,но не знам как ще съм ти много благодарен .
    а как е новия фирм имали нещо ново как се държи по добре ли е
    Ами сваляш си файла от сайта на Дейзи. Разархивираш го. Копираш install.img на ПРАЗНА флашка. Ръгаш флашката в плейъра и отиваш на Настройки. От там на Разни. От там на USB ъпгрейд. Чакаш да се инсталира ъпдейта и да се рестартира плейъра (сам се рестартира) и си готов.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #101

    Отговор: Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Колеги, бихте ли помогнали със съвет относно аудио-настройките на Diva HD Box във взаимодействие със система за домашно кино. Последната съм я взел предимно за качествено озвучаване с DTS и Dolby Digital.
    Разполагам със следния хардуер:
    1. Мултимедиен плеър DIVA HD Box - Realtek Chipset 1055
    2. Система за домашно кино /система колони 5.1 с ресивър/ Sony DAV-DZ340
    3. 3D телевизор LG 42LW579S

    Сега плеърът е свързан към ТВ-то посредством HDMI. Мисля връзката да си остане така, като добавя домашното кино чрез връзка с оптичен кабел от SPDIF оптичния изход на Diva-та до ресивъра.

    Гледам Diva-та има следните опции за настройки за изходящ аудио-сигнал:
    HDMI изход, опции: LPSM / LPSM Multi-Channel / RAW
    SPDIF изход, опции: LPCM / RAW.

    Каква е разликата между тези настройки? Не съм специалист в областта, затова, моля по-опитните в областта за мнение относно най-правилната настройка на плеъра спрямо домашното кино, за да се разгърнат максимално възможностите му за DTS-озвучаване. Някакви аудионастройки на телевизора трябва ли да променям или не е нужно? Предварително ви благодаря.


    EDIT:
    След като ми дойде новата секция и сглобих машинариите, това, което успях да установя досега е, че DTS звук мога да изкарам единствено чрез допълнителен оптичен кабел със "суров" сигнал директно от медийния плеър към домашното кино.
    Опитите ми с hdmi 1.4 чрез ARC са неуспешни. ТВ-то връща сигнал към ресивъра на киното, което то разпознава като Dolby Pro Logic. местил съм настройките на hdmi и на плеъра на raw, и на телевизора auto/pcm, но не се получава.
    Този пост е редактиран от Phoenix_1; 11-10-12 в 13:58.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 45
    Последно: 17-03-21, 15:57
  2. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 21:44
  3. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 12:25
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 12:23
  5. Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри
    От Fourplay във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе