Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 101

Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #61

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Възпроизвежда flac;wav;apе;mp3.Какви други аудиоформати има за да го пробвам?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #62

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Дай линк за този тест.
    Натисни тук

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #63

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    Днес пуснах HDTV test 1.7 на Дивата - всичко тръгва, само единствено TheBankJob-sample-16rf.mkv пикселизира, това е.
    П.П. И на моя му смениха платката и сега работи без засичане.Остана повер бутона, но това е дребен кахър. Интересно дали ще станат F/W от ACRyan Play!On Essential който е със същия чип?
    То не е идеята само да тръгнат файловете. На някои се тества звука, субтитри, как обработва interlaced видео.
    Общо взето щеше да е хубаво да има описание кой файл за какво и какво да се гледа като/ако тръгне.

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Натисни тук
    Мерси, от тук стана по-бързо.
    Довечера ще го пробвам на Dune Base 3.0 и Popcorn A-200.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #64

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Теста е за видео, аудио и суб. При мен дивата е свързана директно в ТВ-то и нямам по големи възможности от това.Някъде видях, че има и тест 1.9.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #65

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Снощи го пуснах теста на Dune-a. Всичко върви - файловете тръгват, вижда всички аудио потоци и вградени субтитри.
    Не мисля, че има нещо специално в теста - има 1-2 по-тежки файла с над 50-60Mb/s битрейт и 1-2 с повече reframes, които праявт проблеми на по-слаби машини.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #66

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    След дълго четене и чудене накрая се присъединих и аз към клуба От снощи съм собственик на едно от тези чудеса - Diva - FullHD Light player. За съжаление нямах време да го "ръчкам", а само на бързо го вързах към телевизора и пуснах един hd филм да видя как върви. Първото впечатление е ОК.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #67

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Замислилил съм да си взема HD BOX, но чета, че почти всички са минали през сервиз, дали си струва ? Бързо ли реагират в сервиза ? Освен като го купя да го пращам директно и всичко да е ОК А какъв е проблема с Power бутона ?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #68

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Проблема е, че се пуска от всички дистанционни, поне при мен.Преди този имах друг при който го нямаше този проблем.Втория проблем е, че забиваше след стартиране при качени файлове на диска, това се оправи в сервиза.Иначе работи добре, за сега не съм имал нещо което да не стартира.Използвам го с форматите от тракерите в интернет. Така, че преди да го купиш го тествай на место с няколко дистанционни и флашка с качен по-голям филм, най-добре БР, ама помоли да го качат на доска и тогава го пусни.

  11. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #69

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Интересно ми е дали вече са оправили проблема с платката на Diva HD Box.
    Забравих да напиша, че и аз минах през сервиза. При мен каквото и да пуснех се скапваше след 5-6 минути. Имаше и проблема с пускането от дистанционото на телевизора. За сега всичко е о.к.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #70

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Вече поразцъках малката Дива Държи се прекрасно! Няма кой знае какви екстри, но за гледане на филми е перфектна. А аз за това я взех. Вързал съм я с HDMI кабел към телевизора. Картината и звука са перфектни. Не загрява въобще. Всичко което пуснах до сега върви без проблеми с изключение на Top.Gear.Apocalypse.1080p.BluRay.x264-WAVEY.torrent от Замундата - няма картина (звука и субтитрите си ги има). Предполагам че си е от файла, а не от Дивата защото в коментарите под торента някой също е писал, че няма картина на плейър. Между другото на снимките тук и на сайта на Дейзи тези машинки ми изглеждаха направо огромни, но на живо са доста мънички и симпатични. Тук съм качил няколко снимки ако някой иска да я види в домашна обстановка https://picasaweb.google.com/1091893...eat=directlink

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #71

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Пробва ли да го ремукснеш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    43
    #72

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Извинявам се за вероятно тъпия въпрос, но тепърва започнах да се занимавам с тия неща. Какво ще рече "ремукснеш"?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #73

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    И аз не съм експерт, но във форумите в интернет прочетох, че има някакво ново кодиране на mkv фаиловете, които не тръгват на повечето плеяри. За да могат да се пускат се обработват в една програмка mkvmerge и след това тръгват. Аз избрах версия 3.3.0, която е по лесна за работа и не изисква повече познания. Така не ми тръгваше Red, но след като се обработи в програмката вече си вървеше без проблем. Може би по-напредналите ще обяснят по добре.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #74

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    Всички сериозни марки го оправиха това ново кодиране - header compression. Получава се от използването на по-нова версия на mkvmerge и наличието на една излишна опция, която някои по-некадърни енкодери ползват по подразбиране.
    Досаден проблем, но при навременен съпорт не е проблем.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #75

    Re:Нов чипсет на Realtek RTD1055-мнения за новите HD мултимедийни плеъри

    На 05.01.2011г. получих моя AC Ryan Playon!HD Essential ACR-PV73500-1TB, закупен от amazon.de срещу 330лв. Нямах възможност да го бърникам много, но вече съм в отпуск и ще намеря време да си напиша впечатленията по-подробно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мултимедийни плеъри Smart TV BOX от Ellion Digital с Андроид OS
    От civica във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 45
    Последно: 17-03-21, 15:57
  2. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 21:44
  3. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-11, 12:25
  4. Продавам мултимедийни плеъри
    От koleto във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-11-11, 12:23
  5. Въпрос за звуков изходен сигнал при мултимедийни плеъри
    От Fourplay във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе