Резултати от 1 до 7 от общо 7

Търся модел с най-добър аналогов изход

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    11
    #1

    Търся модел с най-добър аналогов изход

    Здравейте,

    Тъй като не мога да си позволя закупуването на ресийвър, искам да използвам добрата стара аналогова (стерео) система.

    Има ли мултимедиен плейър с достатъчно добри характеристики на стерео изхода (не можах да намеря техн. спецификации) или трябва да си купя отделно DAC?

    Благодаря предварително за отговорите!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #2

    Re:Търся модел с най-добър аналогов изход

    Цитат Първоначално публикувано от klimbooo
    Здравейте,
    Тъй като не мога да си позволя закупуването на ресийвър, искам да използвам добрата стара аналогова (стерео) система.
    Има ли мултимедиен плейър с достатъчно добри характеристики на стерео изхода (не можах да намеря техн. спецификации) или трябва да си купя отделно DAC?
    Благодаря предварително за отговорите!
    По принцип не дават характеристиките на стерео изхода защото се предполага че ще се ползват цифровите все пак става въпрос за HD плеъри и за многоканален звук. Аналоговите аудио изходи са си компромис който се слага евентуално ако си носиш с теб плеъра (например на почивка) и там няма озвучителни системи а само телевизор или евентуално за твоя случай със старичка аналогова стерео система докато си вземеш нещо по съвременно.
    Според мен по важното е да търсиш плеър който освен че има такива аналогови изходи да може да прави Downmix то stereo. Защото повечето филми с по висока резолюция (от 720p и по висока) които са в MKV или HD DivX(Xvid) са с DTS аудио и ако плеъра не може да го downmix-не до stereo нищо няма да излезе на аналоговите изходи което аналоговата ти система да изсвири. За щастие повечето съвременни плеъри го могат това но трябва да внимаваш да не попаднеш без да искаш на такъв който не го може (да бръкнеш в торбата и да извадиш.....) . Аз мога да ти кажа за 2 такива които за теб са в забранителния списък - WDTV (Western Digital TV) (mk1 / generation 1) и Apacer AL460 Full HD. Те имат само DTS pass through тоест могат да прехвърлят през цифровия изход информацията към ресивъра като му дадат възможност той да се справи с декодирането (а ти нямаш такъв) и това въпреки че си имат и аналогов изход. На теб ти трябва да има и DTS downmix та плеъра да свърши работата на конверсията от DTS към стерео за да не се налага за да чуваш звук да преконвертираш предварително видеото (което е досадно и няма да ти хареса колкото и бързо да твърдят че става с разни програмчета)


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    11
    #3

    Re:Търся модел с най-добър аналогов изход

    Благодаря Тази особеност не я знаех и ще внимавам.

    Наличето на DTS downmix означава ли, че на цифровия изход може винаги да излиза некомпресиран формат (PCM)?
    Ако няма такава опция, ще трябва да сменя идеята за комбинация от мултимедиен плеър, стерео и DAC.
    В този случай ще трабва да ползвам компютър + DAC с USB вход, за по приличен звук.

    Макар и стара, стерео системата ми харесва как звучи. За цифрова с подобно звучене трябва да дам около 3000лв. за рисийвър, а не е сега моментът. А ще трябват и още колони...

    Дали в България може да се намери нещо подобно:

    http://www.cambridgeaudio.com/specif...Specifications

    http://www.firestone-audio.eu/shop/p...tfire-mkii.php

    Имам спомен, че се предлагаха и DAC-ове правени в България, но не можах да открия актуална информация.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re:Търся модел с най-добър аналогов изход

    Някои отлеърите на Dune (HD Duo,HD Max) са с качествен дак и аналогови изходи . В един друг форум скоро се продаваше пък DacMagic за 400лв .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #5

    Re:Търся модел с най-добър аналогов изход

    Цитат Първоначално публикувано от klimbooo
    Наличето на DTS downmix означава ли, че на цифровия изход може винаги да излиза некомпресиран формат (PCM)?
    Ако няма такава опция, ще трябва да сменя идеята за комбинация от мултимедиен плеър, стерео и DAC.
    В този случай ще трабва да ползвам компютър + DAC с USB вход, за по приличен звук.
    В повечето HD Playeri има опция от която да избираш дали цифровия изход да пусне сигнала downmix то LPCM или pass trouth. Всичко е специфично даже в различните фърмуери за един и същи плеър.
    А иначе това с DUNE което предлага колегата не е лошо но 400лв при случай че си имаш качествена Hi-Fi уредба която ти допада на звук. Аз преди няколко години изкарах късмет с едно JVC ресивърче от заложна къща - старичко, очукано капака му леко изкривен но достатъчно да видя че е на дискретни елементи - крайните стъпала са транзисторни и го грабнах "под мишка" за 70лв и сега чудно ми "дрънка" Е вече излязоха и нови HD Audio кодеци които не поддържа но масовите все още с DTS, AC3, Dolby digital, аудио си свиркат перфектно на старите ми колони от Radiotehnika (2Големи+2малки+център -не са комплект а съм ги вземал от "разбирачи" които предпочетоха лъскава пластмаса). Само за добър активен Subbuffer събирам парички.
    Според мене преди да се включиш в приключение да изврънкаш от някой познат едно плеърче за проба да го вържеш към уредбата и ако ти допада на ухо да взимаш. И аз обичам да видя характеристики но в крайна сметка ухото ми е най-важния тестер (Е понякога обичам да чувам и с дробовете си по скоро да усещам вибрациите да ме ударят плътно - но това не всеки го схваща.)

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Търся модел с най-добър аналогов изход

    Просто ползвай външен DAC. Има варианти в най-различни бюджети. Не си казал какъв клас е стерео системата, че да предложим и DAC, но примерно това е едно съвсем достъпно решение.
    http://www.nuforce.com/hp/products/iconudac2/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    44
    #7

    Отговор: Търся модел с най-добър аналогов изход

    Или този, доста голям ефект има с и без него : ARCAM rLink

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. добър ли е този модел: LG CE-29Q46ET
    От tihogr във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 14-09-14, 19:03
  2. Sharp AY-J25G - добър ли е този модел?
    От fireeagle във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 9
    Последно: 27-04-10, 22:15
  3. По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?
    От roumen68 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 10
    Последно: 27-09-06, 02:17
  4. Отговори: 22
    Последно: 15-05-05, 13:00
  5. Кой Модел е най-добър?
    От makaveli17 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-02-05, 17:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе