Резултати от 1 до 11 от общо 11

По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Моля, дайте идеи за по качествен от измисленият Филипс приемник на ITV. Да поддържа Cryptoworks за да е съвместим с ITV, да има HDMI или DVI изход, както и оптичен аудио изход.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #2

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Especta 1110 !!!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Най после! Благодаря!
    Знаеш ли къде го има и за какви пари? Във веригите Техно....?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Моля, дайте идеи за по качествен от измисленият Филипс приемник на ITV. Да поддържа Cryptoworks за да е съвместим с ITV, да има HDMI или DVI изход, както и оптичен аудио изход.
    Надявам се тази дискусия да ти е полезна: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24429.0/all.html.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Благодаря, Avis

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #6

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    ITV или Bulsat.com? Какво ви е мнението? Важно ми е, защото ми предстои покупка на приемник и включване към сателитен оператор. Интересува ме качеството на сигнала. Имате ли наблюдения?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #7

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Цитат Първоначално публикувано от А.Петров
    ITV или Bulsat.com? Какво ви е мнението? Важно ми е, защото ми предстои покупка на приемник и включване към сателитен оператор. Интересува ме качеството на сигнала. Имате ли наблюдения?
    По този въпрос се водят бурни спорове - чие качество е по-добро. При Булсатком има едно малко предимство: ако имаш втори телевизор у дома - предоставят ти втори приемник за него при допълнителни 5 лв на месец - нещо такова. Но не съм сигурен дали не трябваше втора чиния за него.

    Сигурно ти е известно, че изхода от един сат приемник не е RF сигнал както е при кабелната (пускаш сигнала до n на брой телевизори у дома с коаксиален кабел и от всеки си избираш каналите за гледане независимо), а видео сигнал. Който можеш и да го пуснеш до други телевизори, но какво ще се гледа се избира само чрез дистанционното на сат приемника, тоест само от стаята където е той. У нас въпроса с вторият ТВ съм го решил, като на него съм му сложил хубава стайна антена с усилвател и гледам ефирните програми на него. Е, като за "кухненски ТВ" това ме устройва

    Други разлики, е че при Булсактом чинията е 60 см, при ITV - 80 см. Не знам дали по-голямата чиния дава по-добро качество, но аз нямам забележки от качеството на ITV при мен, доволен съм, вижда се добра картина, без смущения. Единствено характерното за сат ТВ "замръзване" понякога на картината се появява.

    При ITV пък има следното предимство: срещу 25 лв ти монтират втори конвертор на чинията, което позволява да се хваща сигнала от 2 спътника едновременно, което пък значи много повече програми. Антената е фиксирана и няма нужда от въртене, насочване и т.н.

    Не съм доволен от Филипс приемника на ITV само заради това, че не предлага най-съвременните видове изходи, а такива - популярни от 10-тина години насам. Не знам как стои този въпрос при приемника на Булсатком, може би е същото.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #8

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Хм,от Итв на баща ми никак не бях очарован-на 29 " самсунг.Гледах и на един приятел на 29" Беко също не ми хареса достатъчно-когато има взривове или мъгла става на квадратчета(баща ми мрънка че често му изчезват канали или замръзва,както каза по-горе и румен68).Когато се прибера във Варна ще видя как е на новия 40'' Самсунг Итв-то.А според брат ми,който е с булсатком се виждало по-добре от Итв.Така че работата е дебела-ходиш при познати гледаш ,цъкаш с дистанционното и решаваш.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ...Така че работата е дебела-ходиш при познати гледаш ,цъкаш с дистанционното и решаваш....

    При мен няма нищо друго, освен "замръзването". Мисля си, че качествененото приемане сигурно зависи и от това колко добре е насочена антената във всеки един случай. Нали не ти си я въртиш, а ти я фиксират при монтажа. Откъде да знаеш, дали някой ден като е имало по-силен вятър - не се е раззместила малко.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    Няма как да знам дали се е разместила .Но казах че съм гледал на два различни телевизора и на двата не останах удовлетворен.Между другото баща ми има 2 чинии на Итв,ама на втората майка ми гледа в кухнята на 14 ".....няма как да се сравнява.(темата се отклони от първоначалната -извинявам се за което)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    34
    #11

    Re: По-добър приемник от Филипса на ITV с HDMI/DVI изход?

    "Квадратчетата" зависят от това колко е компресиран видео потока. И двата оператора компресират яко което води до по-лошо качество от повечето качествени западни програми. Високата компресия е с цел да се предават възможно най-много програми от един и същи транспондер. Това е от икономическа гледна точка защото наемът е огромен за всеки транспондер.

    Тоест колкото по-голям е телевизора, толкова по големи ще са квадратчетата Все пак мпег2 цифровата телевизия е мислена за 20" телевизори където поради по малкия екран качеството е перфектно. Друг е въпроса че дори и да има квадратчета в определени ситуации е точно 100 пъти по качествено от аналогово ефирно или кабелно приемане. Няма абсолютно никакъв цветен шум, сенки и смущения.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся модел с най-добър аналогов изход
    От klimbooo във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 6
    Последно: 20-02-14, 16:56
  2. Какво домашно кино с HDMI изход
    От nikineo във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 318
    Последно: 08-12-13, 23:39
  3. Проблем с HDMI изход Лаптоп MSI cr630 монитор LG M2362D
    От rogovp във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-12, 01:29
  4. Отговори: 4
    Последно: 20-03-09, 19:20
  5. Никоя ли 9600GT на Inno3D няма HDMI изход?
    От stancho_75 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 11-05-08, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе