Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree2Одобрявам

Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #1

    Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    От няколко дена чета разни теми и отзиви за възможностите на двата вида устройства.
    Едното е медиа плеър с негов си софтуер.
    Другото е андроид мини компютър с андроид и всички възможности на един таблет например Minix Neo X5

    Моята лична "драма" е че моят Hyundai се скапа и звукът закъснява от картината. Това води до едно леко дразнене по време на гледане на филм. Следователно трябва да го сменям. А машинката я имам от 3 години и ми върши перфектна работа. Сега с новият тв гледам 3д рипове на нея и дори има динамични субтитри

    Искам да я сменя с едно от горните две устройства, но не знам с кое.
    моите изисквания са:
    -да може да се гледат филми във всякакъв формат и 3д рипове(не държа на Блурей Исо)
    -да има достатъчно опции за корекция на субтитри както и да поддържа динамични такива
    -да има торент клиент, който да работи стабилно и с добра скорост по безжична мрежа.
    -цената да е до 250лв

    Всичко останало е на заден план. Не ме вълнуват приложения и сърфиране в нета(у дома има компютър, два лаптопа, смартфон и таблет) телевизора ще е последното място където ще си проверявам фейса

    Смятам, че темата ще е полезна на всички които не могат да изберат между тези две толкова различни устройства.

  2.  
     
  3. Novice Аватара на Alexandar Panchev
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    7
    #2

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от jovko Виж публикацията
    От няколко дена чета разни теми и отзиви за възможностите на двата вида устройства.
    Едното е медиа плеър с негов си софтуер.
    Другото е андроид мини компютър с андроид и всички възможности на един таблет например Minix Neo X5

    Моята лична "драма" е че моят Hyundai се скапа и звукът закъснява от картината. Това води до едно леко дразнене по време на гледане на филм. Следователно трябва да го сменям. А машинката я имам от 3 години и ми върши перфектна работа. Сега с новият тв гледам 3д рипове на нея и дори има динамични субтитри

    Искам да я сменя с едно от горните две устройства, но не знам с кое.
    моите изисквания са:
    -да може да се гледат филми във всякакъв формат и 3д рипове(не държа на Блурей Исо)
    -да има достатъчно опции за корекция на субтитри както и да поддържа динамични такива
    -да има торент клиент, който да работи стабилно и с добра скорост по безжична мрежа.
    -цената да е до 250лв

    Всичко останало е на заден план. Не ме вълнуват приложения и сърфиране в нета(у дома има компютър, два лаптопа, смартфон и таблет) телевизора ще е последното място където ще си проверявам фейса

    Смятам, че темата ще е полезна на всички които не могат да изберат между тези две толкова различни устройства.
    Здравей, одисеята с плеърите вече съм я минал! Няма читави такива! По- добре събери повечко парички и си вземи медиен компютър. Има на пазара за около 600 - 800 лева с i3 процесори и добра памет. Ако искаш ефтин и сравнително добър пеър взимаш WD TV Live или евентуално Дива, не ти пречи ако имаш преносим хард да си меткаш филмите на него и след това да ги пускаш с плеъра. Дивата има стриим през нет както и WD-то, проблема идва от хай дифинишъна.Трябва да има уникална мрежа за да ги пускаш по нея. А и да ти кажа от блуреи нема смисъл! Качеството на образа е същото като при 1080p, само звука е друг, разбира се ако имаш и ресивър да ги възпроизвежда тези формати.

    Поздрави
    P.S Избора в крайна сметка е твой, дано да съм бил полезен.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Хубаво, че няма читави плеъри, но де да можеше човека да си сглоби компютър за 250 лв...
    Това, че разлика между 1080р рип и пълния блурей/ремукс няма разлика също можеда се оспори.
    При положение, че човека търси елементарна функционалност от устройството не виждам смисъл да се бори с компютър за целта.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #4

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Благодаря за мнението Александър, но както Лазарус каза не искам да се боря с компютри и да хвърлям пари при положение, че искам малко от машината. Дори сегашният ми хюндай почти покрива изискванията(като изключим торентите).

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #5

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Като нещастен притежател на a400 с милионите му бъгове и наблюденията ми върху другите подобни машини, не мисля че може външен плеар дори да се доближи като функционалност до HTPC. На повечето плеари от този сорт juke box софтуера им е толкова зле, че е неизползвам (само Boxee изпъква).От друга страна базовата им функционалност е почти 100% копирана във смарт телевизорите. Като добавим и проблемите със звука, проблемите със субтитрите, проблемите с видео файлове, постоянното чакане да пачнат поредния бъг.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Как пък на мен всичките ми плеъри през последните 5 години досега са ми изпълнявали всичките изисквания /а те са доста повече от тези на автора/.
    Вярно, 3D не гледам, но от познати с A-400 и Dune 3D нещата вървят добре.
    Коя тази функционалност, която има в повече едно HTPC и колко време отнема инсталирането и поддържането на едно XBMC със джубокс?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #7

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Как пък на мен всичките ми плеъри през последните 5 години досега са ми изпълнявали всичките изисквания /а те са доста повече от тези на автора/.
    Вярно, 3D не гледам, но от познати с A-400 и Dune 3D нещата вървят добре.
    Коя тази функционалност, която има в повече едно HTPC и колко време отнема инсталирането и поддържането на едно XBMC със джубокс?
    Кажи кой плеър препоръчваш до тази цена или малко отгоре!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #8

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Вмъквам се в темата, тъй като имам и от двете устройства. Изискванията които си поставил биха ги изпълнили и ММП и Андроид РС (с изкл. на Блу-рей Исо). И в този случай ще минеш по-тънко с Андроид РС (Например моя е Привилег МПС-1 за 93 лв). Ако обаче разполагаш или възнамеряваш да се обзаведеш с подходяща озвучителна система (домашно кино 5.1), то определено ММП е подходящия избор. Новата Дива 3Д можеш да намериш за около 280 лв. Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #9

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Спрях се на това(за момента)
    Bluetimes 3546B 3D Android 1080p H 264 MKV Network USB 3 0 TV Box Media Player | eBay
    Някой има ли такава машинка за да сподели впечатления?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от jovko Виж публикацията
    Спрях се на това(за момента)
    Bluetimes 3546B 3D Android 1080p H 264 MKV Network USB 3 0 TV Box Media Player | eBay
    Някой има ли такава машинка за да сподели впечатления?
    По характеристики е точно копие на Diva Full HD Premium 3D v.2
    Дано фирмуеъра му да е читав, и да поддържа субтитри на кирилица (ако ти е важно това).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #11

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Пише че поддържа кирилица, така че това ще е моят плеър, само дето не знам дали може да тегли торенти.
    Ще се поогледам още малко и ще поръчвам от ибей. Не намерих да има вносител в Бг

    - - - - - - - - - -

    Поръчан е! Ще пристигне след 15.07.13. Ще пиша отзиви в нова тема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #12

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Как пък на мен всичките ми плеъри през последните 5 години досега са ми изпълнявали всичките изисквания /а те са доста повече от тези на автора/.
    Вярно, 3D не гледам, но от познати с A-400 и Dune 3D нещата вървят добре.
    Коя тази функционалност, която има в повече едно HTPC и колко време отнема инсталирането и поддържането на едно XBMC със джубокс?
    Ами мога да ти кажа колко му отне на A-400 Към 3 часа сканира локално закачен хардиск 1.5TB. След което беше "познал" около 10% от съдържанието. Всичко беше мазало, серияли при фимите, филми при сериялите, сбъркани серияли / филми. Ако бях тръгнал да го "оправям" с малоумния им интерфейс сигурно 1 седмица щеше да ми отнеме. Същото съдържание се сканира около час на XBMC и го познава на 98%.

    На A-400 ако не ползваш JukeBox-a (а той както съм написал не може да се ползва) не може да разбереш кое е новото, кое си гледал и до каде.

    Интерфейса е на Flash и е отвратително бавен. Браузването до файл, който искам да гледам е болка дори и през файловия менъжер.

    Свалянето на субтитрите работи на късмет 50 / 50 Ако обаче не успее да ги свали чакаш към 3-4 минути да каже, че не може да ги свали. Размера на шрифта им се променя според качеството на файла, много дразнещо е.

    Мрежата е нестабилна дори и през кабел. Един път ми умря докато прехвърлях файлове от PC-то към a-400. Винаги се губи мрежата, когато машината мине в stand by за повече време. То и като рабoти едвам 12-13Mbyte успява да вдигне на запис, коетo е много далеч от 70-80Mbyte, които правя със същия хардиск през мрежата на Windows PC. Шерата папка има някакви проблеми с усерите и понякога не ми дава да трия файлове, които съм му качил от PC.

    От файловете, поне 10-15% не се плейват както трябва, каде звука се прецаква каде кодека не се подържа, за HDMA им трябваше половин година да го оправят и пак не е както трябва. MVC MKV все още не работи. 10bit h264 няма да може да се подържа поради лимитации на хардуера. 3d Blu-Ray ISO каде работи каде не работи, на късмет е дали ISO-то ще се подържа или не. При тежките файлове при превъртане понякога се саморестартира.

    Половината опции в настройки не работят:
    - автоматично превключване на кадрите според сорса не работи. Това е задължително, за да може да се гледа без накъсване.
    - при pass thru на звука води до рандъм забиване (през HDMI, не съм пробвал оптичния)
    - екстра опциите на VXP процесора също се налагат да се изключат, за да не забива машината.

    От апликейшъните Youtube Leanback при опит за пускане на видео забива. Като му пускам линкове през DLNA понякога вървят понякога не. Поне има надежда да оправят Plex апликешъна и така ще се реши проблема с ужасния им JukeBox и най-вероятно и проблемите по плейването на видео файлове ако Plex-a се усети кога да транскодира и кога да пуска директно.

    Единственото, което му работи без проблем е торент клиента.

    Като цяло вероятността като опитам да пусна вечер нещо да гледам плеара да е забил, умрял, без мрежа и т.н. е доста голяма. След, което следва рестарт, в повечето случаи през вадене на кабела (да бяха сложили един шалтер за иключване отпред .

    А по лошото е, че във форума на NMT има няколко потребителя, на които явно им се плаща, за да всяват масова заблуда. Ако им гледаш постовете, според тях плеара няма проблеми едва ли не от пускането му на пазара и всичко работи перфектно.

    Аз съм писал и в темата на плеара. Голяма част от тези проблеми могат да се заобиколят, но все така основния проблем дропването на мрежата не е решен. При скоростта с която оправят бъговете в края на първата му година на пазара може и да става за нещо, но на текущия етап е пълна боза.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #13

    Smile Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Здравейте, хора. Та. Реших да пиша тук, защото мисля, че няма смисъл да пускам нова тема, при положение, че въпросите ми са свързани с името на темата. Та, бих искал да знам някой неща свързани със тези устройства като мултимедийните плеъри и Android Tv Box. Значи. Засега съм се спрял на един мини компютър със Андроид ОС, а именно - Rikomagic MK802 IV. Според мен и според това, което откривам в нета, това е оптималния вариант за бюджета ми. А той е около 200 - 250 лева. Все пак, ще задам няколко въпроса, които ще напиша като точки. Ето ги:

    1. Има ли по - добър вариант, от това устройство - Rikomagic MK802 IV, за тези пари? В смисъл, дали съществува някакво устройство, което е с по - добри характеристики в този ценови диапазон?
    2. Каква е разликата между мултимедиен плеър и мини компютър с андроид!? В смисъл. И двата ли вида устройства, могат да превърнат едно тв в смарт или само мини пс - то с андроид може?!
    3. Ако да речем, си купя по - горе споменатия модел на Rikomagic, мога ли към него да свържа Usb Hub, който да управлява мишка и клавиатура!? Както и ако може да се свърже Usb Hub, дали ще може към хъб - а, да свържа друга USB периферия като - Флаш Памет, Пс камера, геймпад и други...!?!

    Ем... Това са общо взето нещата, които искам да знам. Ок. Добре. Надявам се, че ще се намерят колеги, които да се отзоват. Ще чакам отговори.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #14

    Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Имам малък опит с компютър, ползван за HTPC, андроидско стикче, като показаният от теб Rikomagic MK802 IV, но с двуядрен процесор и от няколкщо месеца ползвам мултимедиен плеър Diva Ful HD Premium.
    Компютър за HTPC - много ядове с всякакъв софт за плейване. Така и не подкарах чист блу рей. Компютърът е мощен, с хардуер, покриващ няколко пъти изискванията за плейване на видео.
    Стикчето - прави от телевизора таблет. Забрави да гледаш през него нещо по-обемисто.
    Плеърът - не успях да подкарам на него нито youtube, нито фейсбук, дори браузърът не работи. Но неми пречи, щото имам компютър за тая работа. Но като плеър се справя чудесно. За първи път видях да тръгне блу рей (40+ GB) от раз без замисляне. И още нещо - щракнаха няколко реленца на ресивъра, светна надпис DTS HD MAST и стаята се напълни със звук. Картината е чудесна. Не знам какво има в плеъра, но в пъти по-качествено пуска видео, за разлика от вградения плеър на телевизора. От два дена гледам и 3D (пускам блу рей, над 40 Gb), отново се справя без проблем.
    Затова, ако искаш да гледаш хубаво видео с качествен звук - плеър. Модела избираш ти. Ако искаш таблет, но да се спъва на видео - андроидче.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #15

    Smile Отговор: Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop Виж публикацията
    Имам малък опит с компютър, ползван за HTPC, андроидско стикче, като показаният от теб Rikomagic MK802 IV, но с двуядрен процесор и от няколкщо месеца ползвам мултимедиен плеър Diva Ful HD Premium.
    Компютър за HTPC - много ядове с всякакъв софт за плейване. Така и не подкарах чист блу рей. Компютърът е мощен, с хардуер, покриващ няколко пъти изискванията за плейване на видео.
    Стикчето - прави от телевизора таблет. Забрави да гледаш през него нещо по-обемисто.
    Плеърът - не успях да подкарам на него нито youtube, нито фейсбук, дори браузърът не работи. Но неми пречи, щото имам компютър за тая работа. Но като плеър се справя чудесно. За първи път видях да тръгне блу рей (40+ GB) от раз без замисляне. И още нещо - щракнаха няколко реленца на ресивъра, светна надпис DTS HD MAST и стаята се напълни със звук. Картината е чудесна. Не знам какво има в плеъра, но в пъти по-качествено пуска видео, за разлика от вградения плеър на телевизора. От два дена гледам и 3D (пускам блу рей, над 40 Gb), отново се справя без проблем.
    Затова, ако искаш да гледаш хубаво видео с качествен звук - плеър. Модела избираш ти. Ако искаш таблет, но да се спъва на видео - андроидче.
    Ахам. Ок. Е, то аз няма да гледам блу рей филми, които са над 40 гб! Иначе, гледах в един сайт, който продава мини компютъра с ос андроид, че плейва, така що годе, тежки филми. Също така, аз искам, да си има и браузър и да сърфирам в нета. Мерси все пак, че се отзова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ТВ Смарт плеър с Андроид о.с
    От achod във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 01-04-14, 17:48
  2. Продавам: медиа плеър Popcornhour A-110
    От inian във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 10:50
  3. Продавам нов медиа плеър xtreamer sidewinder
    От martinov73 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-11, 13:34
  4. Портативен медиа плеър?
    От masterross във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 4
    Последно: 04-04-10, 19:16
  5. Помощ при избор на медиа плеър
    От cantharis във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 12
    Последно: 01-12-09, 21:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе