Резултати от 1 до 4 от общо 4

Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #1

    Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка

    Имам акумулираща печка, на която вентилаторът за отдаване на топлината се включка с термореле (терморелето е „Термо 2000М”, българско, от соц-а).
    В същото време имам Android TV Box, свързан чрез HDMI с телевизора (LG 47LB670V-ZA); и трите неща (+компютрите, рутера и DVD/VHS плеъра) са захранени от един контакт (и няма друга опция!; пък и досега не се е случило всичко изброено да работи по едно и също време).
    Проблема е, че при включване/изключване на вентилатора на печката сигнала от TV Box-а изчезва (и видеото и аудиото) и се появява за около 1-2 секунди черен екран, след което се възстановява.
    Честотата на събитието е следната:
    При включване на вентилатора: при 4 от 10 включвания има срив
    При изключване на вентилатора: при 8-9 от 10 изключвания има срив
    Проблема е особено досаден преди обяд, когато печката е сравнително топла и включва/изключва през 1-2 минути
    Ще съм му благодарен, ако някой има идея как да се преборя с това явление!

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Отговор: Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка

    Една от причините може да е в пусковия кондензатор на печката. Втора възможност е лоша нула в електрическата инсталация в жилището или при електромера. Това се проверява от електротехник с уред . Най-лесното е да си купиш качествен разклонител , може и от него да е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #3

    Отговор: Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка

    В разклонителите не е проблема-връзките съм ги правил лично, по всички правила, печката е на клема - това го изключвам като причина.
    Лошата нула също я изключвам - ако беше лоша нула проблема щеше да ескалира при включване на уреди с голяма мощност (напр. включване на акумулиращата печка в режим акумулиране - 3kW, сешоар-1,8kW и т.н.), като по правило, колкото е по-голяма мощността, толкова по-голяма е вероятността за срив, а такова нещо въобще няма.
    Остава кондензатора; ще отворя утре печката, за да разгледам вентилатора, многократно съм го почиствал от прах, но не си спомням да има кондензатор; утре ще го проверя изрично.

    - - - - - - - - - -

    Вентилатора е без кондензатор - две мъжки обувки за фаза/нула и едно винтче на корпуса за маса :

    С други думи въпроса/проблема стои открит!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    35
    #4

    Отговор: Срив в HDMI сигнала на TV Box-а от акумулираща печка

    Проблема се реши по най-елементарният начин - със замяна на HDMI кабела с друг (което е интересно, защото кабелът, който махнах е оригиналният от TV Box-а, доста дебел и с феритни филтри в двата края, а този който сложих се подмяташе в къщи и е от една разпродажба в Лидъл за няколко лева).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изчезна ми сигнала през HDMI
    От mgagov във форум Philips телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 10-10-16, 18:42
  2. Реле за акумулираща печка
    От abv във форум Електрическо отопление
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-14, 11:46
  3. Акумулираща печка Изгрев help! :/
    От Ciff във форум Електрическо отопление
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-12, 19:53
  4. Управление акумулираща печка с реле за време
    От integer във форум Друга битова техника
    Отговори: 48
    Последно: 25-01-11, 09:57
  5. Ползване на акумулираща печка
    От Naskoni във форум Електрическо отопление
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-06, 15:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе