Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Здравейте,
    Имам проблем с Dune HD Solo Lite.

    Плеъра е свързан към рутер с ФТП кабел, а към рутера е свързан НАС сървър пак с ФТП кабел. До скоро всичко си беше наред.
    Изведнъж голяма част от файловете спряха да се виждат през плеъра. Файловете ги отварям през /Мрежа / SMB и само някои се виждат. Има възможност да ги отворя и през UPnP там се виждат всички файлове, но пък субтитрите и обложките не се зареждат. Сменях фирмуер няколко пъти, но без резултат.
    През компютър виждам , че файловете са там, пробвах и през друг мултимедиен плеър също нямаше проблем.

    Моля помагайте, блъскам си главата вече втора седмица и не намирам решение!
    Съжалявам , ако темата не е в правилния раздел, нов съм във форума!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Рестарт не помага ли ?
    Ако е напрупал грешки по някаква причина , трябва да остане без захранване поне за 5 мин .

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Рестартира се всеки път при смяна на фирмуера, ще пробвам довечера да го спра от захранването, дано помогне.

    - - - - - - - - - -

    Сега се сещам , че го размених с друг абсолютно същия Dune и проблема си остана.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Ресет до фабрични настройки !

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Стана с нулиране до фабрични настройки, разбрах и проблема от къде идва.Оказа се че е малко вградената памет и не може да събере толкова инфо за файловете , след като сложих допълнително флашка и я форматирах през Дюна маркирах я да бъде system storige и май засега няма проблем.
    Благодаря за отговорите

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #6

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    matinn , Може ли да питам , при теб системната памет колко MB е ? При мен на Solo 4k е 300, както виждам в меюто при настройките. Въпреки ,че на харда имам около 20 обложки заетата системна памет е 33 MB. Защо тази памет се явява недостатъчна в един момент? При бета версията на фърма като сканирах My Collection ми искаше допълнителна памет...Този плеър е прекалено скъп за да ни причинява подобен проблем.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5
    #7

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    При мен също е толкова ,крайно недостатъчна, сложи една флашка и трябва да я форматираш през плеъра , Влизаш в / Настройки / Разни / Системен носители. Екстра си е плеъра, доста псувни отнесе за 1 месец, оказа се че прост съм невеж.
    Този пост е редактиран от matinn; 04-04-17 в 08:37.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Не им четеш форума съвестно , затова е така .Но това е проблем на самата технология , старичък е вече модела , но си е класика и цената му не е мръднала много.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Нямам опит с плеърите , предишния ми беше WD LIve Hub , в момента стартира 30 мин сигурно. Затова ми се видя революционнен Dune Solo Lite, особено с обложките и Моята Колекция изби рибата.

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #10

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Не им четеш форума съвестно , затова е така .Но това е проблем на самата технология , старичък е вече модела , но си е класика и цената му не е мръднала много.
    Я кажи тогава кой им е "по- новичкия" модел на Dune? Все пак става въпрос за плейър със Sigma чип и редовен фирмуеър, последният излязъл преди няма и месец! Това не е поредната от безброй много андроид шитни, за да бъде категоризиран като стар.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    Не си ме разбрал , не съм го казал в този смисъл . Просто , ако беше бранд ню модел към този момент , щеше да има повече системна памет или някоя екстра-гъзария в повече !.

    Иначе най-новото - DUNE HD DUO 4K

  14.  
     
  15. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #12

    Отговор: Проблем с Dune HD Solo Lite-не се виждат част от файловете

    DUNE HD DUO 4K е доста съблазнително устройство, но 1600 лева е вече прекалено скъпо. Аз лично се колебаех между Popcorn Hour A-500 и Solo 4K. Поне от три места ме убеждаваха ,че избора е DUNE и нищо друго. Popcorn Hour е разочарование според самите вносители и казаха,че ще се ориентират към DUNE. Отчитам като минус на Solo 4K субтитрите. Не чете TXT разширения и настройката на големината е далеч от добра. В това отношение Mede8er няма грешка.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Dune HD Solo Lite media player
    От zakiid във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-17, 01:29
  2. Отговори: 5
    Последно: 06-12-10, 00:46
  3. Отговори: 8
    Последно: 21-11-09, 15:36
  4. Проблем с XP Lite
    От v_nenkov във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-05, 20:34
  5. Отговори: 3
    Последно: 05-08-05, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе