Резултати от 1 до 5 от общо 5

Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14115

    До две седмици, българският дистрибутор Асбис ще предложи на клиентите си 2 модела електронни книги с добра цена.
    По-големият модел ще е Prestigio Libretto PER5062B Ebook. Ето и най-важните му характеристики:
    - WiFi връзка и браузър с пълна функционалност
    - SiPix екран: за разлика от стъкления E-ink дисплей, който се използва в повечето четци, този е създаден от пластмаса, което го прави доста по-устойчив
    - 2GB вградена памет (което е около 2000 книги), която може да се увеличи до 32GB с SD карта
    - батерия, която стига за разлистване на 10 000 страници
    - компактен размер: само 8.8мм „дебелина” (по-правилно в случая е като че ли да се каже... тънкина, колкото и тъпо да звучи)
    Това обещаващо устройство ще се предлага по магазините на крайна цена с включен ДДС от 449лв.
    По-малкият модел Prestigio PER3052B е на изключителната цена от 199лв за крайни клиенти. Той ще е много компактен, с тегло под 200 грама. Ще има пълноцветен LCD екран за мултимедия (снимки, видео, музика) и 2GB вградена памет, която може да се увеличи до 16GB с SD карта.



  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Re:Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

    Нещо за размера (на дисплея) споменава ли се ?

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

    Дам... в бързината съм пропуснал куп важни данни:

    Допълнителни подробности:
    Prestigio Libretto PER5062B Ebook
    - Integrated Gray Scale 6" (800x600) SiPix
    - CPU: Samsung S3C2416 900Mhz
    - 1x USB
    - OS - Linux
    - Battery: 1560 mAh
    - 240 грама

    Prestigio PER3052B
    -Integrated 5" (800x480) TFT
    - 1x USB
    - Battery: 1800 mAh


    Второто си е боклучав mp3 плеър с нормален LCD екран и нищо интересно. Трябваше да му шибнат GPS за да стане интересно.
    Първото - изглежда добро за електронна книга ако някой търси точно такова устройство.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #4

    Re:Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

    Малко мъничък е дисплея, само 6 инча. За съжаление май само предложението на Амазон има модел с 10 инча. За съжаление не съм чувал да го продават в България. Иначе Prestigio Libretto PER5062B Ebook предлага добра функционалност.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Asbis пуска в продажба електронни книги с марката Prestigio

    Днес взех за проба Prestigio Libretto PER5062B Ebook
    Срам, не срам... това е първия ebook, който ми попада в ръцете и за съжаление нямам никаква база за сравнение...

    Първи впечатления - все още не съм имал никакво време за човъркане...
    Дисплеят ми допада много, наистина е като книга и като че ли не изморява очите - ще го тествам сериозно през уикенда.
    Това, което ми направи впечатление - такъв тип дипслеи по презумция ли нямат регулиране на бялото и контраста?

    Джаджата е лека, не изморява ръцете. Идва с инсталиран необходимия набор от инструменти за да може всеки да се оправи с книжката.
    Аз лично имам някакъв проблем с настройката за ориентация... има 3 положения - автоматично, вертикално, хоризонтално.
    С нито една от трите настройки не успях да подкарам вградения браузър на хоризонтален екран.
    Няма вграден Email клиент. За мен би било полезно и удобно ако е възможно. Някой запознат ли е с възможностите за добавяне на допълнителни функционалности?
    Екранът е перфектен за четене, поради тази причина е доста неподходящ за браузване... Рефрешването е... бавно и неприятно.

    Ами това е засега, питайте ако ви интересува нещо.
    Аз смятам да отворя и отделна тема за този четец, за да питам запознатите за туй, онуй.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. eReader - устройства за четене на електронни книги
    От sad sack във форум Мобилни устройства
    Отговори: 258
    Последно: 10-06-22, 12:31
  2. Продавам нови електронни книги Kindle
    От Julian Yordanov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-15, 21:12
  3. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 17:59
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 20:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе