Страница 1 от 18 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 259

eReader - устройства за четене на електронни книги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #1

    eReader - устройства за четене на електронни книги

    http://www.play.com/Electronics/Elec...r/Product.html
    enjoy!
    работи безпроблемно с кирилицата, за фб2 книги си сваляш шрифтове.
    Ако някой знае epub файловете,кой кирилски шрифтове изпозва,да поства!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack
    http://www.play.com/Electronics/Elec...r/Product.html
    enjoy!
    работи безпроблемно с кирилицата, за фб2 книги си сваляш шрифтове.
    Ако някой знае epub файловете,кой кирилски шрифтове изпозва,да поства!
    Хубава джаджа. Малко скъпичка за българина, но нали сме си хитреци, ще почакаме братята китайци да се намешат.
    Интересно ми е, дали може да скролва документите не отдолу-нагоре, а отдясно-наляво.
    За себе съм считам, че ако скрола е хоризонтален, ще ми е много по-удобно да чета (изглежда подсъзнателно търся някаква прилика с прелистването на хартиения носител).
    И второто което си мисля от известно време, е че електронните документи, по исторически причини се стремят да повтарят организацията на хартиените документи - секция "съдържание", после съответните страници. Общо взето като че ли се губят предимствата които би могло да има при е-документите. ... Какво пречи например, да се реализира функция, която прави бавен плавен вертикален автоматичен скрол и на четящия да не му се налага да "прелиства електронни страници" с мишка и клавиатура, а само да нагласи скороста на скрола. Това е само пример, говоря по принцип, би трябвало да може доста да се подобри начина на четене и възприемане при електронните документи - дали ще е въпрос на нови функционалности на вюърите, дали ще е въпрос на нови видове формати, бъдещето ще покаже.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    ...Какво пречи например, да се реализира функция, която прави бавен плавен вертикален автоматичен скрол и на четящия да не му се налага да "прелиства електронни страници" с мишка и клавиатура, а само да нагласи скороста на скрола...
    това ще ти направи очите на мармалад само след 15 мин четене

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    това ще ти направи очите на мармалад само след 15 мин четене
    Съгласен съм! Скролване с различна скорост можеш да си правиш и сега с кликване върху ролката на мишката. Но това го ползвам само за бърз преглед на документ, когато търся нещо в него. За систематично четене не става.

  6. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #5

    Устройства за четене на електронни книги

    Това е най-евтиният вариант,който съм намерил засега.В БГ по стара традиция е със 100 лева по-скъп,богата държава,висок стандарт.
    По големина на екрана,превъзхожда с 10% книжките който се издаваха в поредицата Библиотека Галактика на варнеската печатница.За четене на книга става,за преглед на документи не става,най-вече когато нагази в графики и таблици.Когато се уголеми размера на шрифтовете в епуб и фб2 става правилно форматиране на страницата,но в тхт файлове е трагедия.В пдф-и е трагедия,каквото е на страницата,това виждаш,няма зум и това е.
    Всеки който се надява да чете пдф-и,вестници или по сложни документи,да бяга за 10 инчовата версия,там сигурно е по-добре решен проблема.
    Но това устройство е само за книги,много е леко и тънко,без проблем го държа с три пръста и няма натоварване на китката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #6

    Устройства за четене на електронни книги

    и аз гледах много и си купих PocketBook 301 http://myebook.bg/?page_id=461 . Особенно като пътувам и не карам винаги чета. Преди четях на телефона си. Но сега ползвам PocketBook-а. За всички книги, които съм открил ги е отворил без проблем.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    6"... от 6 до 8.9 не е ЧАК толкова голяма разликата, че да натежи размера като фактор
    цената - 1:1 с нетбук
    възможностите - 1/100 от на нетбук...

    да нося него И лаптоп/нетбук - безмислено, а без лаптопа/нетбука не пътувам надалеч

    единствен евентуален плюс - не хабя батериите на лаптопа/нетбука.
    да, ама "(1000 mAh) до 8000 прелиствания с едно зареждане" нищо не означава... ако препрочитам една и съща страница 3 часа не хаби ли ток?

    antonfx, кажи, моля те, колко РЕАЛНО му държи батерията

  10. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #8

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    @Fearme
    Хаби ток само при промяна на изображението,през останалото време хаби ток само за цпу-то.Имам го от около 1 седмица,да съм прочел 800-900 страници от отделни файлове, батерията е паднала с 1/3.Но и имаше доста вкл/изкл цикли и триене да файлове.За сензорният дисплей не знам колко харчи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #9

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Реално батерията издържа 7 книги на Тери Прачет, за да си дочета 8-мата го заредих. Средно една книга е по 700 прелиствания.
    Това е в рамките на 3 седмици. Като съм го и демонстрирал много пъти и хлапетата си поиграха с него.
    А човека при които го видях за първи път каза, че го изкарвал по месец четене. Смятам че ще изкара 8000 прелиствания.
    Между другото и аз си нося винаги лаптопа. Но в автобус или кола е по удобно да се чете на електронната книга.

  12. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #10

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Мои приятели ползват Kindle на Amazon.
    http://www.amazon.com/gp/product/B00.../ref=sv_kinc_0
    Изглежда много добре! За книги казват, че е идеално. Интернет браузъра му заби при опит да се заредят шарениите при влизане в един фейсбук акаунт.

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #11

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    И мен ме е обзела манията по тези устройства! Много ме блазни идеята да си нося със себе си цяла библиотека и да мога да си избера какво ще чета. Предимство за мен е и начина на изобразяване, чрез електронното мастило, което не натоварва очите. Харесва ми и идеята за издръжливостта на батерията. проблемът е, че ми се иска дисплеят да е по-големичък, около 10 инча, 6-цата не ми допада като големина. Затова съм се насочил към моделът на Амазон, който като цена в Щатите е около 370 долара. Проблемът е, че доставката до България е скъпичка, а има и мито и като нищо ще се достигне до 1000 лв, а това вече е скъпичко, поне за мен. Притеснява ме и факта как ще се справя с кирилицата, за интернет браузването не държа толкова. Ще се радвам, ако някой който има такова устройство, па макар и старият модел на Амазон, да сподели някакви реални впечатления или някакво кратко ревю! Много съжалявам, че не го предлагат на нашия пазар, а има само китайски модели, които на всичкото отгоре държат и височки цени.

  14.  
     
  15. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #12

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    И мен ме е обзела манията по тези устройства! Много ме блазни идеята да си нося със себе си цяла библиотека и да мога да си избера какво ще чета. Предимство за мен е и начина на изобразяване, чрез електронното мастило, което не натоварва очите. Харесва ми и идеята за издръжливостта на батерията. проблемът е, че ми се иска дисплеят да е по-големичък, около 10 инча, 6-цата не ми допада като големина. Затова съм се насочил към моделът на Амазон, който като цена в Щатите е около 370 долара. Проблемът е, че доставката до България е скъпичка, а има и мито и като нищо ще се достигне до 1000 лв, а това вече е скъпичко, поне за мен. Притеснява ме и факта как ще се справя с кирилицата, за интернет браузването не държа толкова. Ще се радвам, ако някой който има такова устройство, па макар и старият модел на Амазон, да сподели някакви реални впечатления или някакво кратко ревю! Много съжалявам, че не го предлагат на нашия пазар, а има само китайски модели, които на всичкото отгоре държат и височки цени.
    По-малкият модел Amazon Kindle поръчан от Щатите няма никакви грижи с кирилицата. Иначе митото и другите глупости покрай митницата са задължителни.

  16. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #13

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    По-малкият модел Amazon Kindle поръчан от Щатите няма никакви грижи с кирилицата. Иначе митото и другите глупости покрай митницата са задължителни.
    Извинявай, а имаш ли информация колко горе долу им е излязло на твоите приятели митото и доставката на устройството?

  17. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #14

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Към 320 лева от USofA и 250 лева от UK.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #15

    Re:Устройства за четене на електронни книги

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    И мен ме е обзела манията по тези устройства! Много ме блазни идеята да си нося със себе си цяла библиотека и да мога да си избера какво ще чета. Предимство за мен е и начина на изобразяване, чрез електронното мастило, което не натоварва очите. Харесва ми и идеята за издръжливостта на батерията. проблемът е, че ми се иска дисплеят да е по-големичък, около 10 инча, 6-цата не ми допада като големина. Затова съм се насочил към моделът на Амазон, който като цена в Щатите е около 370 долара. Проблемът е, че доставката до България е скъпичка, а има и мито и като нищо ще се достигне до 1000 лв, а това вече е скъпичко, поне за мен. Притеснява ме и факта как ще се справя с кирилицата, за интернет браузването не държа толкова. Ще се радвам, ако някой който има такова устройство, па макар и старият модел на Амазон, да сподели някакви реални впечатления или някакво кратко ревю! Много съжалявам, че не го предлагат на нашия пазар, а има само китайски модели, които на всичкото отгоре държат и височки цени.
    Kindle DX - 940 лева с предпазен калъф, 800 - без, и цената в Щатите е точно 375$. Ако имаш желание, ще ти кажа от къде да си го поръчаш ( в България) на лични, защото не знам дали модераторите няма да погледнат на пускане на линк като на рекламно съобщение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 18 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гъвкави електронни книги, по-евтини от Kindle!
    От kod във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 12
    Последно: 30-10-14, 16:18
  2. Разпределение на пазара на електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-01-11, 18:59
  3. Google отваря книжарница за електронни книги
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 01-12-10, 14:19
  4. Търся сайт с електронни книги
    От nommo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 11-06-04, 21:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе