Резултати от 1 до 8 от общо 8

Писна ми от СПАМ - помагайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Писна ми от СПАМ[!] , на единия адрес в офиса на ден идват стотина "оферти"[V] и вече не се трае. Дайте някакъв съвет, моля ви!

    Пощата е в Интернет България (.....@internet-bg.net) и се дърпа през POP3 на outlook express.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    285
    #2

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Добър частичен ефект (според познати) дава програмката Spamhilator http://www.bhi.com.br/anti-spam/spamhilator.exe

  4. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #3

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Ако има повтаряеми адреси от които да идват "офертите" опитай с Tools/Message Rules/Mail/New - там има накои възможности за филтриране.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #4

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Благодаря muncho (ама ние сме почти адаши [:D] ) - ще пробвам тази програма.

    YG, проблема е че идват от различни адреси - т.е. не са едни и същи и блокирането не помага. В началото провах с него ама стана страшно - ако преди съм получавал по 10 на ден след това станаха 10 пъти повече[!].


  6. dP
    dP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #5

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Колегата има същия проблем. Постоянно го заливат със спам като сменят събджектите и изпращачите и Руловете не действат. Накрая си сложи Choisemail one. Симулира нещо като мейл сървър. Oulook Express чете от нея. Тя пропуска само тези от Адресната ти книга, а пък на другите иска recuest и съмнителните ги отделя и OE не може да ги тегли. От време на време си ги оглеждаш и спама го триеш директно, а ако има някое читаво, което е спряно го маркираш за пропускане.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #6

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    http://www.qurb.com/get/

    Почвам днес тестове с това.. ще дам отзиви по-късно



    PS. Първи впечатления. Програмата сканира цялата кореспонденция и добавя емайлите към спискъка на разрешените.. Аз сканирах само тези на които съм отговарял, те със сигурност не са спам (SEND folder). Следващата опция е подава съобщения на всички блокирани да иска потвърждение че не са спам!!

    това са (+) има само един (-) не работи добре ако имаш система са сортиране на email-ите(message rules)... мен това много ме бърка понеже имам 7 email-a.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #7

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Имах същия проблем. Реших го малко генерално. Направих си филтър които да пропуска само зададените от мен кореспонденти, останалите ги трие директно на сървъра. Така че сега до мен не стига никакъв спам, проблема е че ако някой нов иска да ми пише трябва първо да ми се обади да го добавя във филтъра.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #8

    Писна ми от СПАМ - помагайте!

    Проблема може да се разреши по-успешно чрез инсталиране на Мейл сървър/гейтуей за пощата. Така че пощата за целия офис да минава през тази машина. Целта е Spam Filtera да се научи кое е спам и кое не на едно единствено място, за да е по-ефективен за целия офис. А не на всяко PC поотделно.



    Например MDaemon ot www.alt-n.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Писна ми от китайска .....
    От dindo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-10, 21:51
  2. Shared Folders [Писна ми]
    От Malone във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 26-09-05, 12:07
  3. Писна ми от Енергото...
    От Caesar във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 19-06-04, 20:05
  4. Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(
    От PONiC във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 06-06-04, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе