Резултати от 1 до 5 от общо 5

Shared Folders [Писна ми]

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Shared Folders [Писна ми]

    Windows XP Pro SP2 [чисто нов]
    Четири профила [потребителя]
    2 Администратора [Administrators]
    2 Ограничени [Users]

    Двата ограничени си имат папки

    C:\Documents and Settings\Цигане №1\My Documents\My Music
    и
    C:\Documents and Settings\Цигане №2\My Documents\My Music

    Желанието ми беше и двете Циганета да си виждат тези фолдъри. Своите и на другото цигане, та да си слушат музиките.
    Какво ли не правих, Full Permissions на Цигане №1, над папката на Цигане №2 и обратното, шерване на двете папки към цялата група Users, към Everyone и нищо, не могат да си ги слушат.
    Ако ги направя администратори, всичко е наред, но като ограничени потребители не се получава, въпреки ясните ми указания в Computer Management.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Shared Folders [Писна ми]

    Направи [ако няма такава] една обща папка "My Music", примерно, в единия "Administrator", и в нея направи 2 подпапки: "Цигане 1" и "Цагане 2" - с музиката им в тях. След това "шерни" общата папка "My Music" с пълни права и за двете "Цигане"-та. Какъв е проблемът?


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Shared Folders [Писна ми]

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Направи [ако няма такава] една обща папка "My Music", примерно, в единия "Administrator", и в нея направи 2 подпапки: "Цигане 1" и "Цагане 2" - с музиката им в тях. След това "шерни" общата папка "My Music" с пълни права и за двете "Цигане"-та. Какъв е проблемът?

    и най-добре шарни общата папка само с "Read" права за двете циганета, и поотеделно папките им с "Write" за цигането собственик. Да не вземат да си се ядосат и си изтрият взаимно музиката

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: Shared Folders [Писна ми]

    C:\Documents and Settings\All Users\Documents не е ли точно за целта?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Shared Folders [Писна ми]

    @ Malone

    Аз бих опитал следното:
    РС1: WinXP SP2;
    Създавам следните потребители:
    Jipsy1 – limited user с парола jipsy1;
    Jipsy2 – limited user с парола jipsy2;
    C:\Documents and Settings\ Jipsy1\My Documents\My Music -> Properties -> Sharing -> Share this folder -> Share name: Jipsy1’s music -> Permissions -> Add… -> Advanced… -> Find Now -> кликване върху Jipsy2 -> ОК -> ОК -> и вече си избираш опциите за достъп (това само за Read е много удачно) -> ОК -> ОК

    РС2: WinXP SP2;
    Създавам следните потребители:
    Jipsy1 – limited user с парола jipsy1;
    Jipsy2 – limited user с парола jipsy2;
    C:\Documents and Settings\ Jipsy2\My Documents\My Music -> Properties -> Sharing -> Share this folder -> Share name: Jipsy2’s music -> Permissions -> Add… -> Advanced… -> Find Now -> кликване върху Jipsy1 -> ОК -> ОК -> и вече си избираш опциите за достъп (това само за Read е много удачно) -> ОК -> ОК

    Ако ти проработи (при мен работи, но някои съфорумци казват, че не става?!?), пиши!
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Увеличаване на shared memory
    От silverfox във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-06, 16:17
  2. Отговори: 1
    Последно: 06-11-04, 17:40
  3. Folders view
    От RISTAKI във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-04, 00:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе