Резултати от 1 до 8 от общо 8

Вирус или гавра от страна на Win??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #1

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Всичко си работеше нормално до един прекрасен ден(така започват повечето описания на проблеми) ,когато при леко движение на мишката се започна едно въртене на курсора из екрана,отварят се менюта достъпни само с десен бутон,а самият курсор става неуправляем.Шоуто спира след натискане на ESC няколко пъти.Системата е с WinXP SP2 ver.2096(последният стабилен вариант според тестерите),антивирусни Касперски и F-Secure с последни дефиниции,AdAware,Cleaner,TrojanRemover,ScanSpyware всичките с най-нови версии и ъпдейти.Защитните стени ZoneAlarm и KасперскиАнтиХакер не ловят нищо подозрително.Почистих и мишката и разплетох кабелите да не би там да е проблема.Уви.

    Лошото е ,че незнам какво да търся,няма закономерност или периодичност в появяването макар ,че последната седмица става по 5-6 пъти на ден.

    Ще се радвам ако някой успее да помогне,за което предварително благодаря.

  2.  
     
  3. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #2

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Ако цялата тази кавалерия дето си я описал е инсталирана и добре конфигурирана на компютъра ти, просто не мога да допусна че някакъв вид вирус се е промъкнал. Остава варианта за смяна на мишка ... Все пак погледни в Таск мениджъра за неясни процеси, в листа на приложенията които се зареждат в start up, защото това с ESC май натам води.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Предишната такава тема беше озаглавена:

    Вирус, хакер-атака или уина ми се гаври с мен? [:D]

    Ако не ти се чете цялата тема, оказа се че причината е залята със сок клавиатура. При теб може да е с кафе, с кока-кола и т.н...



    //edit

    @Slero [:P]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Вирус или гавра от страна на Win??

    <font color="blue">[offtopic]



    Raid, за втори път през последните дни се проявяваш като "живата памет на форума" [:D]



    [/offtopic]</font id="blue">

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    100
    #5

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Тази тема я четох в опити да открия подобен проблем на член от форума.Клавиятурата ми е Hellett Packard и не е поливана с каквото и да било(или поне ако е поливана сестра ми добре е прикрила следите[:D]) специално я почиствам профилактично веднъж месечно.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Провери си кабела на мишката, в близост до самата мишка и конектора. Най-лесно става с разклащане във всички посоки, при неподвижна мишка и наблюдение на екрана. А също и кабела на клавиатурата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    138
    #7

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Предполагам, че проблемът не е свързан с вирус, но за да си напълно сигурен намери от някъде (от приятел например) най-обикновена мишка, която със сигурност работи, изтрий драйвера на мишката от device manager, а за по-сигурно може и да потърсиш самите файлове и да ги изтриеш от хард диска си (предполагам имаш под ръка инсталация на windows-а). Изключи компютъра, смени мишките, пусни го и изчакай windows да разпознае мишката и да инсталира драйвера по подразбиране (може да се наложи да укажеш пътя до инсталацията на windows). Ако и след това имаш същия проблем е възможно да има проблем с PS2(COM) порта на който включваш мишката. Ако ползваш COM порт, пробвай другия наличен, за PS2 за съжаление е само един[V].

    Иначе ако това може да е полезно симптомите са ми до болка познати от далечната 96 година когато на лаптопа ми Интел 486DX2 имах класическа COM мишка, която имаше от долу превключвател м/у Microsoft mode/Mouse Systems mode. Ако под Windows 95[Wow!] превключвателят се превключи на Mouse Systems mode се наблюдаваше същия проблем. Под DOS разбира се можеше да се конфигурира драйвера за работа и в двата режима.

    Надявам се да съм бил полезен с нещо.

  10. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #8

    Вирус или гавра от страна на Win??

    Така аз си мисля че ако е троянски кон за да се задейства е необходимо компютъра да е в мрежа лан или интернет

    ако наистина ти се случва толкова често пробвай да махнеш лан кабела или да изключиш интернета за ден два и ще рабереш дали е троянски кон или не със сигурност .Друго което мога да кажа е провери някъде и настройките на мишката в контрол панела дали има нещо нередно

    успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дания е най-щастливата страна в света
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 28-07-06, 21:04
  2. Чуденка от моя страна
    От Светльо във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-06, 17:31
  3. Отговори: 13
    Последно: 28-02-06, 15:30
  4. Гавра на ДАТА.БГ с БТК !
    От hunt3r във форум Технологии
    Отговори: 68
    Последно: 04-02-05, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе