Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    18
    #1

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Добър ден и "За много години!"

    Имам следния проблем. Вчера смених видеокартата на PC-то си в офиса GF 440 MX SE с Radeon 9200 LE. Предварително деинсталирах драйверите на NVidia-та и след пускането на PC, WinXP ми откри новата карта и инсталира собствени (Microsoft) драйвери за нея. Дотук добре: 1024x768 на 100Hz. При опита ми да инсталирам ATI Catalyst 4.11 или 4.12 се появи проблема. Дава ми следната грешка



    Internal Failure

    Error Number: 0x80040707

    Description:



    след това и



    Severe

    Unable to load ATICIM.dll



    като инсталирането се прекратява. Предположих, че има някакви останали файлове от драйверите на NVidia-та и затова пуснах Driver Cleaner 3.3. Той наистина откри някакви остатъци и уж ги изчисти.

    Повторен опит за инсталиране - същите грешки. От Save Mode също. Изчистих всички възможни драйвери и за ATI и за NVidia. Пак също. Лошото е, че сега вече и Microsoft драйверите за АТИ-то не искат да работят и това е повече от дразнещо. В момента е на default VGA или нещо от рода. Нисък Refresh и много бавен Scroll в прозорците е най-набиващо се на очи. Ако някои може да даде link към подходяща тема (аз се опитвам и сам да намеря) или някаква идея ще бъда благодарен.



    P.S. Извинявам се за дългото обяснение.

  2.  
     
  3. Yoo
    Yoo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    34
    #2

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Виж си Hardware Acceleration дали ти е на фул

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    18
    #3

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Виж си Hardware Acceleration дали ти е на фул </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И с какво ще ми помогне това?

    (Само за протокола на full e).

    Проблемът е, че не ми дава да инсталирам Catalyst драйвера, а не, че той не работи както трябва след това.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Виж си Hardware Acceleration дали ти е на фул </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И с какво ще ми помогне това?

    (Само за протокола на full e).

    Проблемът е, че не ми дава да инсталирам Catalyst драйвера, а не, че той не работи както трябва след това.



    <div align="right">Originally posted by w-surfer - 07/01/2005 : 13:24:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    За кой уиндоус става въпрос? Това има значение, за решаване на проблема.

    Трябва първо да премахнеш всички предишни драйвери, рестарт и тогава инсталираш Catalyst драйвера.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    18
    #5

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    R-boy моите уважения, но мисля, че в първия си пост съм описал доста подробно какво точно съм направил. Не е лошо да четете преди да пишете

    Нека все пак да уточня:

    Windows XP Home Edition (лицензиран) + SP2

    ATI Radeon 9200 - 64 MB (Gigabyte)

    Питах ако някои знае друга програма освен споменатата (Driver Cleaner 3.3) или евентуално нещо, което е необходимо да се премахне от registry. Попаднах и на програмата Nasty File Remover, но не съм я пробвал още.

  7. Yoo
    Yoo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    34
    #6

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Опитай през Device Manager -a да ги ъпдеитнеш без да използваш инсталър-а на АТИ . Или пробвай с по-стара версия на драйверите какво ще стане

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    18
    #7

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Yoo, нещо такова направих. Сега си имам драйвери за Radeon 9200 и си работя на 1024х768 на 100Hz, но нямам Control Panel-а на Catalyst-а (червените табове). В 2D всичко е наред - компютъра се ползва за предпечат и всички програми (Corel, Photoshop, Illustrator) си работят както трябва. Само, че понякога след работа оставаме да поиграем я на Generals ZH, я на Battlefront и сега не знам дали без Catalyst-a 3D-то ще е наред . А не ми се преинсталира Windows, изброените по-горе програми и още няколко други само заради една смяна на видеокартата и невъзможността да инсталирам Catalyst драйверите, за да може да се играе. Затова търся друго решение.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    w-surfer не се дразни, но решението е както ти го казах. Нищо, че си го направил, направи го пак и ще стане.

    1. safe mode деинсталираш всичко свързано с видеокартата

    2. със System Mechanic ot 3.8 дo 5.x версия изчистваш регистрите в нормален режим (не питай защо System Mechanic)

    3. Спираш временно всички възможни приложения, като антивирус и т.н.

    4. Инсталираш драйверите в нормален режим

    Имах подобен проблем и го реших именно така. А можеш да си качиш и Rage 3D, щом ще играеш игри.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Може да минеш и без safe mode :



    1. Go to Video card properties



    2. Change the driver to the regular SVGA controler



    3. Install Ati drivers

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    18
    #10

    Проблем с ATI Catalyst на 9200 LE

    Ru-boy извинявам се, ако тона ми не е бил подобаващ (доста се бях постарал с описването на проблема, а ти ме питаше за нещо, което съм написал). Чета форума от доста време (въпреки, че не пиша много). С "...моите уважения..." наистина исках да изкажа уважение (за това, което съм чел от теб). Просто очаквах по-конструктивен отговор, като този който си дал сега например. Интересно, че имам инсталирани 2 Windows-а - единия за работа, другия за игри и на този за игри Catalyst-a се инсталира без проблем, а на другия не иска . Сега пиша от нас, но утре в офиса ще опитам казаното от теб ru-boy.

    На dash също благодаря за съвета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 09-12-14, 08:00
  2. ATI Catalyst control за Intell ?
    От Shizo във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 9
    Последно: 02-11-11, 02:12
  3. ATI Radeon 9550 & Catalyst Control Center - проблем
    От joe2376 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 29
    Последно: 25-07-10, 14:09
  4. Имам проблем с пускането на TV-outa на Radeon 9200
    От MasterX във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-04, 02:05
  5. Audio Catalyst 2.1 под XP на ASPI?
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 15-11-02, 10:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе