Резултати от 1 до 5 от общо 5

Артефакти при DivX !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #1

    Артефакти при DivX !?

    Здравейте,

    дано да съм уцелил правилния форум за този топик.



    Става въпрос за един неприятен момент, който забелязвам при плейването на повечето DivX филми. Не, не е насичане, а по скоро обратния ефект - забързване на картината в дадени сцени.



    Ползвам K-lite codec pack и предимно BSPlayer или WMP според зависи, но и при двата се получава. Не е болка за умиралка, но в някои по динамични екшън сцени не може да се проследи действието!



    Та въпроса ми: това неизбежен страничен ефект при рипването ли е или проблем в мойте декодери или в (недай си Боже) машината ми!



    Duron na 1600 Mhz с 256 DDR Ram[8)]

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Артефакти при DivX !?

    С каква звукова карта си и с какви драйвери? Дай инфо и за видео картата. На всички филми ли се получава или самои на някой? Ако е само на някой, обръщал ли си внимание на това с какъв видео кодек са кодирани (DivX или XviD)? Звука им във MP3 формат ли е или AC3?

    Процесора и паметта са ти напълно достатъчни за безпроблемно гледане на видео.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Артефакти при DivX !?

    в общия случай това се получава при сериозно натоварване на машината и едновременно с това гледане на филм. процесорът се натоварва много от другите процеси, като "изостава" в набавянето на данни за филма, след което "наваксва". провери си за успоредно протичащи процеси, които натоварват



    ако не е това ще мислим друго

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    4
    #4

    Артефакти при DivX !?

    Сори пропуснал съм данните за картата:

    GeForce4 MX 440 s 64 DDRam i TVout.

    Обикновено филмите ги гледам на телевизора, но не вярвам това да има значение, тъй като и само на монитора пак се получава това забързване. Получава се и на DivX i na Xvid

    Наясно съм че при плейването системата се натоварва и винаги гледам да не текат паралелно никакви процеси! Забавяния на звука спрямо картината не съм забелязвал при нито един филм!



    Странно досега винаги съм си мислил, че този ефект е вследствие на рипването, а вашите мнения ме насочват по-скоро към хардуерен проблем []

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Артефакти при DivX !?

    1. при гледане от cd същото ли се получава?

    2. доколко смяташ, че ти е дефрагментиран дяла, от който гледаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-11-12, 14:25
  2. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:37
  3. DivX на DVD
    От zdrawko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 21
    Последно: 22-03-06, 09:35
  4. DIVX to DVD
    От qni във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 25-07-04, 18:58
  5. Za kvo vi e toq divX
    От DJLIAN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 25
    Последно: 13-09-02, 13:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе