Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

DivX на DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #1

    DivX на DVD

    Здравейте, имам един малък проблем и се надявам някой да ми помогне.Та мой познат има много готино DVD-Panasonic,но за съжаление когато си го взе преди около 3 години те не четяха DivX формат.Аз имам възможност да му дам филми но не знам как да му направя DVD от DivX.Предполагам че ми трябва някаква програма,но каква?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #2

    Re: DivX на DVD

    Пробвай с това WinAVI Video Converter 6.3 :coolsmiley:

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #3

    Re: DivX на DVD

    Този сайт VideoHelp ще ти е от голяма полза :coolsmiley:

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: DivX на DVD

    на по-лесно от video dvd maker не съм попадал: www.videodvdmaker.com

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #5

    Re: DivX на DVD

    D.I.K.O е също добра програма за целта и се работи лесно с нея. За някой допълнителни опции като AC3 иска допълнителен софтуер, но другото си го има. http://www.vmesquita.com/en/index.htm

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #6

    Re: DivX на DVD

    Мерси за помощта,но все още не съм ги пробвал.А субтитри става ли да се качват.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #7

    Re: DivX на DVD

    Може би това е най-доброто което съм използвал :

    ******************.de/files/13544785/...2.0.6.rar.html

    Работи с кирилски субтитри и след 3-4 проби ще можеш да създаваш перфектни DVD-та от DivX.

    Успех !

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #8

    Re: DivX на DVD

    Как успяваш да пуснеш субтитрите ?
    Аз се мъча с тази програма от поне 1 година и не мога да вкарам субтитри, просто не ми ги вкарва като стрийм.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #9

    Re: DivX на DVD

    При мен нямаше проблем с ConvertXtoDVD. Сложи си субтитрите и с PowerDVD-то на компютъра ги показва и на плеъра също ги показва. Единственото, което съм направил е субтитрите да са със същото име като филма( не знам дали има някакво значение, но програмата поне автоматично разпознава, че има субтитри като посочиш Avi-то) и в настойките на Subtitle съм дал bulgarian за език.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #10

    Re: DivX на DVD

    ConvertorXtoDVD е точната програма... уникална... точно каквото ми трябваше но известно време бях позаплеснат и не я препоръчах... единственото слабо нещо е, че менюто не е доста богато, но в някоя следваща версия предполагам, че и това ще оправят... а ако някой ме светне след това кой файл е със субтитрите защото в ДВДлаб като адна самото видео субс не излизат, а аз си мислех, че ги залепя за видеото... С него искам да си правя по-готини менюта... то бяха едни писания на статии как се слагат субтитри... как се нагласят... ужаст
    за субтитрите няма значение дали ще са със същото име на филма, но езика от менюто на субтитрите трябва да е сложен на Български!
    Също така е много добра Sony DVD Architect, адва си се самия видео файл, не като при двдлаб да иска да е конвертнат вече, но не съм нагласял субтитири... ще я почовъркам и ще споделя дали става лесно с нея!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #11

    Re: DivX на DVD

    С риск да предизвикам полемика ще ти опиша как го правя аз.
    Отговора ми беше даден от колеги тук от форума преди около 2 години може би, но темата след смяната на дизайна на сайта изчезна. Иначе щях да ти дам само линка. Ще ти напиша кратко и ясно, щ'от съм много мързелив на дълги писания.


    И така:

    1. Единствения кодек който ползвам аз (преди да се захвана с правенето на DVD) беше и си остава ffdshow.
    От тука си сваляш последна актуална версия в зависмост от CPU-то ти. (Има разни оптимизации на тема SSE, SSE2 и SSE3 и без такива инструкции);
    2. Махаш всички други кодеци, кодекси, codeci и не знам си к'во си още такива;
    3. Качваш това ffdshow дето си свалил по т.1;
    4. Настройваш го да ти вади титри-те - подобности ме мързи да ти пиша, но ако не се справиш - "ревни" и ще се опитам да ти го опиша;
    5. Font-а на титри-те да е "rusian" щ'от няма изрично указана друга кирилица. По подразбиране големината на шрифта е 26, може да намалиш на 24 или да качиш на 28. В тези граници, иначе е грозно!
    6. За плейване на DiVX и другите подобни ползвам BSPLayer-а. Ти каквото ползваш там.
    7. Пускаш дадения филм и гледаш какво се получило до тук.
    8. Титрите (ако искаш да ги виждаш в DVD - то) трябва да са върху филма, а не в черния пояс отдолу!!!
    9. Ако има проблем с това - в настройките на титрите в ffdshow-то има възможност да ги позиционираш нагоре - надолу. Докарваш до оптимална позиция - виж приложените картинки!
    10. А може би т. 1 Инсталираш си NERO Vision Express. (има го на: http://info.datacom.bg/apps-bg/Apps/ (И какво ли още няма там...)
    11. "Запускаш" NVE и даваш като милиционер... (Лесно и интуитивно). Накрая (в зависимост от POWER-а на комп-а ти - 2 до 5,6,7) часа ти вади Пресно и топло изпечено DVD.

    Честито! ДА

    Ако не си ме разбрал...



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #12

    Re: DivX на DVD

    Нека и аз да кажа ... !
    Това с конверта преди много време много време го опитвах ...... използвал съм вси4ко без изкючение от посочения софтуер по-горе, ... но с променлив успех .... много насторйки много програми и много време ...... Това продължи докато един колега от форума /dimi/ не ми каза, 4е вси4ко това става много лесно с ...NERO VISION EXPRESS ....! Няма нужда от описание направено е за всеки и за всякъкъв конверт .... ! Не зная коя е най новата му версия затова не давам и ликк .... !
    Ще останеш пове4е от доволен ...!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: DivX на DVD

    С нерото е наистина на-лесно и има доста опции. Аз правих така филми с версия 3 и станаха доста прилично. А щом аз съм го направил от първия път значи и ти няма да имаш проблем

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    33
    #14

    Re: DivX на DVD

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    С нерото е наистина на-лесно и има доста опции. Аз правих така филми с версия 3 и станаха доста прилично. А щом аз съм го направил от първия път значи и ти няма да имаш* проблем*
    Извинявам се че се намесвам и аз в темата с моя въпрос, но тъй като е на същата таматика ще питам*
    Това NERO VISION EXPRESS потдържа ли АЦ3 и ДТС звук?
    Питам защото имам едни филми на ХвиД с ДТС които домашния плейер не ще да ги пусне понеже са с по-висока резолюция(на компа си вървят екстра) и се налага да ги прекодирам, а скам да запазя звука.
    Повечето програмки които съм ползвал не потдържат ДТС за съжаление. Ако някой знае програмка с ДТС ще съм му много благодарен ако спомене*

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    540
    #15

    Re: DivX на DVD

    Eто ти последната версия на ConvertXtoDVD. Тя поддържа със сигурност както и AC3 така и DTS! Много е лесна за използване! :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да се сложи DivX на DVD без DivX
    От hriss_d80 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-07, 22:37
  2. DIVX
    От borkobo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 21:50
  3. help za divX
    От kotze във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-03, 15:30
  4. WMP 8.0 i DivX
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 02-06-02, 15:02
  5. Divx
    От Kiko във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-02, 12:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе