Резултати от 1 до 7 от общо 7

XOSL Boot Loader проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. silverfox
    Guest
    #1

    XOSL Boot Loader проблем

    Досега използвах XOSL като boot manager за различните операционни системи, но от 1 месец насам имам hidden partitons на харда. Интересното е, че при всяко стартиране XOSL ги unhide-ва. Този проблем явно е от самия manager, така че едва ли е решим. Оттогава пробвах около 5-6 manager-а и никой не ми харесва така, че да го оставя за постоянно. Някой знае ли друг boot manager, който при наличие на 2 Windows-а да стартира директно самия Windows, а не да дава Windows-кото меню за boot-ване.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #2

    XOSL Boot Loader проблем

    Ми първо кажи какви са ти WINDOWS-ите ?

  4. silverfox
    Guest
    #3

    XOSL Boot Loader проблем

    Не мисля, че има boot loader, дето да поддържа само някои Windows-и, ама все пак и двата са Windows XP.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    XOSL Boot Loader проблем

    system commander или BOOTMAGIC - комерсиални...



    не обичАм boot мanager'ите - един път със system commander си скапах всички първични и логични дялове, та ми побеля косата, докато ги възстанова



    един съвет - винаги прави backup на MBR при експерименти с бутмениджъри

  6. silverfox
    Guest
    #5

    XOSL Boot Loader проблем

    Аз backup-a си го имам, но Bootmagic не ми върши работа. Той не стартира директно определения Windows, а ми дава менюто от boot.ini файла. Май аз не се изразих много добре. Трябва ми boot manager, който да поддържа keystrokes и даже намерих един: Boot It Next Generation. Има даже поддръжка на мишка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #6

    XOSL Boot Loader проблем

    Мисълта ми беше, че от Win-bootloader можеш да настроиш времето за изчакване да е 0сек.- тоест веднага бутва избрания Win.

    Аз поне така го ползвам-а може и да не съм ти разбрал проблема !?

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    XOSL Boot Loader проблем

    Ами така няма да мога да избера кой Windows да се стартира, освен, ако всеки път не сменям Windows-a by default

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с boot на Vista
    От SET_time във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 03-07-09, 13:24
  2. boot проблем
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 25-09-05, 16:13
  3. Boot Проблем
    От x15 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-09-05, 19:49
  4. Cold boot проблем с HDD
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-03, 14:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе