Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем със Skype (микрофона не работи)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Проблем със Skype (микрофона не работи)

    Значи когато се опитам да проведа разговор чувам какво ми се казва но човекът, с който говоря не ме чува. Звуковата ми карта е soundblaster audigy. Микрофонът е включен в правилния вход. Пробвах с преинсталиране на драйверите на звуковата карта... никакъв ефект. Всъщност микрофона работи защото със soundforge мога да записвам от него, но така и немога да накарам skype-то да го ползва. Ако имате идеи как да го оправя казвайте. Аз пробвах всичко и в интернет търсих и с ръчно махане на mute пробвах пак не стана. Май още само преинсталация на windows-a не съм пробвал.



    п.с. пробвах и с увеличаване на звука на микрофона... пак нищо. Аз си чувам гласът на тонколоните, но програмата явно не изпраща нищо.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Проблем със Skype (микрофона не работи)

    Първото, което ми идва на ум, е да те посъветвам да пробваш дали ще те чуват с друга програма, например: <font color="blue">Yahoo Messenger</font id="blue">, <font color="blue">MSN Messenger</font id="blue">, <font color="blue">ICQ</font id="blue"> или друга версия на <font color="blue">Skype</font id="blue">. Ако и там не те чуват, значи ти е време за преинсталация...




  4. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #3

    Проблем със Skype (микрофона не работи)

    Пробвах с MSN Messenger със същия човек. Всичко работи. Интересно защо Skype отказва. Свалил съм последната версия но както при мен така и при човекът с скойто се опитвах да говоря има някакъв проблем с бутона mute/unmute който нищо не прави при натискане, с тази разлика че поне при моя събеседник ръчното премахване на отметката на mute от настройките на звуковата карта решава проблема, но при мен не става. Май първата причина посочена от създателите на skype в отговор на въпроса "Why is Skype better than Net2Phone, ICQ, AIM, MSN, etc?", а именно "Because it works!" не е самата истина...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #4

    Re: Проблем със Skype (микрофона не работи)

    при мен се получава същото само с една разлика,че забелязах когато отсрещната страна отвори връзката(т.е. дигне слушалката един вид)скайпа мутва микрофона ънмутваш си го и си ок!

  6. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #5

    Re: Проблем със Skype (микрофона не работи)

    Така занчи, първо си влез в настройките и виж във "Устройства" дали не ти е маркирано "Устройство по подразбиране". Трябва да ти е посочено конкретната саундкарта. Също от долу да е махнато "Нека скайп регулира звуковите устройства".
    Също така докато говориш (или се опитваш ) си отвори Volume Control-а на входните контроли (Recording) и виж дали микрофона ти е селектиран въпреки всичко! и съответно дали не е намален, защото скайп обича да си го регулира дори когато е махната опцията!
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 09-02-09, 17:07
  2. Проблем с микрофона
    От DeyanMarkovski във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 01-04-07, 17:21
  3. Проблем с микрофона!!!
    От BIZZART във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-06-06, 19:09
  4. Skype проблем
    От silver_lcs във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-04-06, 21:41
  5. Имам странен проблем с микрофона
    От niggaz_nature във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 11-01-06, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе