Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

BIOS парола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #1

    BIOS парола

    Как да махна паролата на биоса.

    Искам да го накарам да бутва от CD-то но като натисна Del ми иска парола. Интересува ме ако махна батерията на дъното дали ще изчезне паролата или само информацията на харда. Аа и настройките на биоса ли ще изчезнат???


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    BIOS парола

    Информацията на харда няма да ти изчезне, повечето дъна имат до батерията джъмпер премести го на съседните крачета най-вероятно е на 1-2 сложи го на 2-3 там каква беше процедурата не мгоа да се сетя точно, май се палеше пц-то после се спира връщаш си джъмпера на мястото и си донастройваш биоса.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    BIOS парола

    Първо извади захранващия кабел.

    Второ огледай около батерията и чипа на биоса за джъмпер с 3 пина. Ако джъмпера е на позиция 1-2 го даваш на 2-3 за 10-на секунди, връщаш го обратно на 1-2 и тогава включваш РС-то. Ако е на 2-3 го даваш на 1-2 и след 10-на секунди - обратно.

    Ако нямаш такъв джъмпер, трябва да се огледаш по-внимателно - тогава трябва да има две контактни площадки близо (2,5мм) една до друга. Те се окъсяват за 10-на секунди с двата края на пинсета или с плоска отвертка се допират двете пъпки.

    Ако пък изобщо не ти се търси, вадиш батерията, и с ръба й окъсяваш двете пластинки, които (нормално) са под нея. Но трябва повече да постоиш така. Необходимо е да се разсеят всички натрупани заряди в кондензаторите. Ако след поставянето й и включването на РС-то пак ти иска парола - времето е било малко. В такъв случай помага окъсяването на всички кондензатори по платката с пинсета.

    Може да ти се струва изхвърляне изваждането на кабела, но то си има причини - едно заради възможността случайно да се натисне бутона за включване, друго, че при АТХ захранванията винаги има дежурно захранване, което може и да поддържа заряда на кондензаторите... Е, поне в ръководствата на Asus съм го чел!

    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #4

    BIOS парола

    ок готово свършихте чудна работа МЕРСИ[^]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #5

    BIOS парола

    извинявам се много че отговорих преди да съм го пробвал просто нямах веме и реших да ви отговоря с надеждата че ще стане но уви.

    Така намерих джъмпера до "Bios" чипа преместих го от 1,2 на 2,3.

    Итересува ме трябва ли да вкюча PC-то след като го преместя на 2-3 защото ме страх да не запуши тая щайга[:D]. До колкото разбрах от "Emos" не би трябвало да се вкючва а да се премести за около 10 сек. еми той седя повече от 10 сек. аве цяла нощ и нищо не стана паролата пак си е там.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    BIOS парола

    Съжалявам за проблема ти!

    Правилно си разбрал - аз първо написах да се извади захранващия кабел, така, че да не може да се включи РС-то. Повредите, доколкото може да ги има, зависят от инженерите, проектирали платката. Аз не съм вадил захранващия кабел, допирал съм Power бутона и пуфффф, без дънце...

    Е сега вече е време да те попитам - каква е дънната платка? Имал съм случай с Fujitsu Siemens, при който паролата се пази в отделен флаш и той се заключва след 3 поредни грешни опита за влизане в биос...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    BIOS парола

    tores, компютърът се включва след преместване на jumper-a!.

    след което се изключва, вади се кабела, jumрer-ът се връща в оригиналната позиция и тогава си готов.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    BIOS парола

    Вввъхххх, пърдон, верно не съм написал каквото требе...

    Ето какво казва по въпроса Asus (напосоки избран производител, но все пак с едно наум, че прави платки от години) в ръководството за дънна платка A7V400-MX SE (избрах я наслуки, първата със SocketA, и него избрах наслуки): A7V400-MX SE user's manual for English version (E1942), 2005/02/02update, стр.28:



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> 2. Clear RTC RAM (CLRRTC)

    This jumper allows you to clear the Real Time Clock (RTC) RAM in

    CMOS. You can clear the CMOS memory of date, time, and system

    setup parameters by erasing the CMOS RTC RAM data. The onboard

    button cell battery powers the RAM data in CMOS, which include

    system setup information such as system passwords.



    To erase the RTC RAM:



    1. Turn OFF the computer and unplug the power cord.

    2. Remove the onboard battery.

    3. Move the jumper cap from pins 2-3 (default) to pins 1-2. Keep the

    cap on pins 1-2 for about 5~10 seconds, then move the cap back to

    pins 2-3.

    4. Reinstall the battery.

    5. Plug the power cord and turn ON the computer.

    6. Hold down the <Del> key during the boot process and enter BIOS

    setup to re-enter data.

    ______________________________________________________________________



    Exept when clearing the RTC RAM, never remove the cap on CLRTC

    jumper default position. Removing the cap will cause system boot failure!

    ______________________________________________________________________ </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Както се вижда, не съм написал, че трябва да се извади и батерията, и тогава да се премести джъмпера. Съжалявам за неточността....

    Какво да се прави, такива са изискванията на производителя. Други производители могат и друго да препоръчват, но аз за пускане на РС-то докато джмпера е преместен, за пръв път чета!...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #9

    BIOS парола

    Значи направих следното:

    Извдих кабела след това батерията смених джъмпера оставих го за около 30 сек. и пак нищо.

    Не смея да сменя джъмперат и да го включа за да не рече пуф това го оставам за краен случай.

    След като натисна Del за да влезна в BIOSA ми изписва "<font color="red">Enter Current Password</font id="red">" имам право на три опитита за вярната парола.

    За дъното вкарах еда програмка и ми изписа че е "MSI MS-6309" няма представа каквое. Чип сета е "VIA VT8C694X" ako ти говори нещо.

    Цялата работа идва от там че като тръгна да инсталирам Win98 ми изписва "Boot Sector Write!! VIRUS" и инсталацията спира . До колкото разбрах това е опция в BIOS за следене на записите върху boot сектора - защита срещу вирусите, които затриваха информацията върху харда. Та затова е всичко.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    BIOS парола

    Я виж това :

    http://www.cgsecurity.org/index.html?cmospwd.html

    дали няма да ти свърши работа за RESET-ване на паролата

  13. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #11

    BIOS парола

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи направих следното:

    Извдих кабела след това батерията смених джъмпера оставих го за около 30 сек. и пак нищо.

    Не смея да сменя джъмперат и да го включа за да не рече пуф това го оставам за краен случай.

    След като натисна Del за да влезна в BIOSA ми изписва "<font color="red">Enter Current Password</font id="red">" имам право на три опитита за вярната парола.

    За дъното вкарах еда програмка и ми изписа че е "MSI MS-6309" няма представа каквое. Чип сета е "VIA VT8C694X" ako ти говори нещо.

    Цялата работа идва от там че като тръгна да инсталирам Win98 ми изписва "Boot Sector Write!! VIRUS" и инсталацията спира . До колкото разбрах това е опция в BIOS за следене на записите върху boot сектора - защита срещу вирусите, които затриваха информацията върху харда. Та затова е всичко.





    <div align="right">Originally posted by Tores*-*11/06/2005*:* 15:56:38</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе аз 1-2 пъти само съм си ресетвал биоса но доколкото си спомням не трябва да махаш батерията докато местиш джъмпера!!!

    - изкл. компа

    - местиш джъмпера

    - изчакваш 10-20 сек (бе за по сигурно 1-2мин)

    - връщаш джъмпера в първоначално състояние

    - вкл компа

    - пишеш във форума :-)

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    BIOS парола

    tores, погледни внимателно на излизащото ти прозорче-предупреждение за писането върху bios-a и ще видиш, че има едно "Y" за продължаване, след което инсталацията си продължава безпроблемно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #13

    BIOS парола

    Абе аз 1-2 пъти само съм си ресетвал биоса но доколкото си спомням не трябва да махаш батерията докато местиш джъмпера!!!

    - изкл. компа

    - местиш джъмпера

    - изчакваш 10-20 сек (бе за по сигурно 1-2мин)

    - връщаш джъмпера в първоначално състояние

    - вкл компа

    - пишеш във форума :-)



    <div align="right">Originally posted by x15*-*14/06/2005*:* 03:42:39</div id="right">

    [/quote]

    По на горе си пише че сам го даржал не 1-2 мин. а цяла нощ и пак нищо не стана.

    "FearMe" за "Y" -са си прав но като го натисна при мен спира , но както и да е справих се като свалих харда сложих го на друг комп инсталирах Win98 после го преместих сложих драйверите и сега работи като бебенце[:D][:D][:D]

    [][]МЕрси на всички за помоща .[][]

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    BIOS парола

    Така като се разказват нещата в постовете, ми изглежда че е объркан джъмпера.

    На сайта на MSI има документация за платки MSI-6309Lite и MSI-6309v2.2 и съответните картинки на платките. И на двете платки, джъмпера е означен JBAT1 и се намира между чипа на биоса и чипа VT82C686B - точно по продължението на средния PCI слот, а самата батерия е доста далече от там.

    Според мен, процедурата която описва Emos, трябва да свърши работа за тая платка.



    http://www.msi.com.tw/program/suppor...UID=127&kind=1


  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    8
    #15

    BIOS парола

    Ей колко исписахте за нищо направете най-простото:

    1. Гасиш компютъра

    2. Вадиш кабела на захранването

    3. Махаш батерията и даваш на ”късо” + и - с отверка примерно за 5-10 сек. след това в обратен ред всичко горе описано.

    4. Пишеш във форума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. BIOS иска парола
    От valpor във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-08, 18:08
  2. Изтриване на парола от BIOS
    От mobil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 06-06-06, 18:31
  3. ICQ парола
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-07-05, 09:49
  4. IBM лаптоп BIOS парола????
    От naughty hacker във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-04, 06:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе