Резултати от 1 до 5 от общо 5

Един въпрос за Ексел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Един въпрос за Ексел

    Имам един такъв въпрос:

    Трябва да правя разни справки, които служебните програми не могат да направят [!]. Написъл съм един макрос за целта, но входните данни се намират в различни файлове, според необходимостта. Всеки път трябва да правя copy-paste в определен файл на входните данни преди да стартирам макроса.

    Как да се направи така, че като се вкара стойност( да кажем "12345") в някоя клетка макросът да чете данните от файл с име "abc12345_d.dbf" [?]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #2

    Един въпрос за Ексел

    Зависи как точно достъпваш dbf-файловете. Ако имаш вече работещ макрос, вероятно някъде в него се споменава името на файла, който ползваш. Трябва само да го смениш в низа, който извиква данните; нещо от типа да замениш навсякъде '12345' с '"+Sheet1.Range("FileName").Text+"' (без единичните кавички в двата края), при положение, че си кръстил въпросната клетка 'FileName'.

    Ако не те съм се изказал много ясно, дай повече детайли, за да се уточня.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Един въпрос за Ексел

    В момента макросът въобще няма отношение към .dbf -файловете. От .dbf намирам данните(ръчно), копи-пейст в определен шийт от файла, в който е макроса, стартирам макроса и той вади файл готов за разпечатване с необходимите справки. Другите данни(общите) съм сложил в отделни шиитове и взависимост от входните вади резултатите. Идеята е да добавя ред/ове/ в макроса и като сложа низа в клетка, определена от мен, да взима данните директно от .dbf. .dbf са с точно определени имена от типа "abc<font color="red">12345</font id="red">_a.dbf

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Един въпрос за Ексел

    Ами добре, започни от начало. Включи в нов файл да се записва макрос (Tools\Macro\Record New Macro...), за да видиш какво създава Excel. След това създай ODBC връзка към dbf-файловете: (Data\Import External Data\New Database Query...), използвай източник dBASE Files* или си създай нов, посочи някой от файловете, които ти трябват, избери колоните (вече в Microsoft Query), които ползваш (вероятно всичките - дръпни от списъка с колоните звездичката), щракни бутона 'Return Data', спри записа на макроса, копирай си го в твоя и ще си в положението, което имах предвид.

    След това си коригирай макроса според конкретния ти случай.

    По принцип ODBC връзката е относително бавна и предполага запис на данните някъде в Excel, но пък се настройва бързо.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    Един въпрос за Ексел

    @Avis,

    Благодарности за помощта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Един въпрос за Уиндоус
    От get във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 14-09-05, 12:13
  2. Един тъп въпрос
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 06-06-05, 12:51
  3. Един Въпрос
    От _NO_NAME_ във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 30-08-04, 15:28
  4. Един въпрос за switch!
    От exorcist във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-04-04, 23:19
  5. Имам един въпрос.....
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 25-11-03, 10:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе