Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Gadget
    Guest
    #16

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)

    Тва с java-та jusched може да го махнеш, за автоматичен ъпдейт е.
    khooker също не ти трябва, както и SISAUDUT, освен ако не възникне проблем с аудиуто после.
    acrotray-a го махай, евентуално малко по-бързо да ти зареди reader-а.
    alg може да го спреш от Services.
    soundman може да го махнеш, освен ако не държиш да ползваш този интерфейс на управление на аудиуто, а не вградения на windows.

    csrss не го пипай - This is the user-mode portion of the Win32 subsystem (with Win32.sys being the kernel-mode portion). Csrss stands for client/server run-time subsystem and is an essential subsystem that must be running at all times. Csrss is responsible for console windows, creating and/or deleting threads, and some parts of the 16-bit virtual MS-DOS environment.

    Runservice хич не ми харесва и както и тва определение за лицензионна програма
    Виж откъде се зарежда в регистрите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #17

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)



    Bibi, искрено се надявам да правиш всякакъв род проверки в "Safe Mode" или в краен случай [макар, че силно ти препоръчвам да е "приоритетен случай"] - под чист DOS [не "DOS Prompt"].

    Изброените от теб програми са недостатъчни, за да си сигурна, че не са те налазили никакви хайлази. От личен опит мога да ти препоръчам да пуснеш по един "scan" с "Trojan Remover" и "Ad-Aware" [по един от горепосочените методи] - двете в комбинация са убийствен дует [ако си поиграеш малко с настройките им, де] - ще ти изнасилят "registry"-то по най-бруталният начин, чак ще ти стане кеф да ги гледаш. Влез в първата тема на този раздел - "Малки, но полезни програмки" - и виж в постовете ми за Антивирусни [и подобни] програми. Дръпни си всичко, което съм сложил там, защото тези програмки са пробвани в продължение на доста време и неведнъж съм оправял бакии с тяхна помощ.

    И още нещо: Никога не разчитай само на една антивирусна програма, пък била тя и "F-Prot". Вярно е, тя е всепризнат лидер в областта си, а лично аз ползвам DOS-модула й още от 1993 г. Потърси темата за "Hiren's BootCD 7.0" и си направи един такъв "с-железните-гащи-съм-мамо"-RW-диск - той си има две страхотни антивирусни - "F-Prot" и "McAfee", чийто дефиниции можеш да обновяваш по всяко едно време, както и да си проверяваш системата, като "boot"-ваш "ОС" от този диск. "Ad-Aware" също е включена в .ISO-файла към този диск. Успех!*


  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #18

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)

    Мииииииии... да си призная ли сега? Не го правя така, както казваш.
    Ясно ми е, че все едно нищо не правя по този начин, но по-скоро разчитам, че почти няма от къде да ми дойде.
    Замислила съм от много време да си стъкмя такова CD, но имам проблем със записването на RW-дискове и все отлагам, докато не го реша него.
    Взимам си бележка, дори ако се окаже, че в случая това няма общо с проблемите ми.

  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #19

    Загадката се разреши

    Оказа се, че жегата е убила един от суичовете, който е на покрив. Направо го е стопила.

    Но пък имах полза, защото изтествах машинката си по хиляди начини

    Остана ми обаче един любопитен въпрос, който се надявам да е полезен и за още хора:
    Когато информационният кабел минава близо (или опира) в трамвайни или тролейбусни жици,
    това доколко може да смущава мрежата?
    И страничното ми чудене - трамвайните жици привличат ли гръмотевици?

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #20

    Re: Загадката се разреши

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Оказа се, че жегата е убила един от суичовете, който е на покрив. Направо го е стопила.
    Извод: Не се доверявай на мрежи, където суичовете се търкалят по покривите.

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi

    Остана ми обаче един любопитен въпрос, който се надявам да е полезен и за още хора:
    Когато информационният кабел минава близо (или опира) в трамвайни или тролейбусни жици,
    това доколко може да смущава мрежата?
    Информационния кабел не може да смущава трамвайната (тролейбусната) мрежа , но обратното става с пълна сила - недостатък на тиристорното управление.

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi

    И страничното ми чудене - трамвайните жици привличат ли гръмотевици?
    Да, поради това, че са добър проводник на тока и около тях съществува електрическо поле.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #21

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)



    @IvO™ преди малко прочетох мненията ти . . . Направо ме разби с изрази от рода на:

    После ако ми дойде още нещо наум [и ако нямам крака на раменете си], ще пиша пак.
    или

    От личен опит мога да ти препоръчам да пуснеш по един "scan" с "Trojan Remover" и "Ad-Aware" [по един от горепосочените методи] - двете в комбинация са убийствен дует [ако си поиграеш малко с настройките им, де] - ще ти изнасилят "registry"-то по най-бруталният начин, чак ще ти стане кеф да ги гледаш.


    трябва от време на време да има някой, който да разведрява обстановката


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #22

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)

    Мерси за милите думи, Nedko.

    Какво да ти кажа... всичко става стонтанно.
    А и в тази жега мозъчните ми гънки така се "опъват" [и буквално, и преносно], кой която хване, че придобих трайни лицеви тикове. Ако ме погледне човек, най-много да каже: "Виж го, виж го т'ва говедо, ше каеш, че мозъчните му гънки се чукат!"

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #23

    Re: Два необясними проблема (с ICQ и мрежа)

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Ако ме погледне човек, най-много да каже: "Виж го, виж го т'ва говедо, ше каеш, че мозъчните му гънки се чукат!"
    //Офф
    Да се чукат докато не са станали на мозъчни бръчки :coolsmiley:
    И каква жега бе - в сливенския балкан видях две бели мечки да се бият за едно одеало
    //Ендофф

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Имам два проблема
    От Tyna във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-08, 21:16
  2. Какъв е проблема!!!-?
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 23-08-05, 17:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 30-07-05, 00:23
  4. хардуерен ли е проблема?
    От Vagabundo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-03-05, 19:08
  5. 3 проблема с WindowsXP
    От IvO™ във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-04, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе