Резултати от 1 до 11 от общо 11

осигуряване сигурност на компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    21
    #1

    осигуряване сигурност на компютър

    Здравейте,
    имам един "проблем" над който ми се иска да чуя вашите идей по въпроса ..та значи историята е такава ..имам една позната която споделя интернет-а със брат си ..използва се интернет шаринг-а дето е в самия Уйндовс ...и от скоро има един проблем ..някой има достъп не само до интернет-а който споделя но и до нейното пц ..та аз съм се нагърбил със задачата тези дни след работа да ида да направя каквото мога ..
    мисля да направя следното ..
    1.преинсталирам Уйндовс-а (не заради друго еми просто вече е доста поостарял* година и нещо..)
    2.след инсталацията да нагласата на хардуера да направя лека администрация на пц-то ...(мисля си че ще има нужда ...и да се ограничи тук там достъп ..)
    3.инсталиране на firewall и затваряне на повечето портове ..(мисля си за Kerio personal firewall ...ако имате по добри идей моля предлагайте ..антивирусната ще е Касперски пърсоланал 5.х)
    4.не мисля че е удачно да се прави през Уйндовс-а споделяне на интернет-а ...мисля си за някакво прокси но не съм запознат със тези програми и за това моля някой да препоръча такава програма ...
    бях гледал във форума програмки за защита на пц-то ...ще ги потърся и тях да инсталирам (което се инсталира)
    моля дайте съвети какво да направя за да е по добре защитено пц-то ...
    благодаря на всички забубили време да прочетат ...
    Едит:XP pro още не съм решил дали да е чист или със сървиз пак 1 или 2 ...и тук може съвет

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от A_L_E_X
    3.инсталиране на firewall и затваряне на повечето портове ..(мисля си за Kerio personal firewall ...ако имате по добри идей моля предлагайте ..антивирусната ще е Касперски пърсоланал 5.х)
    1 .За firewall мога да ти препоръчам такъв да не слагаш, а само да инсталираш Kaspersky Anti-Hacker, който върши същото и в някой слъчаи по-добре. Или самостоятелно Outpost Firewall Pro, а най-добре ZoneAlarm® Pro в най-новата версия има Anti-Spyware и други полезни функции.
    2. За антивирусна програма в никой случай не слагай Kaspersky Anti-Virus Personal, това е лоша идея. Сложи си Avast http://files.avast.com/iavs4pro/setupblgpro.exe

    4.не мисля че е удачно да се прави през Уйндовс-а споделяне на интернет-а ...мисля си за някакво прокси но не съм запознат със тези програми и за това моля някой да препоръча такава програма ...
    бях гледал във форума програмки за защита на пц-то ...ще ги потърся и тях да инсталирам (което се инсталира)
    моля дайте съвети какво да направя за да е по добре защитено пц-то ...
    благодаря на всички забубили време да прочетат ...
    Сложи си ccproxy много е добро, така ще е сигурно, кой яде баницата и може да се контролира. Лесно се настройва.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    След някоко месеца ще станат 3 години, откакто сървъра си е онлайн и не е пострадвал. Държа да отбележа, че раздава достъп до Мрежата чрез ICS. ICS-a си работи перфектно, дори и port forwarding-а му си е ОК - пренасочил съм си входящите заявки по порт 5901 към РС от вътрешната мрежа.
    Разбира се, без читав firewal закъде - аз заложих на Agnitum Outpost Firewall 2.1, само трябва в outpost.ini да се промени ShowNATColumn от "no" на "yes" - щото иначе не разпознава PPPoE връзката ни и няма нет, ако PPPoE адреса не се вкара на ръка и се отметне във въпросната колона. Този файъруол има и активна филтрация на съдържанието, блокиране на нежелани страници и банери, DNS кеш и др. под. благинки.
    За антивирусна използвам CA eTrust, за antispyware - SpyBot Search & Destroy.
    Държа да отбележа, че горната конфигурация на сървъра ни работи под ХР, ХР SP1, 2003. Миграцията към 2003 беше замислена заради пускане на RAS, с цел читаво отчитане на трафика между нас. Последното се обезмисли при вече unlimited достъпа ни и просто си останахме на ICS. E, вече с цел справедливост си делим честотоната лента с Bandwidth Controller...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #4

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    А мнението ви за Norton Internet Security? Понеже не съм много в час със сигурността в мрежа, ще ми е полезно да го чуя. В смисъл оправдано ли е използването му или препоръчвате по-разумни варианти? Доколкото имам наблюдения в момента, Нортън доста задушава системата ми.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Waffle Man
    А мнението ви за Norton Internet Security? Понеже не съм много в час със сигурността в мрежа, ще ми е полезно да го чуя. В смисъл оправдано ли е използването му или препоръчвате по-разумни варианти? Доколкото имам наблюдения в момента, Нортън доста задушава системата ми.
    При правилни подходящи настройки осигурява някаква защита, но не ми хареса "сработването" (или по-точно НЕсработването му с някой програми). След деинсталация - остават разни гадорийки които блокират мрежата или някой приложения. Като цяло не съм доволен - както от повечето продукти на "Norton" свързани със сигурността.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #6

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    ....След деинсталация - остават разни гадорийки които блокират мрежата или някой приложения.
    Това значи ли,че не е добра идея да махна Norton-a и след това да сложа друго? Или отново инстал WinXP на чисто...

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Идеята е добра. Мисълта ми беше, че ще се наложи "на ръка" да чистиш регистрите и остатъците от програмата. Може да има някой програми които да свършат това вместо теб, но аз понеже им нямам много вяра ( в смисъл,че и след такава програма пак си проверявам и почиствам ръчно регистрите) - та не съм много запознат с тях (програмите за чистене на регистрите).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Идеята е добра. Мисълта ми беше, че ще се наложи "на ръка" да чистиш регистрите и остатъците от програмата. Може да има някой програми които да свършат това вместо теб, но аз понеже им нямам много вяра ( в смисъл,че и след такава програма пак си проверявам и почиствам ръчно регистрите) - та не съм много запознат с тях (програмите за чистене на регистрите).
    Oх след Пандата е още по-зле положението.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    118
    #9

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Затрих Нортъна, сложих NOD32 и ZoneAlarm Pro и работата заспа. Нямаше блокирани програми и други подобни проблеми. Обаче ZoneAlarm веднага намери цял списък с шпионки, които незнайно как Нортън е пропуснал....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #10

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Waffle Man
    Затрих Нортъна, сложих NOD32 и ZoneAlarm Pro и работата заспа. Нямаше блокирани програми и други подобни проблеми. Обаче ZoneAlarm веднага намери цял списък с шпионки, които незнайно как Нортън е пропуснал....
    Ами не се надявай само на 1 програма. Затова сканираш и чистиш с Spybot-Search&Destroy , Ad aware 6 SE ili Pro, Spyware Doctor. A на Зоната и даваш опция да те пита за всеки опит за достъп към интернет и оттам намираш също гадовете и ръчно бой. Настройваш на забрана всички програми които нямат нужда за достъп до нета и периодично проверяваш дали няма нови досадници

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    204
    #11

    Re: осигуряване сигурност на компютър

    за зала наи добрата защита е добре конфигуриран pcshield и shadowuser (разглеждали сме го въпроса в форума)

    за домашни компютри ползвам { NOD32 ; ScanSpyware ; Reg Cleaner понякога и ZoneAlarm }

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Осигуряване на външното тяло против кражба?
    От pier_67 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-08, 11:44
  2. Отговори: 19
    Последно: 23-02-07, 13:04
  3. Сигурност в NETA
    От Didi4 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-03, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе