Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Firefox&Acrobat - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Firefox&Acrobat - проблем

    Здравейте - това ми е дерт откакто заредих лисицата:
    Win98-SE, Mozilla Firefox 1.0.6, Adobe Reader 6.0.0
    Често ми се налага да отварям .pdf файлове и ми е много досадно да ги записвам и после да ги чета.
    Повечето после ги трия. В редките случаи, когато първо запиша файла и после го чета - никакви проблеми!
    Проблем ми се появява, когато отворя файл без да го записвам. По-точно - не когато го отворя, а когато
    се опитам да го затворя! В смисъл - не ми върши работа, не е това, което съм очаквал. Бързо натискам "Х" на
    прозореца и ми излиза съобщение, че .pdf файла ще се затрие. Много важно.... - натискам един от двата бутона
    и - едно и също нещо:
    Всичко отворено с Лисицата "замръзва", ако проявя активност от друг прозорец- остава на монитора бяло петно
    (все едно следи някакви от предни приложения) - понякога се замазва целия екран (като картина на Пикасо).
    Това не е всеки път, а на 2-3 пъти веднаж!!! Твърде често е за да е случайно. Не се появява синия екран!!!
    Просто стои и дреме. Другите приложения си работят (проимерно ICQ). Днес след 4-5 минути чакане
    изведнаж се оправи, друг път съм чакал по 10 минути. Днес при пробите 20 пъти не го направи, а 8 го направи.
    И така мога да живея, но е досадно. Очаквам някакви идеи, ако сте прочели до тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Преинсталирай Adobe Reader 6.0.0.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Здравейте - това ми е дерт откакто заредих лисицата:
    Win98-SE, Mozilla Firefox 1.0.6, Adobe Reader 6.0.0
    И така мога да живея, но е досадно. Очаквам някакви идеи, ако сте прочели до тук.
    Toва е бъг в Mozilla Firefox при работа с *.pdf. няма оправия засега.

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Ненам кое е бъг, но под XP с Firefox 1.0.6 и Adobe Reader 7.0.2 няма проблем. Под 98 няма как да пробвам.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Проблема е в това, че Firefox и Adobe Reader нямат нищо общо. И по точно проблема е в това, че Firefox ползва собствени методи и за работа с *.pdf, което не е свързано с Adobe Reader.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Преинсталирах, но няма някакъв напредък!
    Гадното е , че се държи произволно - понякога чинно си се затваря, а понякога - увисва. Никога не ми
    е вадило "син екран" - просто дреме. Нищо де - ще се опитам да натрупам информация (лошото е , че всеки път удрям ресета и не знам до кога ще ме търпи WIN-a)
    Иначе нищо не става - проверчица и всички се обичаме безкрай...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #7

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    ru-boy доста правилно изтъква, че PDF форматът за документи и Firefox като браузър са просто различни неща, с различно предназначение. Това, че някой се опитва да ги направи съвместни с цел само да намали усилията на нас, мързеливите потребители и трябва да бъде уважавано, така че няма как да не съществуват неизрядности. Аз също работя основно с Win98SE, ползвам ФФ 1.0.6. Доста често ми се налага да отварям PDF документи също - за мен плъгина за отваряне им във ФФ не е нй-доброто решение, така че ползвам следното 'допълнение'

    PDF Download

    30 кб на големина, върши ми работа за целта - просто помага да избера дали да отворя файла отделно в акробат(което често искам) или директно в браузъра, поддържа и други опции, които не са интересни за мен в случая. Акробат 7 е доста подобрен спрямо 6 и ужасно по-бърз, но изисква над Вин 2000/ХР и над тях. Аз лично не харесвам 6 и не виждам причина на 98SE да се местя от Акробат 5. Върши ми перфектна работа, като допълнително съм изключил доста от API-та му за да се зарежда максимално бързо (просто го правя доста пъти дневно). Преди и аз имах проблеми с 'замръзването' от време на време, напоследък липсват. не мога да твърдя със сигурност, че знам рецепта за успех, но дано помогна.


  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Да - благодаря за мненията. Аз знам, че .pdf е добре да се записват на диска и после да се четат.
    Но ми се налага (импулсивно - бързам и много ми трябва) да отварям и в движение...........
    След това рестартирам и се бавя два пъти повече поне.
    Друг ефект (неприятен) е , че преди имах "FlashGet" сега си заредих "FlashGot", но не тръгва нещо!!!
    Не ще да тегли - все едно го няма..........


    Изобщо имам предложение - да се отвори нова тема за "лисицата" - в помощ на такива "зайци" като мен.
    Доста се "напарих" с някакви екстри , които заредих и после голям зор докато ги махна...........
    Ако има желание и възможности, разбира се............Няма нищо фатално.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Да - благодаря за мненията. Аз знам, че .pdf е добре да се записват на диска и после да се четат.
    Но ми се налага (импулсивно - бързам и много ми трябва) да отварям и в движение...........
    След това рестартирам и се бавя два пъти повече поне.
    Друг ефект (неприятен) е , че преди имах "FlashGet" сега си заредих "FlashGot", но не тръгва нещо!!!
    Не ще да тегли - все едно го няма..........


    Изобщо имам предложение - да се отвори нова тема за "лисицата" - в помощ на такива "зайци" като мен.
    Доста се "напарих" с някакви екстри , които заредих и после голям зор докато ги махна...........
    Ако има желание и възможности, разбира се............Няма нищо фатално.
    Абе Wise "FlashGot" е extensions за по-лесно управление и стартиране на FlashGet. T.e. трябва да имаш на компа си FlashGet, а "FlashGot" само спомага стартирането и управлението му през Firefox. Също както "PDF Download" е extensions който позволява лесно манипулиране и работа с *.pdf. Иначе проблема ти със отварянето на *.pdf е с вградената способност на Firefox да отваря същите. Най-добре си сложи extensions-а "PDF Download" и няма да имаш проблем. Аз също го ползвам.
    https://addons.mozilla.org/extensions/?application={ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    FlashGet

    Няма го Флашгета. Това е причината.
    Някъде при Докера го имаше, някой помни ли линка?

    //
    http://store1.data.bg/dockera/programs/FlashGet/

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Firefox&Acrobat - проблем


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #12

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Wise, защо не пробваш с FoxitPDF Readerhttp://www.foxitsoftware.com/.Не иска инсталация, леко работи.
    На едната машина полвам само него за *.pdf. :Super:

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #13

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Angel4o, прощавай, но ще възразя. Не е моя темата, но имам 'преживявания' с въпросната програма - единственото, с което може да се похвали е, че е може би най-лекия и най-бърз четец на PDF документи. Ако някой търси това - ОК go ahead. За момента, начинът по който се визуализират някои от тях (най вече сканирани като image) e под нивото на всеки друг софтуер в тоя клас с поред мен. Допълнително не зная дали има plugin за уеб браузъри въобще (тук може би ти можеш да кажеш ако имаш наблюдения), което все пак беше целта на занятието. Определено е софтуер с потенциал, но има още много код да изпишат докато задобреят пичовете, поне според мен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #14

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от mitkko
    ...За момента, начинът по който се визуализират някои от тях (най вече сканирани като image) e под нивото на всеки друг софтуер в тоя клас с поред мен. Допълнително не зная дали има plugin за уеб браузъри въобще ..
    Не съм попадал на такъв момент (това не значи, че го няма ) Да, вярно е,че няма plugin за уеб браузъри.Но това не е никакъв проблем
    Цитат Първоначално публикувано от mitkko
    , че е може би най-лекия и най-бърз четец на PDF документи.
    Опитвам се просто да дам идея на Wise. Избора си е негов.

    PS Само да уточня ,*.PDF така или иначе се записват.В единия случай в кеша на браузъра- ако после искаш ги записваш .
    Пробвай с Фирефох и FoxitPDF Reader - вместо Save му даваш Open.

  18. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #15

    Re: Firefox&Acrobat - проблем

    Благодаря на всички за съветите! PDF download се оказа доста полезна програмка и засега нямам проблеми с увисването.
    FlashGet - а ми се беше затрил (не знам защо). Преинсталирах го и всичко се оправи!
    С други думи - проблемът е бил в "задклавиатурното устройство"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с кирилизацията в Acrobat Pro 6.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 20:42
  2. Adobe Acrobat Professional 8.0 проблем
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-08, 14:31
  3. Проблем с инсталирането на Acrobat Pro.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-07-07, 01:37
  4. Проблем с ADOBE ACROBAT 5.0(6.0)
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-01-05, 18:27
  5. Проблем с Acrobat Writer 5!
    От hakinen във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-04, 20:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе