Резултати от 1 до 4 от общо 4

музика от касета на рс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    141
    #1

    музика от касета на рс

    въпроса ми е следния - имам музика на касети която искам да прехвърля на рс-то а от там на
    диск - примерно сд или мр3 Формат,
    как мога да го направя и с коя програма???
    предварително ткс!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: музика от касета на рс

    Ами първо си свързваш касетофона с линейния вход на звуковата карта на компютъра. После можеш да ползваш да кажеш Adobe Audition. За по лесно записвай файла след фсяка песен вместо да цепиш на песну цяла касета. Ще можеш да ползваш финкциите на програмата изчистване на шума, но не очаквай чудеса а освен това с чистенето на шум изтриваш и полезна информация. Въоще тази процедура не е проста. Искат се познания и опит. След катоимаш wave файловете можеш да си ги запишеш на аудио CD.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: музика от касета на рс

    Juliane, хайде, моля ти се, преди да постваш нещо - прочети го поне веднъж, поправи си поне повечето правописни грешки и тогава го поствай. Не за друго, ами даваш кофти пример...

    Не приемай това като заяждане, просто е приятелска забележка. Някак си не се връзва в магистратурата ти, каквато и да е тя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: музика от касета на рс

    Съгласен съм с метода на Julian, искам да вметна нещо по въпроса за "изрязването" на шума. Работил съм с CoolEdit, чиито пряк наследник е Audition - т.е. предполагам, че и там ще го има това, което ще напиша по-долу.
    Избира се участък от касетата, който е само с шума от лентата - по-дълга пауза, или в началото или края на касетата, ако паузата е малка по продължителност. Записва се и записа се дава за анализ и се записва като шаблон за шума (на дека с точно тази касета, върху който са всички полезни звуци). След като се запише цялата касета, се прилага функцията за шумопонижение с шаблон - този , създаден по-горе. Предполага се, че резултатът ще е нелош, но затова думата има ухото на записващия....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Плазмена касета на FD25
    От heller във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 0
    Последно: 05-03-11, 14:02
  2. Касета за HP лазерен НЕОТВАРЯНА NEW
    От chiMol във форум Продава
    Отговори: 18
    Последно: 24-02-10, 10:12
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-04-09, 22:02
  4. въпрос за тонер касета hp
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-12-08, 23:53
  5. Запис от касета
    От p3ps1 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 21
    Последно: 31-05-07, 14:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе