Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с мастилено- струен Canon i250

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #1

    Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Зареждах си аз патрончетата през една дупчица с игла и спринцовка и си живеех спокойно и евтино. Днес след последното зареждане ми излезе съобщение (на Win98), че мастилото било свършило и да съм нулирал брояча. Нулирах го но уви- нищо не става. Преинсталирах принтера- казва, че не е разпознат въпросния USBPRN... Реших, че може да е нещо с USB- то. Инсталирах принтера на друг компютър с WinXP. Там същото съобщение: "вероятно касетата е зареждана- нулирай брояча!" и същия резултата след нулиране на брояча.

    Някъде в този форум беше обсъждан този проблем, но не можах да го намеря.

    Какво се прави в този случай?

    Патрончетата на мастилото стоят в една касета. Да не би там да има някакъв брояч? Може ли да се сменя тази касета? Колко струва? Има ли друго решение?

    Моля Ви! Пишете на кирилица! http://6lyokavitza.org/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от y.yovev
    Зареждах си аз патрончетата през една дупчица с игла и спринцовка и си живеех спокойно и евтино. Днес след последното зареждане ми излезе съобщение (на Win98), че мастилото било свършило и да съм нулирал брояча. Нулирах го но уви- нищо не става. Преинсталирах принтера- казва, че не е разпознат въпросния USBPRN... Реших, че може да е нещо с USB- то. Инсталирах принтера на друг компютър с WinXP. Там същото съобщение: "вероятно касетата е зареждана- нулирай брояча!" и същия резултата след нулиране на брояча.

    Някъде в този форум беше обсъждан този проблем, но не можах да го намеря.

    Какво се прави в този случай?

    Патрончетата на мастилото стоят в една касета. Да не би там да има някакъв брояч? Може ли да се сменя тази касета? Колко струва? Има ли друго решение?

    Моля Ви! Пишете на кирилица! http://6lyokavitza.org/
    Виж сега, това е евтин принтер с евтини консумативи. Позволява многократно пълнене, именно защото няма чип, за да помни количеството на мастилото, а това става софтуерно и то може да се манипулира без принтера да знае какво става, за разлика от тези с чип на картриджа. Иди и си купи ново патронче, ама не на Сanon, a на FullMark, защото е два пъти по-евтино, а може би и по-качествено. Става въпрос за 8-12 лева, така че стига със спринцовките, и патроните е нужно да се сменят от време на време.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Имам абсолютно същият принтер и съм си доволен от него. Досега не съм го пълнил със спринцовки - просто си купувам нови касетки - тук са по около 11 лв. (с черно мастило). Не го амортизирам чак толкова - една касетка ми стига поне за 3 месеца. Та мисълта ми е - пробвай с чисто нова касетка дали ще ти изкарва това съобщение. Ако не ти го изкарва, значи е време на хвърлиш старата касетка.

    P.S. Преди бях писал тема за този принтер - именно той е причината да мина на Windows XP, защото под Windows 98 SE не искаше да разпознае драйвъра през USB-порта. Казваше, че няма инсталиран принтер, при положение, че инсталацията е минала успешно.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    P.S. Преди бях писал тема за този принтер - именно той е причината да мина на Windows XP, защото под Windows 98 SE не искаше да разпознае драйвъра през USB-порта. Казваше, че няма инсталиран принтер, при положение, че инсталацията е минала успешно.
    Toва P.S. не трябваше да го споменаваш. Изисква се минимална сръчност, за да тръгне под Windows 98 SE.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #5

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Още утре ще му слога нов патрон, но много се съмнявам, че ще тръгне. Светва му червената лампичка като направи първите няколко джижения.

    А за Win 98 SE- наистина в началото на инсталацията не намира USB. После се задава от настроиките и няма проблем.

    Благодаря за отзивчижостта! Ще напиша дали е оправен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Ru-boy, напротив, нужно е да се спомене, защото опитах всички настройки и не можах да го подкарам. И минимални, и максимални усилия - пак същото! Почти 2 дена се занимавах с него. Това е един от редките случаи, когато ми се "опъва" даден хардуер, но не мисля да се правя на гений и да не го споделям. Преди бях инсталирал разни драйвъри за USB-стик на 98-цата и май оттогава се бяха поомазали нещата. Но просто в един момент ми писна, сложих си XP и всичко тръгна по мед и масълце.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Май не съм имал случай някакво USB да тръгне под WIN98SE от раз. Винаги има някакъв проблем, ама то там е гъдела, да го пребориш.....
    Най-много зор видях с едно USB to IrDA... (май вече писах по този повод) :coolsmiley:

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Имам абсолютно същият принтер и съм си доволен от него. Досега не съм го пълнил със спринцовки - просто си купувам нови касетки - тук са по около 11 лв. (с черно мастило). Не го амортизирам чак толкова - една касетка ми стига поне за 3 месеца. Та мисълта ми е - пробвай с чисто нова касетка дали ще ти изкарва това съобщение. Ако не ти го изкарва, значи е време на хвърлиш старата касетка.

    P.S. Преди бях писал тема за този принтер - именно той е причината да мина на Windows XP, защото под Windows 98 SE не искаше да разпознае драйвъра през USB-порта. Казваше, че няма инсталиран принтер, при положение, че инсталацията е минала успешно.
    O я кажи къде е тази евтиния че мен ме доят по 16 лева за спринцовка , касета е към 47 лв
    При мен няма проблеми с 98 и SE. Подкарвам го и с 98 и с 98SE .Някъде бъркаш
    @ Lupus "Май не съм имал случай някакво USB да тръгне под WIN98SE от раз. Винаги има някакъв проблем, ама то там е гъдела, да го пребориш."
    При мен на 98SE "Kingmax" си тръгна от първият път

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #9

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Ех, ама не четете ли какво пиша?! Проблеми определено си имаше, но вече са в миналото. Това беше преди година и 4 месеца почти. Сега и да искам, няма как да го пробвам. Минало-свършено.

    Kris11, говоря ти за касетка с черно мастило - 11 лв. Как при теб ще е 47 лв., бе?! То това е почти наполовина на цената на принтера! Да не би "главата" му да е толкова? 'Щото само касетката да е толкова пари... нещо не ми се вярва. И става въпрос за мастиленоструен принтер - сравнително евтин модел. Тогава го взех за 130 лв. - принтера, заедно с черна и цветна касетка.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    @ Lupus "Май не съм имал случай някакво USB да тръгне под WIN98SE от раз. Винаги има някакъв проблем, ама то там е гъдела, да го пребориш."
    При мен на 98SE* "Kingmax" си тръгна от първият път
    Някои са родени с повече късмет...

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Сега и да искам, няма как да го пробвам.
    Минало-свършено.
    Напротив, изтрий ХР-то и инсталирай наново Windows 98 SE и пробвай пак с драйверите отново. :good:
    Повторението е майка на знанието.
    Този път ще стане. :worry:

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #12

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    За главица не си помисляй!
    За тези модели само като резервна част се доставя...и струва повече от принтера.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    20
    #13

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Същият принтер ползвам. А как няма да съм доволна като касетчицата ми е 5 лева.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Ех, ама не четете ли какво пиша?! Проблеми определено си имаше, но вече са в миналото. Това беше преди година и 4 месеца почти. Сега и да искам, няма как да го пробвам. Минало-свършено.

    Kris11, говоря ти за касетка с черно мастило - 11 лв. Как при теб ще е 47 лв., бе?! То това е почти наполовина на цената на принтера! Да не би "главата" му да е толкова? 'Щото само касетката да е толкова пари... нещо не ми се вярва. И става въпрос за мастиленоструен принтер - сравнително евтин модел. Тогава го взех за 130 лв. - принтера, заедно с черна и цветна касетка.
    Сори грешка -нова глава е 47 лева Като съм писал съм изпуснал да уточня , че цената от 47 лв е за нова глава.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #15

    Re: Проблем с мастилено- струен Canon i250

    Тц! Сложих нови патрони ама не ще.
    (взех ги от принтер на който работят, пробвах ги и пак ги върнах-пак си работят)

    Отказвам се. Загубих много време. Разбрах, че със и без касетка се държи по един и същи начин- след няколко движения при включването му започва да мига червената лампичка. Вероятно проблема е в касетката.

    Тя била до колкото разбирам от вас 47 лв. Да я купя? Ами ако не тръгне? Ще мисля.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 26-08-12, 10:40
  2. Печат върху CD/DVD на мастилено-струен принтер?
    От ddimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-09, 19:14
  3. Отговори: 17
    Последно: 14-03-06, 11:56
  4. Проблем с мастилено-струен Канон
    От genhack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 10-11-05, 13:07
  5. Отговори: 22
    Последно: 15-05-05, 13:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе