Резултати от 1 до 10 от общо 10

Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #1

    Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    Много се чудих къде да пусна тази тема, тъй като проблемът ми е с Windows-a, HDD-то и BitCommet-a.
    По същество - с BitCommet дадох да се изтрие DVD-R с големина 4,3GB. Програмата го изтри като име, но място не се освободи.* Дадох на Windows-а да провери харддиска. Откри, че има празно място което е "обявено" за заето и го освободи. Но след един час изтрих друг DVD-R от харддиска и се повтори грешката. Този път checkdisk-a na Windows-a не откриваше проблемът след рестарт, а само като се пусне под Windows, но показваше че не може да оправи проблемът докато не се рестартира компютъра, защото не може да заключи харддиска. След рестарт и проверка обаче не показва, че има грешка и в резултат ми се губят 4,3GB от харда. Boot-вах и през CD-то за проверка на харддиска, но пак не показва, че има проблем. Харда няма лоши сектори. С Win XP SP2 съм, HDD NTFS. Пробвах и с* Partiotion magic, но не може да провери за грешки защото казва, че има отворени файлове. Как мога да се справя с проблемът? Има ли други програми които да проверяват NTFS за грешки? Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    амиго , пробвай да си инсталираш Norton system works - много ефикасна програма , особено norton disk doktor І той много помага .
    друга програма - mhdd29 поне , тя сканира за логически грешки
    провеери си систем ресторето , да не ги хвърля там , тогава ще ти се губи много повече място.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #3

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    @Mr.TECHNO
    Norton system works не помогна, пак иска да се рестартира при маркиране "fix errors" и неоткрива проблем. Ако не са маркирани открива проблем, но казва да се рестартира при което пак нищо не оправя.
    mhdd29, сканирах с нея с маркирана опция "Remap - On", но грешки нямаше. Има ли и други опции на тази програма, които да променя и да сканирам пак?

    Интересното е че вчера при ръчно изтриване отново на друг DVD-R, място не се освободи веднага, а след няколко секунди, като се освобождаваше по 1GB на секунда.* Вече си мисля, че или харда издиша или Windows-a се гаври

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    след като ремапа не открива грешки , значи проблема не е хардуерен а в фат/нтфс
    направи си бакъп някъде и го формат

  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Друг проблем с HDD?

    Ще си позволя да питам и аз нещо за хард, защото още не знам за кой раздел ми е въпросът.
    Вчера ми изчезнаха мишката и клавиатурата, поради което рестартирах от копчето.
    След което започнаха и други проблеми. В eventvwr имам доклади със заглавие "atapi" и текст:
    "The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort0."
    Както и предупреждение:
    "An error was detected on device \Device\Harddisk0\D during a paging operation."
    Системата се зарежда видимо по-бавно.
    Не мога да преценя хардуерно ли е, и моля да ми дадете съвет как да го тествам?

    //
    Тук нещата се стабилизираха. Някак нещо се е повредило и харда не влизаше в DMA.
    Това е забавяло системата. Сега харда е Slave, а CD-то на Master и това положение се оказа добро и за двете устройства. Не че ми е съвсем ясно какво говоря, но ще ме извините

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    смени си кабела на харда и цд-то и пробвай пак

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #7

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    След като смених сто програми за проверка на хардискове и тестове , накрая се оказа, че проблемът е и в пред-мониторното устройство* :brickwall: Хубавичкият и мил Norton просто е включил защитата си на Recycled Bin-a и си къта там файловете, без въпроси искам ли, не искам ли... язък за нервите!
    Благодаря за оказаната помощ!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    Обикновенно и при мен така става , ама имало глава да пати

  11. Novice
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    5
    #9

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?

    Пич без паника,просо изключи компютъра от захранването , изчакай малко и го включи.при условие че не тръгне-subgrup@ua.fm (услугата е бесплатна).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Програма тип checkdisk. Проблем с HDD?


    Цитат Първоначално публикувано от angelborisov
    * Пич без паника,просо изключи компютъра от захранването , изчакай малко и го включи.при условие че не тръгне-subgrup@ua.fm (услугата е бесплатна).
    Този пост определено заслужава челна позиция в забравената тема " бисери по форумите" !!!* :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с програма на Borland C++
    От profyt във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 02-06-10, 12:21
  2. проблем с антивирусна програма
    От hotcool8 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-08, 18:25
  3. Проблем с програма
    От miro_73 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-04, 17:44
  4. Проблем с кирилизация на програма
    От ogimag във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-10-04, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе