Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Програма за стартиране на компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #1

    Програма за стартиране на компютъра

    Здравейте, дали някой знае някоя програма за стартиране на компютъра?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Под стартиране какво разбираш - стартиране след Shut down или стартиране след Suspend.
    Ако е първото, то програма няма как да ти го направи - няма заредена операционна система, че програмата да работи... За тази цел в новите биоси си има настройка дали всеки ден, дали другояче, и в колко часа да включи РС-то.
    За втория вариант имах програма, но едно вирусче ми я затри (но това е друга тема, дискутирана тук...). Ще се опитам да се сетя как се казваше, но съм сигурен, че докато това стане, някой ще ти каже решение!

    Edit:
    -----
    Виж това: Auto Power-on & Shut-down v1.53 - може и да те устройва...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    или може би човека пита за това:

    http://gsd.di.uminho.pt/jpo/software...i-howto-3.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #4

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Питам точно за стартиране след Shut down, не съм гледал в BIOS-а, но мисля, че при моя нямаше тази опция.

    Dark погледнах сайта, предполагам говориш за Remote Power Control kit for HP OpenView NNM NT ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    wow wow

    това дългото дето го изписа незнам какво е

    стартирането след shut down за което аз говоря е през LAN. т.е. някой друг компютър от LAN-а праща пакет на твоя компютър и твоя компютър се стартира. нарича се Wake-on-LAN.

    другия вариант е да си налгасиш в bios-а, ако го поддържа да стартира пц-то в определен час.

    иначе само (софтуерно) няма как да се събуди. паметта и диск-а са умрели когато е shut-нат компютъра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #6

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    wow wow

    това дългото дето го изписа незнам какво е

    стартирането след shut down за което аз говоря е през LAN. т.е. някой друг компютър от LAN-а праща пакет на твоя компютър и твоя компютър се стартира. нарича се Wake-on-LAN.

    другия вариант е да си налгасиш в bios-а, ако го поддържа да стартира пц-то в определен час.

    иначе само (софтуерно) няма как да се събуди. паметта и диск-а са умрели когато е shut-нат компютъра.
    Жалко наистина, много се надявах да има нещо подобно. Все пак благодаря и на двамата. А за тази програмка няма да ми свърши работа. Но би ми харесало да разбера как ще стане този номер, при положение, че и мрежовата също не работи при изгасен компютър.
    А сега като се сетих казваш, че няма начин при спрял хард и памет да се зареди това нещо. Ами батерията няма ли нещо, което да го поддържа като зададена команда в определен час и всичко това да се помни благодарение на батерията от дъното?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #7

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Под стартиране какво разбираш - стартиране след Shut down или стартиране след Suspend.
    Ако е първото, то програма няма как да ти го направи - няма заредена операционна система, че програмата да работи... За тази цел в новите биоси си има настройка дали всеки ден, дали другояче, и в колко часа да включи РС-то.
    За втория вариант имах програма, но едно вирусче ми я затри (но това е друга тема, дискутирана тук...). Ще се опитам да се сетя как се казваше, но съм сигурен, че докато това стане, някой ще ти каже решение!*

    Edit:
    -----
    Виж това: Auto Power-on & Shut-down v1.53 - може и да те устройва...
    Е заслужава си да отделя вниманието си за нея, но не е това, което търся. Все пак евала, че пак отделяте внимание.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #8

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    батерият поддържа биос-а активен един вид. а като пуснеш Wake-on-LAN почва да следи и пакетите дето идват по кабела.
    колкото до часа... теоритично е възможно да промняш биос-а преди изгасяне така, че да се стартира компютъра примерно след 10 минути ама не сам го виждал на практика, а и ти май не искаш това.

    иначе някой биос-и подържат примерно да си пприпалваш пц-то с шпация. едно време имах такова и беше голяма гъзария

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #9

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    батерият поддържа биос-а активен един вид. а като пуснеш Wake-on-LAN почва да следи и пакетите дето идват по кабела.
    колкото до часа... теоритично е възможно да промняш биос-а преди изгасяне така, че да се стартира компютъра ....
    Преди малко проверих BIOS-а и нямам такава опция за съжаление.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #10

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Под стартиране какво разбираш - стартиране след Shut down или стартиране след Suspend.
    Ако е първото, то програма няма как да ти го направи - няма заредена операционна система, че програмата да работи... За тази цел в новите биоси си има настройка дали всеки ден, дали другояче, и в колко часа да включи РС-то.
    За втория вариант имах програма, но едно вирусче ми я затри (но това е друга тема, дискутирана тук...). Ще се опитам да се сетя как се казваше, но съм сигурен, че докато това стане, някой ще ти каже решение!*

    Edit:
    -----
    Виж това: Auto Power-on & Shut-down v1.53 - може и да те устройва...
    Готина програмка наистина* само, че има един проблем. Няма как да я накарам да сметне, че сме 2005 година и когато задам да изпълни някаква задача не я изпълнява, защото в момента смята, че е 2004 година. Опитах да с Аттомик клок, но пак не се оправя. Другото, което е имаш ли около теб регистрационния код?

    Добавено:
    Грешка, проблемът е, че не приема формата на дата, въпреки че го направих както е по формат на програмата.

    Добавено:
    Оправих го извинявайте! Само остава да си намеря кей.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #11

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Benito не може да имаш чак такава антика че да не може да се нагласи да се стартира на дадена дата в даден час... опцията в биоса се казва най-вероятно RTS Alarm и от там си избираш дата и час.... Не мога да се сетя сега точно в кое меню беше по търси по добре или си виж в книжката на дъното...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #12

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Ок, ще проверя приятелю

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #13

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Малко уточнение: не е батерията
    Цитат Първоначално публикувано от dark
    батерият поддържа биос-а активен един вид
    а АТХ захранването си има "дежурно" напрежение. Това напрежение захранва паметта, за да може да се пази в нея "снимката" на системата преди Standby събитието. WOL е функция и на чипа на мрежовата карта. "Дежурното" захранва и клавиатурния контролер, че да проверява дали натиснатия/те клавиш/и са верните, за да се пусне РС-то. Аз поне се отказах от това преди време, защото котарака редовно ми пускаше РС-то...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    bennito @
    Имам идея и тя е сравнително лесно за реализация. Купи си електронен будилник / с бутони за нагласяне на часа на събуждане./с него си програмираш часа който желаеш. От зумера вадиш 2 кабелчета за управление на 1 тригер с 5 или 12 волтово реле. Когато дойде часът от зумера се подава сигнал към тригера който командва релето .контактите на релето са включни паралено на бутона за пуск на компа. От тригера се получава кратък сигнал 1-1,5 сецк за стартиране. най големият проблем е с осигуряване на дежурно захранване на тригера и релето. Ако можеш да извадиш от захр. блок или UPS няма проблеми / друг вариант е да ги храниш от адаптер постоянно включен/.
    Иначе по едно време имаше руски електронни китове часвоници дето вършеха цялата тази работа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #15

    Re: Програма за стартиране на компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    bennito @
    Имам идея и тя е сравнително лесно за реализация. Купи си електронен будилник / с бутони за нагласяне на часа на събуждане./с него си програмираш часа* който желаеш. От зумера вадиш 2 кабелчета за управление на 1 тригер с 5 или 12 волтово реле. Когато дойде часът от зумера се подава сигнал към тригера който командва релето .контактите на релето са включни паралено на бутона за пуск на компа. От тригера се получава кратък сигнал 1-1,5 сецк за стартиране. най големият проблем е с осигуряване на дежурно захранване на тригера и релето. Ако можеш да извадиш от захр. блок или UPS* няма проблеми / друг вариант е да ги храниш от адаптер постоянно включен/.
    Иначе по едно време имаше руски електронни китове часвоници дето вършеха цялата тази работа.
    А не е ли по-добре да си пусна будилника да ме събуди мене.* То това ми е идеята в крайна сметка, компютъра да ме събуди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с стартиране на компютъра
    От metodirik във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-04-12, 22:43
  2. проблем при стартиране на програма на Паскал
    От shanto във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 09-08-09, 23:17
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-09-07, 17:38
  4. Отговори: 2
    Последно: 26-05-05, 10:06
  5. Проблем при стартиране на компютъра.
    От никой във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-03, 17:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе