Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #1

    RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Искам да питам дали може да се направи така че един филм да може да се пусне едновременно на два компютъра свързани с LAN връзка

    без такива отговори едновременно да се старая да ги пусна и двата трябва ми някоя програма


    ако има някой който знае такава или има време да ми обясни дали мога да го направа по друг начин да пише

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #2

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    моля някой модератор да премести темата че се обърках и не знам как да я изтрия ако мога

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от niggaz_nature
    Искам да питам дали може да се направи така че един филм да може да се пусне едновременно на два компютъра свързани с LAN връзка
    без такива отговори едновременно да се старая да ги пусна и двата трябва ми някоя програма
    Ми то и да я преместят, аз това пак не мога да го разбера... Не можеш ли по-точно да кажеш какво искаш - да върви филма "из мрежата" и второто РС, макар и по-късно, като се включи, да може да се гледа филма на него? Ако е така, ти трябва videostreem server да си ти се намира. Windows Encoder е такова решение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #4

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    искам от единия компютър да пусна един филм и той да тръгне в същия момент на другия така че да няма разминавания на картина и звук на двата монитора

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Е това вече аз си го представям така: по някакъв неясен за мен начин да се отчете времезакъснението на тракта PC1 PCI - PC1 NIC - Cable - PC2 NIC - PC2 PCI и следващите след него CPU, video + audio. И това времезакъснение като стане ясно колко е, РС1 да възпроизвежда със съответното времезакъснение, така, че да изостава толкова картината и звукът му, колкото и на РС2.
    Би ми било интересно да знам има ли такова решение?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #6

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    незнам много объркано си го обяснил
    аз до сега се мъча по най простия начин пущам двата компютъра на пауза и се старая да ги пусна едновременно
    за това търся друг по лесен начин

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Ако имаш 2 телевизора и кабелна, то си направи следния експеримент: избери си една и съща телевизия, предавана по кабела и ефира, нагласи единия телевизор да я приема по ефира, а другия по кабела и гледай сеир. Кабелното разпръскване понякога достига до 1,5-2секунди закъснение.
    Това няма как да не се получи и докато информацията премине от PCI шината на РС1, през неговата мрежова карта, през кабела, през мрежовата карта на РС2, през неговата PCI шина до процесора му, а той да я препрати обратно през шината до видеокартата (че тя до монитора) и до звуковата карта. Все ще има някакво времезакъснение. И какво е то? Ми не знам, затова и на мен би ми било интересно да го разбера....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #8

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    това с телевизорите е интересно
    аз сега както го правя като се получи малко закъснение от единия комп се получава същото ехо и като се разместят става голям смях и не може да се изгледа един филм нормално

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    На мен все още не ми е ясно с каква цел трябва да се направи това. Единствения смисъл е , ако няма втори компютър и филма да може да се гледа на два монитора. Но тогава не може да става въпрос за каквито и да било програми и тем подобни - просто един разклонител за монитори. А при условие, че два компютъра са вързани в мрежа не виждам никаква причина някакъв филм да се стартира синхронно и на двата.
    За какво служи това?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #10

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    за да може двама човека на два компютъра да гледаме един филм едновременно и звука да се чува и от двата за това

    (аз мога да пусна филма от единия комп на два монитора но не това е целта ) искам да стане през LAN за да може да се използва и другата звукова карта и в същото време мониторите да са раздалечени един от друг

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Според мен единственият начин да постигнеш това е чрез videostreem.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #12

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    videostreem - нямам си и на представа какво е това може ли да ми поясниш малко че да знам какво точно търся така ми е много трудно

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Поразгледай тук:
    http://www.videolan.org/vlc/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    27
    #14

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    имам я програмата но не мога да разбера какво IP да напиша там и трябва ли да правя нещо и от другия компютър някакви идеи

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #15

    Re: RQ: филм на две ПС едновременно по LAN мрежа

    Не мисля, че има такава програма, защото просто никой досега не имал нужда от такова нещо (а не вярвам и някой друг да има ).
    Доколкото разбирам - филмът се намира на едното РС. Ти искаш това РС да чете филма от един и същи файл, но да раздвои потока -> веднъж към същото това РС, втори път към другото по мрежата. Теоретично забавянето от преминаването през РСІ и NIC е пренебрежимо малко и двата би трябвало да вървят синхронно. Може би трябва да пробваш с Remote Administrator (radmin) и пак да се мъчиш да уцелиш двата да започват синхронно. С видеостриим - ти пускаш един филм да върви по мрежата, пък който иска да го гледа, да се включва. Така можеш да го гледаш на няколко РС-та едновременно и синхронно, но на самото РС, където е филма - не знам може ли (някой ако знае - да каже). Всъщност и аз не мога да разбера защо е необходимо това, ако сте в една стая - гледайте го на два монитора, ако сте в различни стаи - какво значение има точно секунда разминаване?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 05-08-15, 15:10
  2. 2 видео карти едновременно
    От lia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 18-08-13, 01:39
  3. Едновременно сигнал от 39Е и 42Е?
    От citizen във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-11, 23:02
  4. 2 връзки едновременно?
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 23-09-07, 14:06
  5. Ако сме със Win XP и едновременно със 2000
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-07, 10:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе