Резултати от 1 до 6 от общо 6

2 връзки едновременно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    2 връзки едновременно?

    свързан съм към интернет през ЛАН.
    Но поп & смтп портовете ми са затворени, та за да си работя с пощата се свързвам през тел. модем(или ГПРС) или по-рядко през уайърлес.
    Обаче ако се свържа по тоя начин, примерно през модем, всички приложения използват модемната връзка.

    Може ли да се направи така, че браузъри, фтп и т.н да използват ЛАН връзката, а само мейл програмата да използва другата връзка?

    10х

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #2

    Re: 2 връзки едновременно?

    първото решение, за което се сещам, е да прекараш ИП-тата на поп3 и смтп сървърите ти през другата конекция, виж "route add" командата ("route help")
    трябва да укажеш интерфейса, през който минаваш, а него можеш да вземеш като 0х.... стойност от първите редове на "route print"

    (иначе на application level да си избираш връзката - предполагам трябва да има специален софтуер за целта, но аз лично не се сещам за такъв)

    П.С. предполагам, че работиш под уиндоус ...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: 2 връзки едновременно?

    И аз да се набутам че и моя въпрос е горе долу в тази насока: имам лан и безжичен. мога ли (програмка) да 'обединя' двете връзки. всяка е ограничена на 250кб. аз искам да имам една на 500кб... така че като тръгна да смуча например да дърпам с 500 а не с 250...говорим за ХР

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #4

    Re: 2 връзки едновременно?

    не зная за такава програма ... а и реално не би трябвало да може, макар че на пръв поглед изглежда постижимо

    малко размисли в тая посока, някой може и да ме обори ... значи, това би означавало "програмата" да ти праща и подрежда ТЦП пакетите и по двете линии, т.е. да изпълнява контрола още веднъж на горно логическо ниво. да кажем, че няма проблем за това, но това би трябвало да означава, че всяко забавяне в една от линиите ще доведе до забавяне не цялата връзка, тъй като "програмата" ще трябва да изчаква пакетите, които между другото може и да не пристигат последователно (така че и самото "редене" е не много ясно), т.е. ако дори е възможно реално "обобщената" връзка ще ти работи със скоростта на най-бавната от линиите



  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: 2 връзки едновременно?

    Разтърсете се из форума. Мисля, че преди две или три години имаше теми с много коментари по сходна тематика.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #6

    Re: 2 връзки едновременно?

    С linux би трябвали да става с:
    Код:
    ip route add default scope global nexthop via $P1 dev $IF1 weight 1 \
          nexthop via $P2 dev $IF2 weight 1
    Където $P1 и $IF1 са за 1-вия интерфейс, а $P2 и $IF2 са за втория.

    по-подробни инструкции има на :
    http://www.go2linux.org/node/26

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 2 видео карти едновременно
    От lia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 18-08-13, 01:39
  2. Едновременно сигнал от 39Е и 42Е?
    От citizen във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 13
    Последно: 18-11-11, 23:02
  3. ЛАН ВРЪЗКИ
    От li4ko72 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 05-12-08, 19:38
  4. Ако сме със Win XP и едновременно със 2000
    От georgikirchev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-07, 10:17
  5. 2 входящи интернет връзки на XP?
    От naughty hacker във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-04-05, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе