Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #1

    Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Имам си тунер отдавна и си гледам ТВ. Само че имам големи зорове с дистанционното. Дайте някаква идея за някоя малка и лесна за настройка програма, с която да си ползвам пълноценно дистанционното. Няма нужда да работи и за ПЦто достатъчно е само за FlyDS с който гледам ТВ, за Winamp и ако може за BSplayer.
    Тунера ми е с bt878, GENIUS VideoWonder Pro II се води модела.
    А и освен това да питам и с коя програма гледате ТВ разбира се

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #2

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Аз ползвам bRemote v2.2 - според мен най-добрата. Има си скрипт и си пишеш всичко сам. Help-a за скрипта е малко постен и трябва да се сещаш за повечето неща, но веднъж нагласен си управляваш абсолютно всичко. От Windows-a до последната програма. Лека и непретенциозна, но вече не се разработва. Ако искаш ще я кача някъде със скрипта за DScaler.
    PS. А иначе гледaм с DScaler. Също много добра :coolsmiley:

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #3

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Мога да кажа, че гледам ТВ със FLY 2000 TV - руска програма (с руски и английски интерфейс) и съм много доволен от нея. Специално за моя модел на тв тунер-а(както и за много други) си има вградена поддръжка на дистанционното, така че не ми се е налагало да търся допълнителна програма за дистанционно. Макар, че пробвах от любопитство няколко(от рода на bRemote v2.2-за която писа silverfox), които работят със скриптове, обаче не можах да се оправя с няколко опита с тях и не съм се занимавал повече. Чипа на тв тунера ми е Philips 7130,ако не се лъжа-просто в момента не съм си в къщи и не си спомням модела . Има вградена поддръжка както казах на дистанционни и на много други модели, и твоя мисля че беше сред тях. Друг е въпроса, ако искаш да управляваш и други програми с дистанционното- тогава ще трябва да си поиграеш със скриптове .Успех!

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Аз ползвам bRemote v2.2 - според мен най-добрата. Има си скрипт и си пишеш всичко сам. Help-a за скрипта е малко постен и трябва да се сещаш за повечето неща, но веднъж нагласен си управляваш абсолютно всичко. От Windows-a до последната програма. Лека и непретенциозна, но вече не се разработва. Ако искаш ще я кача някъде със скрипта за DScaler.
    PS. А иначе гледaм с DScaler. Също много добра* :coolsmiley:
    Ами аз я имам, с нея бях преди. Но като си изтеглих последната версия на FLYDS и край, програмката спря да работи. По точно половината копчета спряха да работят. А скрипт пробвах да си напиша за новата версия, ама определено се прецаква нещо


    А FLY 2000 TV e добро, само дето е само за твоя модел тунер. Моя го окрива но дистансционното определено не работи...

    Мерси за отговорите, търсенето продължава

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Пробвал съм още 3-4 програми за управление ма дистанционното, но все ми се струват тромави. bRemote е най-леката и най-стабилната, която видях. А пък и FlyDS не ми хареса :coolsmiley: А за скрипта ще взема на напиша един "Manual" на български, че наистина е много омотано. Ама когато имам време...

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Пробвал съм още 3-4 програми за управление ма дистанционното, но все ми се струват тромави. bRemote е най-леката и най-стабилната, която видях. А пък и FlyDS не ми хареса* :coolsmiley: А за скрипта ще взема на напиша един "Manual" на български, че наистина е много омотано. Ама когато имам време...
    DScaler ми е твърде сложна, аз докато я настроя и ми се отщява и от телевизия и от всичко Не бих отказал помощ и в тази насока. Да преоткрия функциите на тоя софт, щото той наистина има много.
    Иначе с удоволствие бих те черпил, ако успееш да нахвърлиш един такъв manual за bRemote. НА ДОСТА ХОРА щЕ ПОМОГНЕШ

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #7

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    А пък мен FLY2000 ме дразни. Никога не прави това което искам. Докато Dscaler-a прави точно каквото му кажеш . Повечето настройки и аз не ги бутам. Трябва да си абсолютен гуру на тема TV, че да знаеш всичките термини :coolsmiley: А за bRemote ще се постарая до края на седмицата на напиша как се настройва и пише скрипт най-вече на разбираем език

  10. silverfox
    Guest
    #8

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Мдааааааа. Написах го Ето ви линк. Ако имате някакви забележки ми пишете на ПМ.

    http://foxcomputers.hit.bg/bRemote%202.2%20Help.doc

  11. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #9

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    Мдааааааа. Написах го* Ето ви линк. Ако имате някакви забележки ми пишете на ПМ.

    http://foxcomputers.hit.bg/bRemote%202.2%20Help.doc
    Евала !
    А ся за бос в писането на скриптове като мене, да видим дали ше видя зор, ама и да видя, поне има кой да питам :Super:
    Ае ше почерпим, ако додеш до варна другия път

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    DScaler отнема повече ресурси от останалите програми за гледане на ТВ, не че има някакъв проблем с хардуера, но постоянното товарене на процесора иска по-шумно охлаждане
    Опита ли всички модели дистанционни които има в FLY2000? А има и форум в който може да се прочете някоя и друга хитринка

    silverfox и аз ти благодаря за времето което си отделил.

  13. silverfox
    Guest
    #11

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Dscaler може да се настрои почти да не отнема процесорно време. Просто няма да прилага филтри към картината. На Max настройки сам си определя кои филтър да използва, при това в зависимост от кадрите ги сменя постоянно. Наблюдавал съм го :coolsmiley: Иначе на Max на моя P4 3.06 HT ми заема между 40 и 50% процесорно време. Той затова и при първото си пускане пита какъв е процесора. Най-слабото е "Below 300MHz", а има и настройка за това дали да си черпи сам всички ресурси или да оставя и за другите - "Dscaler & other software - priority given to other software" . Ако вече е инсталиран това се променя от Settings/General Hardware Setup. Нищо не пречи, ако процесора е мощен пак да му дадеш "Below 300MHz"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #12

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    silverfox имах голямото желание да изпробвам bRemote, но се оказа че е само за тунери с чип "bt".
    Моят е с чип на Philips, така че просто няма как да стане!Иначе сложих DScaler и ми хареса но без дистанционно просто не става. Явно ще трябва да си хвърлям тунера и да си купя друг за да ползвам bRemote. :knuppel2:
    Това в кръга на майтапа без да засягам никого и да предизвиквам спорове кой тунер или програма са по-добри!

  16. silverfox
    Guest
    #13

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Ами хвърляй го :coolsmiley:
    Можеш да пробваш някоя друга програма за управление на дистанционното. Аз съм с Conexant BT878, ползвам си bRemote и съм много доволен. Но всеки според това, което го устройва и най-вече, което му върши работа.

    Като за теб Remotty
    Готово, нагласено, само да го ползваш. Ето списък кои карти поддържа и за кой софт (има Dscaler v4.x) е нагласено:
    http://www.alonebyte.com/index.shtml?remotty

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #14

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    silverfox я ми прати моля те, твоя скрипт за bremote, че да разгледам, как точно си го направил, моля

    А ако ти е нагласен и за Dscaler, хем да мога да пробвам. В смисъл, то дистанционното ти със сигурност е по различно от моето, но искам да видя как си написал скрипта.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #15

    Re: Програмка за дистанционно на ТВ Тунер ?

    Кайсо, виж този пост http://forum.setcom.bg/index.php/top....html#msg96774.
    След година и половина продължавам да твърдя, че за мен SlyControl си остава най-доброто.
    А сайта на програмата е http://slydiman.narod.ru/sce/
    Програмата не е безплатна, но има трик - безплатна е за хората от бившия СССР - т.е. всеки месец те кара на въведеш името на текущия месец на руски и работи без проблем - поне до версията, която ползвам в момента.
    Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 05-12-22, 18:40
  2. Програмка
    От DENITO във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-08, 19:27
  3. Сортираща програмка
    От superfly във форум Програмиране
    Отговори: 24
    Последно: 09-02-07, 15:40
  4. Странен проблем с дистанционно на TV тунер Pixel View
    От sclera_bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 20-06-06, 14:22
  5. ЕГН програмка
    От cd-key във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-02, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе