Резултати от 1 до 11 от общо 11

Търся съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #1

    Търся съвет

    Здравейте и за много години! Търся съвет по следния въпрос: Имам към моя комп саунд с-ма 5.1 с потенциометър и изход/за жак/ за слушалки. Реших да си взема слушалки с микрофон , за да мога да говоря по скайпа или месенджъра , но в магазина ми казаха , че за да ги включа към компа си , ще трябва да откачам някоя от тонколоните , нещо , което аз не искам да правя. Та въпросът ми е : има ли начин да си включа тези комб.слушалки с микрофон без да откачам тонколона и да си играя на мушникабел/извади кабел , или има ли някакво устройство , в което мога включа слушалките и него да го свържа с компа , и какво ще е то? Гледам ,че в басбустера ми има свободна дупка , но не знам за какво е. Мога ли да мушна микрофона там , а пък слушалките в досегашното им място в потенциометъра? Ако някой знае , моля , нека ми помогне със съвет!

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Търся съвет

    Според мен това, което си намислил/а няма да стане веднага, тъй като 5.1 системата окупира и трите изхода на аудиокартата. Можеш да заобиколиш проблема като закупиш допълнителна аудиокарта (цена 15-20 лв), чийто входове/изходи да използваш за микрофона и слушалките.
    Може би има и друг начин, но аз не зная (не че разирам особено, така че има надежда )

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re: Търся съвет

    Има и едни преходници (като разклонителчета), но не знам доколко е правлно това решение: да се сложи такова, за да се "раздвои" дупката за едната колонка и на новото място да се включи слушалката.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Търся съвет

    ...Имам към моя комп саунд с-ма 5.1 с потенциометър и изход/за жак/ за слушалки.....
    Защо не внесеш малко яснота? За каква саунд система става дума? Това вграден звук на дъното ли е, отделна звукова карта ли е или някаква външна уредба? Ако е така какви са техните марки и модели? Нали разбираш, че колкото по-конкретна информация дадеш, толкова по-конкретен отговор или съвет ще получиш?

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re: Търся съвет

    В общия случай - След като на колоните имаш изход за слушалки - няма проблем да ги включиш там. Но микрофона няма къде да го включиш, тъй като 5.1 системата ти използва\ стандартния изход за микрофон за пускане на център и бас.
    Проблемът е решим като си купиш 5.1 USB слушалки - те имат вградена отделна звукова карта или другия вариант за 7-8$ някоя PCI звукова карта. Тогава ще възникнат друг тип проблеми, но.. с малко настройки повечето са предолими.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #6

    Re: Търся съвет

    А защо не разклонител 3.5мм => 2х3.5мм за зеления и розов изход на картата. Включва така и 5.1-то и слушалките. Когато иска да премине от едното на другото - от софтуера..
    Само дето не съм сигурен, че ще стане

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    103
    #7

    Re: Търся съвет

    Значи с-мата ми е Креатив , имам и Креатив плейцентър вграден.Мога да си купя и втора саунд карта , но кажете каква да бъде/модел/ и от какви настройки после ще се нуждая. Благодаря ви за отзивчивостта!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #8

    Re: Търся съвет

    Цитат Първоначално публикувано от catana
    Значи с-мата ми е Креатив , имам и Креатив плейцентър вграден.Мога да си купя и втора саунд карта , но кажете каква да бъде/модел/ и от какви настройки после ще се нуждая. Благодаря ви за отзивчивостта!
    Каквато и да е.После в контрол панела щракаш на иконката-говорител и в прозореца отиваш на Audio и в падащото поле на Sound recording избираш новата карта за устройство.После в нейния вход за микрофон включваш микр.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    15
    #9

    Re: Търся съвет

    Ако този креатив случаино подъжа 7.1 има друго решение на проблема.

  12. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #10

    Едно възможно решение

    Имах подобен проблем и го реших с две звукови карти.
    При мен вградената в дъното не вършеше работа за 5+1, но за Skype е идеална.
    Сега са ми активни и двете, в резултат от което всички програми ме попитаха през коя да си насочват звуците. Нагласих ги както ми е удобно и вече спокойно мога примерно да давам "mute" на тази с колонките, докато си бърборя по Скайпа, което с 1 карта нямаше как да става

    Даже самият Скайп има отделна настройка за микрофон, слушалки, звънене, та може да звъни през колоните, а останалото да става през другата платка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Търся съвет

    Един елементарен въпрос , който ако е положителен от твоя страна ти решава проблема за години напред!

    Имаш ли си на кутията Front Аудио?
    защото ако системата ти е 5,1 на дъното - ако имаш фронт аудио изходи ( по defalt) не са включени разбира се - монтираш ги и си пускаш слушалките отпред, без да му мислиш много.
    а ако нямаш - втора звукова и съвета на @Bibi

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся съвет за антивирусна
    От devil във форум Windows
    Отговори: 28
    Последно: 21-06-10, 21:43
  2. Отговори: 4
    Последно: 20-07-09, 15:25
  3. Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 18:44
  4. Търся съвет за GA-7VA...
    От dP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-03, 18:06
  5. Търся съвет
    От shotgun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-03, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе