Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #1

    Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?
    Проблема е с влагата - защото е още твърде ново.. Исках да сложа варово покритие, но ми казаха че после е зор махането.. Е с какво да боядисам тогава ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #2

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    еми аз имах същия проблем , на абсолютно нов блок , бях първия нанесъл се , бояди са се с нормална боя но след 6-7 месеца изби в северните стаи и се наложи ремонтче , та сега боядисах с термомакс ( термошилд ) и няма проблеми , значи боята е малко скъпичка 270 кинта бяха 10 литра за някъде стая 10-11кв стига , но наистина върши работа , освен това и температурата на стените е по голяма при допир, фактически боята уравновесява температурата на саята със тази на стените , стои леко грапаво заради гранулите в боята но си е хараби , а също не става да се боядисва със тъмни тонове , щото гранулите започват да се забелязват , нещо светло си е супер като цвят

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    да ти кажа не само с нов апартамент има проблем. Аз съм живея в доста стара тухла и ела да видиш колко мухъл има. Иначе най добре слажи латекс против мухъл. Предполагам си с PVC или алуминиева дограма, която много добре уплътнява, което пък допълнително влошава положението. Друго репение е да се охлаждаш и отпляваш с климатик. С него се изсушава въдуха и се подобрава ситуацията. Добре е зимата да не топлиш прекалено много. Ако температурата на въздуха е 20 градуса положението е много по добро от колкото да топлиш до 22 градуса. Иначе досега ефекасно решение против мухъл във Варна не съм намерил. Имай предив че варта също мухлясва. Вече е изпробвано. Засега латекса против мухъл дава ней добър резултат. Под него се грундира със специлана течност.

  5. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #4

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Така - първо нямам външни стени, освен откъм прозореца(тясната страна). Отвън апартамента е с фибран и цялата влага о съхнещите стени ще мине през боята...Латекса е абсолютно забранен. Казаха ми че имало някаква боя за мокри помещения.. ???
    Дограмата си е ПВЦ - стъклопакети и т.н.. за сега няма да слагам климатик, защото смятам да затварям терасата догодина и тогава да го монтирам за терасата...

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Само да не направиш грешка да вземеш фасаген - после няма оправяне! Познавам доста хора направили тази грешка - понеже е по-скъп, предполагат че е по-добро решение. Да, ама за фасади, понеже не пропуска влагата. Термошилд е добро решение, но не знам дали е подходящ за първата зима. Мисля, че е по-добре отначало нещо по-евтино, примирявайки се, че догодина операцията ще се повтаря . В Метро и Практикер има една марка Faust - на варова основа и е евтина - мисля, че е подходяща за случая. Освен това при тази дограма и външна облицовка, задължително трябва да имаш поне един работещ отдушник, дори два.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Весо, предполагам, че стените и тавана са ти на шпакловка. Има два сравнително евтини, макар и позабравени сега начина:
    1. Винервайс на тавана и тапети на стените. Те поемат и излъчват през себе си влагата.
    2. Винервайс на тавана (в бяло) и пак винервайс (в цвят) на стените.
    Караш така 2-3 години и правиш основен ремонт. Винервайса се сваля с мокра гъба лесно, тапетите също.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Весо, предполагам, че стените и тавана са ти на шпакловка. Има два сравнително евтини, макар и позабравени сега начина:
    1. Винервайс на тавана и тапети на стените. Те поемат и излъчват през себе си влагата.
    2. Винервайс на тавана (в бяло) и пак винервайс (в цвят) на стените.
    Караш така 2-3 години и правиш основен ремонт. Винервайса се сваля с мокра гъба лесно, тапетите също.
    Така си е - ама дай малко акъл какво да правя с влагата в определено място - вътрешна стена!!
    Тапет - близо до тръби, но не видях някакви утечки
    Има мухъл - или някаква плесен около 25 на 50 см долу до пода

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #8

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    мерси !
    Ще се пробвам да проуча това нещо.. наймалкото имам насока

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #9

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    @Wise, в тръбите тече ли вода? Ако да - това си е конденз и спасението е единствено термоизолация на тръбите - сега има подходящи такива.

  12. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #10

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Аз в дневната имам един кашон, това са трабите за горния етаж, опаковани в водоустойчив гипсокартон. Инак във Варна водата е студена и на всички тръби се образува конденз. Когато е много горещо и влажно ми капе от казанчето в кенефа... хем ... хем се охлаждаш )

  13. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #11

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    да - това е бъдещата ми квартира за около 2 години
    там забелязах , че близо до вертикалните тръби между етажите се получава мухъл
    (черна плесен някаква) - странично е - няма начин да е от тръбите
    глупаво звучи - ясно ми е
    // Винаги съм живял в къща - нямам елементарни квартирни навици............


    //след половин година
    просто е капела мивката в кухнята, а долу сифончето е пропускало.....
    Теракот(е)ни плочки, или както им викат и водицата си търси местенце..........
    под плочката, под плочката - и на другата стеничка, а там сухичко
    Попиваме си нагоре и - мухълче!! И това са няколко капки на час само...
    А ако течеше струйка - не знам....

  14.  
     
  15. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #12

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    ето едни интересни практически съвете как да си боядисаме къщата
    http://redecorate.hit.bg/

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    да - това е бъдещата ми квартира за около 2 години
    там забелязах , че близо до вертикалните тръби между етажите се получава мухъл
    (черна плесен някаква) - странично е - няма начин да е от тръбите
    глупаво звучи - ясно ми е
    // Винаги съм живял в къща - нямам елементарни квартирни навици............
    Ясно ти е че не е теч - просто студените тръби охлаждат мазилката около тях и по нея кондензира влагата от въздуха и после там се въди мухъл/плесен. Но щом си на квартира не си струва да правиш такива вложения като къртене,изолации и т.н. По-добре цапни две мастики,ощипи някоя кака и ще забравиш за мухъла

  17. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #14

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ясно ти е че не е теч - просто студените тръби охлаждат мазилката около тях и по нея кондензира влагата от въздуха и после там се въди мухъл/плесен. Но щом си на квартира не си струва да правиш такива вложения като къртене,изолации и т.н. По-добре цапни две мастики,ощипи някоя кака и ще забравиш за мухъла
    или си купи спрей за мухъл .. напръскваш мястото дето се натрупва и той изчезва. Тази процедура ще те отърве от гадната миризма.. и каките няма да се разбягват от мириса на плесен, а от мириса на мастика

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #15

    Re: Търся съвет - Избор на боя за нов тухлен апартамнт ?

    латекса е с биоцид тои става против мухал преди да боядисаш се грундира с грунд ,12.5 кг ше ти стигнат за 35 -40 кв ,струва 37 лв,без грунда, тои маи е 3-4 лв бутилката 2 ще стигнат ,те се разреждат на тях пише в какво съотношение да го разредиш .латекса е на мегахим

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на тв
    От mkosama във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-14, 01:44
  2. Търся съвет за антивирусна
    От devil във форум Windows
    Отговори: 28
    Последно: 21-06-10, 21:43
  3. Търся съвет
    От catana във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-02-06, 18:48
  4. Търся съвет за GA-7VA...
    От dP във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-03, 18:06
  5. Търся съвет
    От shotgun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-03, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе