Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #1

    Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

    Здравейте
    Имам следния проблем и се надявам да ми помогнете.Взех си ситема за домашно кино LG LH-Т551ТВ,която има USB порт.Интересувам се как мога да изкарвам музикални и DIVX файлове,които са в компютъра ми през този порт така,че да мога да ги гледам и слушам на системата? Имам кабел за връзка,но не знам какво друго ми е необходимо.Някакъв специален софтуер ли,драйвери ли? И ако е така от къде да ги взема? Мога ли да ги изтегля от нета? По презумция този USB порт на системата е само вход.А дали има вариант да го ползвам и като изход? Като се върже mp3 plaeyr към USB-то на системата тя го разпознава и чете директно от там.За това ме интересува как мога да излъжа DVD-то,че компютъра ми е такъв mp3 player?
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Re: Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

    Преди време търсих отговор на подобен въпрос. При мен обаче не беше система за домашно кино, а цифров тунер за кабелна телевизия. Исках да го свържа с компютъра, за да мога директно да записвам филми на диска в цифров вид. Стигнах до извода, че няма как да стане или ще е много трудно да се осъществи и не си струва. В някакъв форум един тип доста логично обясни защо е така и аз съм склонен да се съглася: USB протоколът рабител на принципа "master-slave". Т.е. едно master устройство (най-често компютър) може да "говори" с едно или няколко slave устройства (периферия), най-често принтер, скенер, клавиатура, мишка, както и всякакъв вид устройства за съхранение на информация от рода на външни харддискове, USB памети, цифрови фотоапарати, MP3 плеъри и т.н. Според USB протоколът нямало как се свържат две еднакви устройста - примерно две master устройства или две slave устройства.

    Моя тунер беше master устройство - USB порта му беше за включване на клавиатура и мишка. Щом казваш, че твоята система успешно се свързва с MP3 плеър (който е slave устройство), значи тя (системата) също е master USB устройство. Т.е. няма как да я свържеш към компютър, който също е master устройство.

    Същият пич предложи все пак едно теоретично решение - междинно устройство с два USB порта, което е slave според USB протокола, но което може да се свърже едновременно с две master устройства (вероятно чрез два контролера или каквото е необходимо). Освен това в него трябва да има и някаква електроника (някакъв процесор с буферна памет), която да може да прехвърля данните между двете master устройства (по-точно между двата контролера), като те все пак не са в пряка връзка.

    И накрая, едно очевидно решение в твоя случай - вземи си един външен USB диск, пълни го с филми и музика от компютъра и после си ги гледай/слушай на системата. На един съвременен диск можеш да събереш доста неща само с едно прехвърляне. Щом MP3 плеъра е тръгнал, би трябвало и с диска да няма проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #3

    Re: Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

    Това, което имаш на Системата ти за Домашно кино е USB вход!
    По никакъв начин не можеш да свържеш компютъра ...
    Можеш спокойно да закачиш USB storage device ... - например USB Pen, USB Hard Disk, Цифров фотоапарат, Mp3 player или каквото друго имаш ... Естествено, от този storage device можеш само да ЧЕТЕШ !!!


  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #4

    Re: Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Преди време търсих отговор на подобен въпрос. При мен обаче не беше система за домашно кино, а цифров тунер за кабелна телевизия. Исках да го свържа с компютъра, за да мога директно да записвам филми на диска в цифров вид. Стигнах до извода, че няма как да стане или ще е много трудно да се осъществи и не си струва. В някакъв форум един тип доста логично обясни защо е така и аз съм склонен да се съглася: USB протоколът рабител на принципа "master-slave". Т.е. едно master устройство (най-често компютър) може да "говори" с едно или няколко slave устройства (периферия), най-често принтер, скенер, клавиатура, мишка, както и всякакъв вид устройства за съхранение на информация от рода на външни харддискове, USB памети, цифрови фотоапарати, MP3 плеъри и т.н. Според USB протоколът нямало как се свържат две еднакви устройста - примерно две master устройства или две slave устройства.

    Моя тунер беше master устройство - USB порта му беше за включване на клавиатура и мишка. Щом казваш, че твоята система успешно се свързва с MP3 плеър (който е slave устройство), значи тя (системата) също е master USB устройство. Т.е. няма как да я свържеш към компютър, който също е master устройство.

    Същият пич предложи все пак едно теоретично решение - междинно устройство с два USB порта, което е slave според USB протокола, но което може да се свърже едновременно с две master устройства (вероятно чрез два контролера или каквото е необходимо). Освен това в него трябва да има и някаква електроника (някакъв процесор с буферна памет), която да може да прехвърля данните между двете master устройства (по-точно между двата контролера), като те все пак не са в пряка връзка.

    И накрая, едно очевидно решение в твоя случай - вземи си един външен USB диск, пълни го с филми и музика от компютъра и после си ги гледай/слушай на системата. На един съвременен диск можеш да събереш доста неща само с едно прехвърляне. Щом MP3 плеъра е тръгнал, би трябвало и с диска да няма проблем.
    Няма ли някакъв софтуер,който да излъже DVD-то (master устройството),че компютъра (който е master) ми е slave устройство?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    7
    #5

    Re: Как да свържа компютър и система за домашно кино чрез USB?

    Цитат Първоначално публикувано от emil13
    Това, което имаш на Системата ти за Домашно кино е USB вход!
    По никакъв начин не можеш да свържеш компютъра ...
    Можеш спокойно да закачиш USB storage device ... - например USB Pen, USB Hard Disk, Цифров фотоапарат, Mp3 player или каквото друго имаш ... Естествено, от този storage device можеш само да ЧЕТЕШ !!!

    Виж тази страница и ми кажи според теб дали това USB устройство на мен може да ми свърши работа за пренос на данни между компютъра и DVD-то?
    http://www.digital-flash.com/catalog...ройства

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Звук 5.1 от компютър на Система за домашно кино
    От vino4erpec във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 02-07-13, 11:46
  2. Система за домашно кино или колони 5.1, 7.1?
    От collapse във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 29-06-13, 00:30
  3. Система за домашно кино
    От nikolov87 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-12, 16:06
  4. Система за домашно кино
    От delqn във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 10
    Последно: 15-07-09, 10:09
  5. Система за домашно кино Panasonic
    От vortexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-08, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе