Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #1

    Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Здравеите , бихте ли ми препоръчали силна и надежна програма против spyware/adware , която да може да работи съвмесно без да си пречат с моята антивирусна програма . Антивирусната ми е Kaspersky . Благодаря предварително !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #2

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Ad-Aware SE Professional , Spybot Search & Destroy, Trend Micro Anti-Spyware, XoftSpy изборът е твой, но според мен първите две са най-добри.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #3

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Цитат Първоначално публикувано от carcass
    Ad-Aware SE Professional , Spybot Search & Destroy, Trend Micro Anti-Spyware, XoftSpy изборът е твой, но според мен първите две са най-добри.
    Могат ли да работят двете заедно и съвместно с Kaspersky ?

  5. XaugyTuH
    Guest
    #4

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    ewido :coolsmiley:


    Ad-Aware SE Professional , Spybot Search & Destroy, са слаба работа и допускат бая грешки, да не говорим че са от най-известните а това се сещаш какво означава........

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #5

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    ewido :coolsmiley:


    Ad-Aware SE Professional , Spybot Search & Destroy, са слаба работа и допускат бая грешки, да не говорим че са от най-известните а това се сещаш какво означава........
    Не , не се сештам кажи , штом са слаба работа коя програма е силна работа ?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #6

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Много важно нещо е да не използваш IE. Повечето гадини се ловят чрез него.

    @XaugyTuH, би ли ни светнал, кои програми са силна работа, според теб.

  8.  
     
  9. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #7

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Махаш Касперски, слагаш си ZoneAlarm Security Suite 6.1.737 - огнена стена, антивирус и анти-спай в едно и забравяш.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    ewido :coolsmiley:


    Ad-Aware SE Professional , Spybot Search & Destroy, са слаба работа и допускат бая грешки, да не говорим че са от най-известните а това се сещаш какво означава........

    въобще не е така...

    аз използвам безплатната Ad-Aware SE , даже не Professional, която е платена, заедно с SpywareBlaster, която имунизира системата срещу spyware/adware и досега не съм имал сериозни проблеми; ewido също не е лоша, ама е платена, и след изтичане на срока май резидентната защита отпада...и е бавничка.

    инетресна програма е hitman pro (http://www.hitmanpro.nl), която самостоятелно сваля, инсталира, настройва и пуска най-добрите платени и безплатни spyware/adware програми (е, необходима стабилничка връзка...), даже е малко зловещо да гледаш как курсора на мишката сам се джитка по опциите...но в крайна сметка си останах с горепосочените две...и съм доволен....

    а, да, и не ползвам firefox (о, ужас..., ама кво да се прави, навици), а надстройка на IE - Мaxthon, и въпреки всичко нямам проблеми с spyware/adware и вируси (ползвам и безплатния avast и eдна по-предишна версия на zonealarm )

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #9

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Моите 2 ст.
    Outpost Firewall, NOD32 и Opera. Ако нещо се намъкне, Spybot - Search & Destroy и Ad-Aware SE му разказват играта.
    Наистина е много важно да не работи човек с IE. Само с премианването към друг браузър adware-a и другите мръсни гадинки намаляват ЗНАЧИТЕЛНО.
    Сериозно, ако Ad-Aware SE и Spybot са слаба работа, ми е любопитно кои са силна?
    От опит съм се убедил, че именно шарени, антруфени, платени програми са точно тези дето нищо не правят (справка Norton AntiVirus, McAfee VirusScan и др.).
    ZoneAlarm така и не я захраесвах. Новата версия пък е абсолютна параноя. Де що пусна програма и веднага пищи на умряло. Колко сигурност осигурява не знам, но е адски изнервящо.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    не знам дали моя norton е нещо по-различен от вашите, или моя IE е по-различен, но защо с IE+Norton+ZoneAlarm+Adaware до момента не е имало нито един пробив на машината ми? а не е като да не се ровя навсякъде...

    ако говорим за "опасни" М$ продукти - това е Outlook. през него влизат гадините.

    на мястото на ZoneAlarm мога да препоръчам Kerio - много добър firewall, но не знам дали има вграден adware скенер, какъвто има zona-та. Norton вярно, че е тежичък, но да не влизаме в пререкания за качествата му. кой е по-добър от него? само kаspersky, но пък неговите "bug"-ове са вбесяващи, така че аз съм си направил избора.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #11

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Аз пък съм най-доволен от Microsoft AntiSpyware, ако и да е още бета! (хайде, почвайте да ме плюете ) Иначе, веднага след него нареждам Ad-Aware SE (ама Про версията, която върви с Ad-Watch!) и Spybot S&D

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #12

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не знам дали моя norton е нещо по-различен от вашите, или моя IE е по-различен, но защо с IE+Norton+ZoneAlarm+Adaware до момента не е имало нито един пробив на машината ми? а не е като да не се ровя навсякъде...
    Ми явно не се ровиш достатъчно навсякъде.

    А за това си прав, че всеки си прави избора за себе си, но не съм съгласен, че при Касперски има "вбесяващи" бъгове. От доста време я ползвам и да ти кажа, че досега нямам ама нито един. Но както и да е, това е друга тема на разговор.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #13

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Хайде и аз да се изкажа - Ad-Aware SE Professional и Spybot Search & Destroy наистина са много добри, но последните две седмици имах малко проблеми с spyware/adware в работата вследствие на палави потребители. Естественно първо опитах със споменатите по горе две програми с пълната увереност че ще се справят, но уви - буквално се оакаха с извинение. Та се наложи да се поогледам за други antispyware/adware програмки и попаднах на ewido с чиято помощ (също и на HijackThis ) изчистих напаста.
    Накратко: за да се предпазите - ползвайте алтернативен браузер на IE (Opera, Firefox), качете си Ad-Aware SE Professional и Spybot Search & Destroy и не ровете в "палави" сайтчета. А вслучай че все пак се опарите и горните две програмки са безпомощтни опитайте ewido и HijackThis, но първо потърсете в нета какво се е изписало от препатили преди вас.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #14

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    А могат ли да работят съвместно с Касперския без да си пречат ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #15

    Re: Препоръчаите ми програма, против spyware/adware

    Цитат Първоначално публикувано от borbo
    А могат ли да работят съвместно с Касперския без да си пречат ?
    Могат.

    Апропо, още един глас за Ad-Aware и Spybot S&D.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 08-05-13, 01:00
  2. Препоръчаите ми моля ви Wireless Router
    От ferrarif1 във форум Мрежи
    Отговори: 35
    Последно: 14-03-11, 20:44
  3. Препоръчаите ми мп3
    От p3ps1 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 19
    Последно: 02-04-07, 12:02
  4. Кажете програма срещу Adware и Spyware гадинките ?
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 41
    Последно: 06-09-05, 19:10
  5. програма против триене
    От asclepii във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-07-03, 15:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе