Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с Dr.DivX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #1

    Проблем с Dr.DivX

    Здравейте !*
    Моля за съвет откъде би могъл да е проблема ...*
    Значи ползвам програмата Dr.DivX главно за смаляване обема на филми ( ако филма е над 701 МВ си го правя на 701, с цел да се събере на едно CD ). От известно време (откакто си преинсталирах Уйндоуса - сложих си ХР Рro с вграден SP2, досега също бях с ХР Рro, но SP2 си го слагах отделно и нямаше никакви проблеми) програмата не работи като хората - започва да обработва филма, стига до около 40% и започва веднага вторият пас, и резултата е точно никакъв - обработена е само част от филма, не целият.*
    Някой да има идея на какво може да се дължи това ?*
    Благодаря предварително на всички отзовали се !* *

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #2

    Re: Проблем с Dr.DivX

    малко е тъпо да рекомпресираш цял филм, само за да му свалиш обема...
    пробвай с NanDUB да отрежеш надписите накрая, всичко става за 2 минути, без да се прецаква качеството.
    а за въпроса, който питаш - като си преинсталирал, може да си прецакал нещо с кодеците си... друга идея нямам

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    39
    #3

    Re: Проблем с Dr.DivX

    Относно конкретния проблем ми звучи, като ограничение на размера което се достига при 40% но не съм сигурен коя версия ползваш на програмката?

    Пробвал ли си с Dr.DivX 2.0 Beta 6 (Open Source от извесно време) при мен работи отлично но има все още проблеми с интерфейса http://labs.divx.com/node/27 но се ядва.

    Ако филма е малко над 700MB наистина пробвай първо дали не може да го резнеш от края както IBANEZ_ вече ти спомена, а ако е две CD не очаквай чудеса от прекодирането!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #4

    Re: Проблем с Dr.DivX

    Благодаря за помощта, момчета !*
    След няколкодневни "борби" ... резултата е повече от добър, така да се каже*
    Пробвах какви ли не варианти, и накрая проблема се оказа все пак в кодеците. Бях си сложил K-Lite Codec Pack 2.68 Standart - махнах го, сложих K-Lite Codec pack 2.53 Full (преди преинсталацията бях с него) и всичко си тръгна както трябва. Като ми остане малко повечко свободно време, може да пробвам с някоя по-нова версия на K-Lite Codec pack, но задължително "Full" !!!
    Иначе, версията на Dr.DivX която ползвам е 1.06.* 2.0 не съм я пробвал защото имам предубеждения към бета-версиите нещо*
    Колкото до орязването на надписите - да, ако се касае за няколко МВ, може и да мине номера, но ако трябва да се смали примерно 200-300 МВ ? Намалявал съм дори 1.3 GB и резултата е доста приличен - аз лично не забелязвам кой знае какво влошаване на качеството...* Програмката наистина си е добра, да не говорим, че може и да прави запис на филми от ТВ тунер и то в реално време, като файла го прави толкова голям, колкото си си го поръчал*
    Сега ме мъчи един друг въпрос ...
    Нормално ли е, когато работи Dr.DivX (нищо друго няма пуснато) да отнема 97% от мощността на процесора* * Процесора ми е AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+ , 512 RAM - не е малко според мен ... Но това е вече друг въпрос, който ще го решавам допълнително*
    Още веднъж - благодаря за помощта и за насоките, които ми дадохте. Супер сте !*

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #5

    Re: Проблем с Dr.DivX

    Ами и на 20 GHz процесор да имаш пак трябва да ти хаби 100% от процесора, но операцията ще отнема 10 пъти по-малко време

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с DivX формат
    От roomen във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-05, 09:08
  2. DivX 3 проблем
    От nniki във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 30-12-03, 18:08
  3. Странен проблем с DivX 5.0.5
    От koleto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-03, 23:33
  4. Проблем с DivX
    От toofy във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-02, 12:13
  5. DivX проблем...
    От AK 7.62 mm във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-01, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе