Резултати от 1 до 8 от общо 8

Region, CSS crypted DVD movies

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Region, CSS crypted DVD movies

    Здравейте !
    Имам един приятел, който преди време си купи DVD за 2000лв. Въпросното DVD обаче чете само оригинални DVD дискове ! Има ли начин с някоя програмка да му записвам филмчета, който да ги чете като оригинални ?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Какво разбираш под "оригинални" дискове?

  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Какво разбираш под "оригинални" дискове?
    Кодирани по някакъв начин ! Между другото на въпросното DVD тръгват дискове от весниците дето излизат всеки ден, но и за тях съм сигорен, че се записват по специален начин ! " Не е като да си свалиш някой торент да отвориш нерото и да го шляпнеш филма директно ! "

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Филмите от вестниците нямат защити (аз поне не съм срешнал такова двд). Това което си мисля, е че или чете само матрични двд-та или този който записва дисковете не ги прави както трябва.
    Обясни как записваш диск с Nero? - такъв които искаш да гледаш на този плеар.

    " Не е като да си свалиш някой торент да отвориш нерото и да го шляпнеш филма директно ! "
    тук за какъв формат става дума? DivX или DVD - Video?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Най-лесна и бърза за правене на двд - WinAVI Video Converter,но тя няма да ги направи "оригинални",ако под това разбираш да им сложи защита css.Едвали двд-то на приятеля ти е направено да чете само защитени дискове,по-скоро да не би да не чете "R" -ове.А направата на защита css май не е възможна в домашни "студия"
    Аз също не съм свиждал двд от вестниците с css защита.

  7. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #6

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Pat, wiseacre Извинете ме момчета за моето невежество в тази област!
    Незнам много за DVD технологите знам обаче че свалих един филм формат DVD - Video записах го на диск DVD-R и не тръгна! Диска след това бе даван на поне пет човека с плеъри като Neo и филма им вървеше! пробвах да запиша един клип със SVCD на един обикновен CD-R носител и клипчето тръгна ! Това е което мога да дам като инфо, надявам се да съм ви отговорил на въпросите. Мислех си че просто филма се записва по по специален начин, но явно греша ! няма да казвам нищо повече за да не ви обърквам ! Някой преди време ми бе споменал за DVD Region+CSS, DVD Shrink но незнам дали ще ми свършат работа !
    Pat би ли дал малко повече инфо за тези матрични двд-та че ми стана интересно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #7

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    Матричното CD представлява пластмасов диск с дебелина 1,2 mm и диаметър 12 cm. Основната част се състои от поликарбонатна пластмаса. По време на производството върху нея се нанасят микроскопични неравности, които са подредени така, че образуват единична, непрекъсната спирала, която започва от центъра и върви към периферията.
    След това върху неравностите се поставя тънък алуминиев слой, който има екраниращи свойства. Върху него се нанася тънък акрилен слой, за да го предпазва. Най-отгоре се поставя етикета.
    Самата спирала е широка 500 nm (нанометър, една милиардна част от метъра) или както е представено на фигурата 0,5 μm (микрометър, микрон, една милионна част от метъра). Всяка намотка се намира на разстояние от 1600 nm (1,6 микрона) от следващата. Всяка една неравност е с ширина 500 nm (0,5 микрона), дължина поне 830 nm (0,83 микрона) и височина 125 nm.
    Спиралата на едно CD е с дължина около 5 km. Поредицата от издатини и липсата им кодира информацията на принципа на двоичния код - с 0 и 1. Наличието на неравност се интерпретира като 0, а липсата й - като 1. Неравностите на диска се разчитат от плейъра и се възпроизвеждат като данни. Лазерът изпраща сноп светлина към диска, която преминава през поликарбонатния слой, отразява се в алуминиевия слой и се връща обратно, където се възприема от лещата. Светлината е с дължина на вълната 780 nm. Когато лъчът попадне на равна част, т.е. липса на неравност, светлината се отразява директно върху лещата и плейърът възприема това като 1. Когато лъчът попадне върху неравност светлината се разнася настрани от лещата и плейърът възприема това като 0.

  10. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #8

    Re: Region, CSS crypted DVD movies

    [size=14px]Е т'ва* е отговор ! Взимайте пример от wiseacre [/size]* * *:banana:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVD region
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 25-04-06, 19:14
  2. Psycho Movies List
    От stalker във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 14-03-05, 15:32
  3. Teen Movies OST
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-05, 09:23
  4. Charlz Chaplin Movies
    От BAD_BOBIK във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 27-03-03, 15:31
  5. Larry 7 - Movies Add-on ?
    От FearMe във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-02, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе