Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Мултисешън двд - как се прави ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Мултисешън двд - как се прави ???

    Можете ли да кажете как да си направя мултисешън двд което да се чете после нормално ??? Няколко пъти пробвах да направя но после не иска да го чете никъде - дори и на компютъра на който съм го записал. С Win XP SP2 съм и използвам Nero 6 за записване. Само един път успях да запиша такова двд и то се чете само на компютъра на който съм го записал. Някой има ли идея от какво може да е това или да сменя софтуера за записване? Ако трябва да го сменя кажете някой свестен който да ми свърши работа

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    nero: прави се като в началото задаваш "start multisession", а при последващите записвания даваш "continue multissession". не ти трябва смяна на software-a, nero си работи напълно коректно.

    след втора сесия затваряш ли диска или го оставяш отворен за последващи нови сесии? какви са "другите места", където си се опитвал да пускаш диска, а не е тръгвал? в смисъл на обикновени dvd-та или за dvd-rw? защото е истина, че незатворените dvd-та са доста по-претенциозни откъм четене на други места, освен където са били записвани, от cd-тата. освен това да не забравяме, че по-старите dvd-та (само четящите) наистина не виждат нищо след 1-вата сесия. така че всичко зависи какво и къде искаш да направиш на какви устройства. да не те учудва това, което се случва.... най-малкото можеш да пробваш да затвориш диска след втората сесия. така малко увеличаваш шанса да се прочете на повече места.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Под "други места" имам предвид други компоти. Дисковете не са rw и се опитвах да си направя архив на снимките които са ми на компютъра ~ 1 гб и големи игри ( които са на 2 - 3 цд-та). Записвал съм филми на двд-та и е нямало проблем досега ( е не съм ги правил мултисешън но да си кажа). Записвачката ми е LG DVD-RW, а служебната ми е Fujitsu-siemens и на двете не става. Пробвал съм и на други LG пак със същия резултат

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    и ас имам малък проблем записвам с nero 7 premium /Nec/* давам start multisesion и записвам... ,обаче когато поставя dvd след това да довърша записа/continue multisesion/ не ми разпознава записаното и ,когато почна да записвам направо презаписва отгоре/така например затрих цял филм като му записах отгоре 25 mb видео / не мога да си го обесня ,защото dvd са обикновенни /не rw/

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    connect, не си записал отгоре, а след това, но просто втората сесия по някакъв начин пречи да се види първата. не се притеснявай, филмът ти си е там, просто не се вижда. той може да се види, разбира се - CDRoller е програмка точно за това, но важното е да разберем какво точно не правите както трябва, за да се получава това, което се получава.

    като дадете "continue multisession" изважда ли ви едно прозорче с информация за предната сесия?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #6

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    давам continue multisesion click OK и няма никакви прозорчета чака да му дам burn

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    уточняващ въпрос:

    nero, nero smart или nero express? кой от интерфейсите ползвате?

    и я вземи направи следното - сложи някой от започнатите multisession дискове и натисни бутончето за "info". показва ли ти нещо за предната сесия?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #8

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    уточняващ въпрос:

    nero, nero smart или nero express? кой от интерфейсите ползвате?

    и я вземи направи следното - сложи някой от започнатите multisession дискове и натисни бутончето за "info". показва ли ти нещо за предната сесия?
    предполагам,че е само Nero ,защото другите не съм ги ползвал със сигурност ...

    цъкам на inf и ми показва дървовидно какво е било записвано преди

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #9

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Цитат Първоначално публикувано от connect
    давам continue multisesion click OK и няма никакви прозорчета чака да му дам burn
    Оставам с впечатление,че първо си "хвърлил" файловете в прозореца за запис,а чак след това си дал continue multisesion.Трябва първо да сложиш диска,даваш continue multisesion,маркираш последната сесия от "дървото" и - ок.След това вече "влачиш" новите файлове в прозореца за запис.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #10

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    при мен въобще не се чете диска. В единия случай изписва някаква грешка ( не си спомням каква ) а в другия пише че няма диск

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    connect, в твоя случай диагнозата и според мен е това, с което wiseacre ме е изпреварил - слагаш диска СЛЕД като си избрал файловете за запис, което е погрешната последователност

    mishka, при теб подозирам или кофти подложки, или направо прецакана записвачка. не може да ти дава грешка на диска след запис, някъде да го чете, а някъде не... направи multisession на някой друг комп, увери се че работи и тогава го пусни на твоя да видим какво ще стане (дали ще успее да прочете доказано качествен диск)

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Всичко си работи както трябва с Nero 6.6.1.4 . Снощи си поиграх малко и бях написал доста по въпроса , ама като исках да го постна и форума ми изкара че вече съм пускал тоя пост и всичко се затри.....
    Ако ми дойте пак музата ще го напиша наново....
    Накратко - четете и гледайтете опциите в прозореца където избирате да мултисесиен диска. И ако искате да виждате всички сесии, винаги избирайте последната записана. В противен случай инфото не се губи, но просто не го виждате по стандартния начин.
    Това кога се добавят файловете - незнам как е при вас, но при мен докато не избера сесия не ми отваря прозореца с файловете. Изключение е само ако имате само една сесия (т.е. правите втора).
    Записвачка DVD_RW NEC ND-2500A

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #13

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Наистина накратко процедурата е такава:
    а\ ако започвате multisession диск още в началото се задава start multisession
    б\ след като е записвано веднъж multisession
    1.слагате диска в писачката,
    2.в nero burning rom задавате new compilation ->continue multisession disc ->new
    3.чакате да прочете сесиите и маркирате последната в новия прозорец(ако стои празен ->refresh,ако пак стои празен,диска не е multisession) -> ок
    4.вече в прозореца за запис прозореца показва докъде е напълнен диска
    5.добавяте това,което искате да запишете ->burn

  17. Member Аватара на kamenf
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    799
    #14

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Нещо ми се мержелее в главата, че ако се записва ISO мултисесия, не трябва да е по-голяма от 1 GB. Изхода май беше UDF формат.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Мултисешън двд - как се прави ???

    Цитат Първоначално публикувано от kamenf
    Нещо ми се мержелее в главата, че ако се записва ISO мултисесия, не трябва да е по-голяма от 1 GB. Изхода май беше UDF формат.
    Това се отнася за големината на файл в сесията, а не за цялата сесията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. как се прави флаш?
    От krumata във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 14:04
  2. QTVR- как се прави?
    От Rhino във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 25-08-07, 19:01
  3. Неро мултисешън върху мултисешън
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-08-06, 12:32
  4. Как се прави....
    От IBANEZ_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 23:34
  5. ХР се прави на интересен...
    От Dr. Hannibal Lecter във форум Windows
    Отговори: 34
    Последно: 17-07-02, 07:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе